Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 37.1, hőemelkedésem van,...

37.1, hőemelkedésem van, szabad szoptatnom? Babának lesz baja?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
szoptass nyugodtan, a babának semmi baja nem lesz. régen nem ajánlották, de ma már ez a nézet elavult, mert átmennek az ellenanyagok is, így a baba védett lesz az anyatej által. javulást egyébként!
2011. dec. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szabad,attól hogy hőemelkedésed van nem lesz baja.Mi a bajod egyébként?Megfáztál?Esetleg mellgyulladás?Ha megfázás,akkor használj szájmaszkot.
2011. dec. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én megfázásra tippelek, a mellem nem fáj.


Köszönöm a válaszokat. Kicsit aggódom :/

2011. dec. 22. 22:22
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Nyugodtan szoptasd. Én a szülőszobán fáztam meg, utána torokgyulladás lázzal... majd néhány hónap múlva tejláz... 3 éves koráig szopizott, akkor is ha beteg voltam, (a tejben ellenanyagok vannak), felvettem szájmaszkot, ha fertőztem. Ha nem szedsz olyan gyógyszert, ami átmegy a tejbe, akkor nem probléma a hőemelkedés.
2011. dec. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak vitamint szedek.
2011. dec. 22. 22:29
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
39 fokos lázzal is szoptattam, a gyereknek semmi baja nem lett, épp ezzel véded.
2011. dec. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%
Nyugodtan, mert a normál testhőmérséklet 37,2-ig tart, csak afelett van hőemelkedés. De ha más bajod is van, vagy lesz, vagy magasabb lázad, akkor érdemes megfontolni, hogy a korábban lefejt tejet add neki inkább (ha van).
2011. dec. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Nekem azt mondta az orvos,max. a magam érdekében ne szoptassak lázasan, mert mégtöbb energiát vesztek, méginkább legyengülök, de a kicsinek semmi baja nem lesz. szóval én nagyon magas lázzal is szoptattam:)
2011. dec. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%

7. válaszoló vagyok. Köszi, hogy lepontoztatok, azért, mert tök normálisan leírtam, hogy 37,2 felett van hőemelkedés. Egészségügyis voltam, de szerintem másnak is tudnia kellene, hogy mikor kezdődik a hőemelkedés.

A weborvosról idézek:

"Az ember normális testhőmérséklete 36 és 37, 2 C között állandó, s azért éppen ennyi, mert anyagcserénk ezen a hőmérsékleten működik a legjobban. A testhőmérséklet a nap folyamán normálisan is ingadozik, reggel hat órakor a legalacsonyabb (átlagosan 36,5 -36,8 között mozog) és délután négy és hat között a legmagasabb, ma már a 37,2-es értéket is normálisnak tekintik."

Szóval még egyszer, kösz, hogy lepontoztatok a tények közléséért. Ez a baj ezzel az oldallal, hogy aki leírja a tudományos tényeket, azt lepontozzák, aki meg bólogat, de hülyeségeket ír, azt meg nem.

2012. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit, minden választ elolvastam, és köszönöm a sok hozzászólást!
2012. jan. 2. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!