Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekem 5 és fél éves...

Gyermekem 5 és fél éves teljesen szobatiszta. Kivétel a nevetés, ha nagyon nevet bepisil. Hála nagyon vidám sokat nevet de borzasztó, hogy ha elmegyünk bábszinházba vagy korizni már félek amikor nevetni kezd. Van itt olyan aki tud megoldást?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én 3 éves lányom ilyen, de csak akkor pisil be, ha csikizem, ilyenkor már számítok is rá.

Nem tudom, hogy 5 és fél éves korban normális-e...

Esetleg itt kérdezz rá: [link]

2012. jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy normális-e, azt nem tudom, de én még 8-10 évesen is bepisiltem, ha a bátyám csikizte a talpamat. Lehet, hogy most is bepisilnék, de szerencsére senki se kínoz ezzel. Viszont, ha nagyon nevettem, nem pisiltem be, csak akkor, ha a talpamat csiklandozták. De akkor nem sokáig bírtam... 25/N
2012. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Rákérdezek. Sajnos nálunk szimplán elég az igazi nagy nevetés ami hosszabb ideig tart. Otthon nem is zavar annyira, de ha elmegyünk valahova és elkezd nagyon nevetni már félek. Multkor a csodák palotájába a izika kisérleteken annyira nevetett, hogy bepisilt pedig elötte voltunk pisilni.
2012. jan. 4. 12:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet érdemes lenne konzultálni gyermek nőgyógyásszal.
2012. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ez az inkontinencia egy fajtája. Jobb lenne ha orvoshoz vinnéd.
2012. jan. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam ha hasmenése van, nem tudja visszatartani, tudod az az igaz vízes hasmenés. 5 éves ő is, sajnos hajlama van ezekre a betegségekre, és mondtam neki, most mi legyen, tegyek alád pelenkát? Mert kórházban voltunk és már telefonálnom kellett haza, hogy hozzanak be bugyit meg pizsamát és mondta, anya, adj egyet abból a betétből, amit te raksz a bugyidba. És hát telefnáltam haza, hozzanak egy csomag tisztasági betétet, tettem be neki tisztasági betétet és arra pont jó volt, hogy azt a két csepp trutyit felfogja abban a pár órában míg tartott ez a nagyon vizes hasmenés.

Erről jutott eszembe, hogy egyébként ha csak becsurog neki, rakhatsz a bugyijába te is egy betétet, vagy ha bepisil olyan mennyiségben, amit egy tisztasági nem fog fel, akkor egy inkontinencia betétet valami kis méretben, ami nem vastag, de nem lesz pisis a ruhája.


De egyébként tényleg konzultálj orvossal, bár szerintem azt fogja mondani élettanilag nem elég erősek a záróizmai, majd hozd vissza később. De lehet hogy van intimtorna is ilyen kicsiknek.

2012. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Elmondtam a dokinknak labor után Nephrologiára küldött minket
2012. jan. 14. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!