Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti, megszulnetek e a babat,...

Ti, megszulnetek e a babat, ha kiderulne a 20. -ik heten hogy down szindromas? Volt e valakinek ilyen tapasztalata? Ha nem vallalom akkor meginditjak a szulest es kinok kozott megszulom a beteg babat?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 12:19
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
96%
Szia. Sajnálom,ha ez van veled! Én nem szülném meg. Egy: van két egészséges fiam,nem kívánnék melléjük beteg gyereket! Kettő: Volt egy szellemi fogyatékos bátyám, már nem él, így tudom milyen beteg gyerekkel. Gyermekotthonban kellett élnie orvosok közt,olyan szinten volt beteg. Látogatni jártunk és tömérdek beteg gyereket-embert láttam ott! Láttam a szüleimet mit szenvedtek és nekem is nehéz volt lelkileg ez megélni. Úgyhogy nem vállalnám semmiképp. Inkább várnék és később próbálnánk újra,hátha lesz egészséges gyerek. (lepontozást nem kérek,tudom mit beszélek. Szüljön aki akar beteg gyereket,én nem tenném!)
2012. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
dehogy pontozlak le!egeszsegugyben dolgozok,tudom mitol beszelsz.nekem elso baba(lenne)tudja valaki hogy"veszik"el az ilyen kesoi beteg babakat?
2012. jan. 6. 12:30
 3/52 anonim ***** válasza:
88%

sajnos sóoldatot juttatnak be ami megöli a babát,és úgy kell megszülni!

nagyon sajnálom!

2012. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%
mennyire biztos hogy beteg a baba???Én tudok olyat hogy már tévedtek és a kisrác most boldog kisgyerek....
2012. jan. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon sajnálom ami veled történik, de én nem vállalnám. Amikor a kislányomat vártuk (első baba), akkor nálunk is felmerült, hogy talán beteg, akkor jól átbeszéltük a férjemmel, hogy mi van ha... És terhesen, úgy, hogy bennem növekedett, akár betegen is vállaltam volna, de a férjem "józanabb" volt, ő mondta, hogy betegen nem tartjuk meg. Hála istennek egészséges lett, de így "tiszta", hormonoktól mentes fejjel nem tartanám meg.
2012. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem nagyon sajnálom! Fogalmam nincs mit tennék, egyik felem megtartaná, másik pedig nem. Hisz történtek már csodák, félrediagnosztizálások, pláne pocakban...

Ha első baba lenne, elképzelhető, hogy megtartanám. Viszont , ha most lenne down kóros, a másik kettő mellé már nem biztos, hogy merném.

Hihetetlen nehéz döntés. :(


Amikor bennt feküdtem egy fiatalasszony megszült egy 21 hetes babát. Rendes szülés volt, csak kevesebb fájdalommal, hisz picike, gyors meglett. 2 óra múlva már velünk volt. Nem kínok közt szült. Persze ezt a testi részére értem , nem a lelkire.


Sok-sok erőt kívánok, bárhogy is döntesz!!!

2012. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
62%
Én sem vállalnám.
2012. jan. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
nagyon aranyosak vagytok..igen a lelki resze a legnehezebb,de ha hosszu tavon gondolkodok,akkor megsem..lehet meg egeszseges gyerekem es akkor a kis betegtol rajuk sem lenne annyi energiam mint azt szeretnem..ez most olyan kegyetlenul hangzik,pedig csak probalok"hideg"fejjel gondolkodni.marmint ha lehetne.
2012. jan. 6. 12:49
 9/52 anonim ***** válasza:
90%

Szülésznő vagyok egyrészt,másrészt nekem is volt 21 hetes vetélésem (magától indult be).


Nagyon sajnálom a nehéz helyzetedet,beszéljétek meg a pároddal,hogy mi az amit el tudtok vállalni ,vagy esetleg nem tudtok ekkora fokú életfeladatot vállalni.



Én vetélőszobában dolgoztam (külön el volt különítve nálunk egy ilyen és napi több nagyvetélés zajlott ott ,hatalmas körzet tartozik a szülészetünkhöz),soha senkit nem hagytunk szenvedni!!!


Nagyon hatásos és jó fájdalomcsillapítók állnak rendelkezésre,azért nem annyira erős fájdalmakra számíts mintha egy életképes,nagy babát hoznál a világra.

Saját emlékeim szerint is teljesen kibírható,mármint testileg...a lelki része lesz nehezebb sokkal!

2012. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
koszonom!ja,a parom lelepett...nincs kivel megbeszelnem,ezert beszelgetek veletek:(
2012. jan. 6. 12:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!