Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a legnehezebb és legidegölő...

Mi a legnehezebb és legidegölőbb helyzet a gyermeknevelésben?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy mikor már egy nagyon türelmes anyukánál is elszakad a cérna és bizony odasóz a gyerek kézfejére. Tudnátok ilyen példát írni (ami meg történt veletek)?
2012. jan. 9. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés! Nekem a legnehezebbre az jutott először eszembe, amikor beteg a gyerekem. Ő tartósan beteg asztmás ( tüdőasztmás, allergiás, allergiás asztmás ) eddig 15 ször feküdtünk kórházba. Számomra ez az időszak a legnehezebb. Amikor rásóztam? Emlékszem, tavaly nyáron amikor nyaraltunk, folyamatosan mondtam neki, hogy fogja a kezem, el ne engedje. Idegen ország, más nyelv, hatalmas tömeg. Erre ő meglátott egy szökőkutat, és átrohant az uton a kuthoz. Jött a kocsi is. Szerencsére semmi baj nem történt, ott aztán levert a viz, elöntött a forróság, volt minden bajom. Akkor rácsaptam a fenekére, és elmondtam, miért kapta! Nagyon megijedtem. Alapjába véve türelmes vagyok, sok mindent meg is engedek neki, de igen, nálam is el tud szakadni a cérna, amikor valamit ezerszer mondok el, és csak azért is csinálja! Pl a gáz környékén van, amikorfőzök, vagy épp tekergetni akarja.. Legnehezebb még talán az oviba adás. Én jobban sirtam, mint a Lányom!!
2012. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem az volt a legidegölőbb, amikor csak sír és sír és még sír egy kicsit és bármit teszek meg neki, nem marad abba a sírás. Akkor már jön a kétségbeesés, az önmarcangolás, hogy milyen sz*r anya vagyok, hogy még azt se tudom miért sír és nem tudom megnyugtani, etc.. ez úgy az első évre érvényes.
2012. jan. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A legidegölőbb nálam is az volt, amikor a kisfiam képes volt babaként folyamatosan sírni és sírni, holott mindent megtettem már érte, a hasa nem fájt (legalábbis nem úgy viselkedett), és a kezemben is csak sírt és sírt. Máig nem tudom, hogy ezekben az esetekben mi lehetett a baja. Egy idő után befejezte, gondolom, elfáradt. Borzasztó rossz anyának éreztem magam én is, hogy nem tudok rajta segíteni, és még arra sem tudok rájönni, hogy miért sír.

Amikor nagyobb lett, és jött a dacoskodás, egyik alkalommal másfél órán keresztül nem hagyta abba az üvöltést. Az nem sírás volt, hanem toporzékoló ordítás. Azt hittem, hogy megbolondulok. Először figyelmen kívül hagytam. Fél óra után úgy éreztem, hogy valamit mégis tennem kell. Ölbe vettem, ringattam, versikét mondtam neki suttogva. Semmi hatás. Egyszercsak magától befejezte, de addigra a verésen kívül már mindent kipróbáltam.

Szóval kisebb korában a kitartó sírással tudott kikészíteni.

A kezére akkor csaptam rá, amikor bevezette, hogy megüt engem, ha valami nem tetszik neki. Szóltam, hogy ne tegye, megfogtam a kezét, és elmagyaráztam, hogy ez fáj, és verekedni tilos. Elengedtem a kezét, erre megint rámvágott. Eljátszottuk ezt párszor, végül rávertem a kezére. Ilyenre talán még kétszer volt szükség.

2012. jan. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Legnehezebb? Amikor több héten keresztül a következő volt a menetrend: éjjel többszöri cicizés, ami még önmagában nem gond, de mikor éjfélig tudsz aludni, mert onnastól óránként a foga miatt csak cicin nyugszik meg. Napközben pedig csak a mozgó babakocsiban tud aludni az alapvetően hasfájós gyerek. Szóval napközben tolod, hogy legalább ő kipihent legyen, éjjel inspekciózól, este 6-7ig pedig le sem teheted, mert fáj a pocakja, csak így nyugszik. Anyósék dolgoznak, páros is, anyáék 50 km-rel arréb. Nekem eddig az volt a legnehezebb! De megéri, csak az az időszak olyan nehéz volt:(
2012. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
2 és fél éves a fiam és eddig csak akkor kapott a seggére ha kiszaladt az úttestre! Tudja, hogy nem szabad de nagyon feszegeti a határokat...
2012. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam akkor szakad el a két és fél éves kisfiammal szemben a cérna, ha valamit többszöri kérés ellenére sem úgy csinál....pl elmondom neki ötször-hatszor, hogy ne csukja be az ajtót, vagy ne nyitogassa a hűtőt, csakazértis megcsinálja, nem foglalkozik a tiltással, mintha meg se hallaná. Na, akkor szoktam a kezére vagy a fenekére rásózni.
2012. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem. Még várok további hozzászólásokat.
2012. jan. 9. 16:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A legnehezebb türelmesnek lennem. Amikor szemtelen és akaratos olyankor a legjobb (tapasztalataim alapján), ha nyugodt vagyok, mert úgy tudom a legjobban kezelni. Na de ez nem mindig megy és néha belemegyek a játékába. Elszakad a cérna és kiabálok. Utálom magam, mert nem tudom higgadtan kezelni a dolgot, de egyszerűen nem tudok parancsolni magamnak.
2012. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Két éves a kislányom, és néha nagyon ki tud hozni a sodromból, ugyanis elkezdődött a dackorszaka, és ha valami nem (úgy)jön össze ahogyan ő elképzelte, nagyon kitartóan tud hisztizni. Eleinte minden egyes hisztinél próbáltam elmagyarázni a miérteket, de jelenleg a 5754823624728 hisztinél tartunk, s a türelmem fogy, szóval van hogy kiabálok, ha már mást nem tudok tenni. Egy ideig tök jól bevált a : "Na akkor ezt MOST fejezd be légyszives!" c. mondat, manapság valamivel kevesebb sikert aratok vele. Ezt nem ordítva szoktam mondani, hanem határozottan, és a most szón kicsit nagyobb hangsúllyal.

A kezére vagy a popójára akkor ütök rá, ha valami veszélyeset csinál, ami akár rá vagy másra veszélyt jelenthet.

2012. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 zkriszti3 ***** válasza:
Engem az akaszt ki mikor egymást bántják. Szeretetre neveljük őket és mégis azt nézik mikor piszkálhatják, szekálhatják a másikat.A párommal is jó a kapcsolatom, nincs veszekedés mégis ilyenek a gyerekeink.
2012. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!