Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a legnagyobb...

Szerintetek mi a legnagyobb hiba amit gyermeknevelésben el lehet követni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
A majomszeretet. Illetve, hogy nem tudod elfogadni, hogy a gyereked egy önálló ember és nem mindig tőled fog függeni.
2011. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem a gyerek igényeinek, természetének megfelelően nevelsz. Minden gyerek más, másak az igényei és ezt sokan nem veszik észre.
2011. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
A következetlenség, és a túlféltés. Mindkettővel találkoztam sajnos a közeli hozzátartozóim kapcsán. Egyik se túl jó...
2011. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha mindent ráhagynak a gyerekre, hogy "majd ő eldönti".
2011. ápr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

A végletek. Azaz a túlféltés, a túlönállóannevelés, a túlszigor, a túlengedékenység.


De egy biztos a lehető legnagyobb következmény ha a gyerek nem szereti a szüleit, ott valami nagyon nagy hibát követtek e a szülők.

2011. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

A végletek.

Semmit sem engedni- mindent megengedni.

Soha nem büntetni- a legapróbb vétséget, hibát is büntetni kell, lelki, fizikai bántással, bántalmazással.

Minden percét a szülők osztják be- abszolút nincs rendszer az életében, folyton azt csinálhat, amit akar.

Majomszeretet- ridegség, az érzelmek elnyomása.

Semmit sem kell elvárni- túlzott, irreális elvárások.

Felnőttnek tekinteni, amikor még gyerek- gyereknek tekinteni, amikor már felnőtt.

2011. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
sztem az elkényeztetés,a következetlenség,ráhagyni mindent,majd megnevelődik,túlféltés,az pl ha a gyerek retteg ha rossz jegyet kap mert a szülő túl szigorú-e téren
2011. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető hiba, ha nem tiszteljük a gyereket, valamint az is, ha minden döntést rá bízunk.


Ha nem tiszteljük azt a csodát, amit a létezése hozhat a világba, egy szörnyeteggé változik, ami vért kíván ontani, és bosszúra szomjazik.


Vagyis röviden: Nem igazán tanácsos eltántorítani az életcéljától és terveitől, csak azért mert neünk nem tetszik.

2011. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Ahogy már előttem is írták, a végletek.

Illetve a tipikus "én jobban tudom, hogy mi a jó neked" hozzáállás.

2011. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A legnagyobb? Ha nem szereted, sőt inkább bántod a gyereked. Gonosz, elhanyagoló, nemtörődöm szülő. Na, az a borzasztó.
2011. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!