Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » MIt csináljak ha nem hajlandó...

MIt csináljak ha nem hajlandó húst enni a 2 és fél éves fiam? HOgyan vehetném rá hogy mást is egyen mint üres tésztát és rizst?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A lányom is utálja a húst általában, de megeszi a fasírtot, meg a darált husis ételeket. Neki a rágás miatt nem jön be.
2012. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a rágással lehet a baj, az unokaöcsém sem ette egy ideig. Most kezd rákapni, 3,5 évesen.

Szerintem próbálj valami szószt tenni a tésztára, és abba beleturmixolni a húst. Pl. az unokaöcsém imádja a pörköltszaftos tésztát, turmixold le a húst, keverd el szafttal és úgy tedd a tésztára.

Erőltetni szerintem nem érdemes, mert csak megutálja az evést, és még üres tésztát sem fog enni.

Unokaöcsém szerette (szereti) még a sajtos-tejfölös tésztát, a paradicsomos tésztát, a milánói makarónit (sonka és gomba nélkül, csak szafttal), a túrós és a krumplis tésztát, a tarhonyát szaftokkal, és a pizzát. :)

2012. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit biztosan nem árt trükközni. Pl. a fasirtot süteményformázóval vághatod különböző formákra. Vágd a húst kicsi falatokra, próbálj ki különféle húsokat, hátha valamelyik jobban bejön neki, mint a többi. Lehetőleg ne erőltesd, csak tedd elé, hogy ha kér, ehet belőle. Ha pedig végképp nem eszi meg, adj neki fehérjét más formában, a legtöbb gyerek szereti a tojást, sajtot, túrót, vagy adhatsz neki halat, gombát.

Amúgy ismerős a probléma, tesóm gyerekei már évek óta alig-alig esznek normális kaját, főleg húst. Nagyon soványak. Szerintem arra vigyázz, hogy ne kapjon a fiad étkezés előtt édességeket, nassokat.

2012. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket! sajnos az a baj, hogy csak üresen eszi meg a tésztát, semmit se tehetek rá mostanában, mert akkor egy falatot sem eszik belőle, de azert megpróbálom a turmixolt pörköltet, hátha bejön neki. Túrót és tojást eszik, halrudacskát nagy ritkán, remélem idővel változik az ízlése.
2012. jan. 10. 17:15
 5/17 A kérdező kommentje:
ó és a formázott fasírtot is kipróbálom, nagyon jó ötlet!!!
2012. jan. 10. 17:16
 6/17 anonim válasza:
100%
Bocsánat, hogy beleszólok, de ha nem érzi úgy hogfy jó neki akkor biztos van valami oka. Ha nem érzi jónak képes lesz kiköpni. A gyerekek néha jobban tudják megérzésből, mert figyelnek a saját testük jelzéseire, hogy mi jó és mi nem. Tudom, hogy vitatott tény, de lehet élni hús nélkül is. Máshogy is be lehet vinni a szükséges fehérjéket.
2012. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen, az utolsóval egyetértek, ezért sem érdemes erőltetni. Ha a szivecske formájú fasirtot megenné, akkor viszont nem azzal van a gond, hogy nem kívánja a húst :)
2012. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 szokratesz ***** válasza:
szerintem meg nem kell erőltetni. Nekem 3 fiam van az egyik már több mint 20 éves, sosem volt húsevő, és mégis felnőtt. Én sosem erőltettem. Néha magától evett (főleg csirkemellet), de sosem erőltettem.
2012. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy erőlteti, annyit írt, hogy megpróbálja, hátha..nem azt, hogy lenyomja a torkán.
2012. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én nem venném rá sehogyan, ha nem akar húst enni, ne egyen húst. Hamarosan ovis lesz, majd ott kénytelen lesz mást is enni, mint tésztát meg rizst, sőt még jó étvégya is lesz hozzá, ha látja, hogy a többiek is ezt eszik. Nem tudom, régebben is ennyire válogatós volt-e, de az én lányom úgy 2,5 - 3 éves kora között volt a válogatósság mélypontján, most már kimozdult onnan, javult a helyzet. Amit nem akar enni, ne egye, de rágcsát, csokit ne kapjon helyette. Majd megéhezik! Nem?
2012. jan. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!