Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha 1 éves...

Mit csináljak, ha 1 éves babám nem hajlandó este a 2 dl tápszert meginni, csak kb.30 ml-t? Inkább üres hassal alszik el.

Figyelt kérdés
Elválasztotta magát, és a lefejt anyatejet sem kéri. Így viszont csak 4szer eszik egy nap és a fél liter tejalapú táplálék sincs meg neki. Nem a tápszer ízével van baja, hanme, hogy innia kell, amit nem nagyon szeret, hiszen napi max. 3 dl folyadékot tudok beletuszkolni. Mit csináljak??
2011. szept. 23. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a lányom is sokáig alig ivott 70-80millit este, meg reggel ha 100-at. kapott tejpépet mellé. egyszercsak kb. hónap után megváltozott és megivott lassan 240-et is olykor.


és a lányom abszolút nem iszik napközben folyadékot...azaz azt is csak mostanában. a legrekkentő hőségben is jó ha 20-30millit tudtam beletuszkolni!

2011. szept. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
karamellás tejjel, kakaóval próbálkoztál? Engem az előbbivel lehetett rávenni kiskoromban a tejivásra :))))
2011. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, csak meg vagyok ijedve, hogy így nem jut elég folyadékhoz és vitaminhoz.
2011. szept. 23. 21:24
 4/8 A kérdező kommentje:

21.23-asnak: nem próbáltam. De nem az ízzel van a baja, hanem, hogy innia kell.

Napközben sem hajlandó az édes folyadékokat (pl. gyümilé, cukros tea) sem meginni. Vízbő ugyanolyan keveset iszik, m

mint cukros teából.

2011. szept. 23. 21:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vacsorára csak tápszert kap,semmi mást?Lányom 13hós,mi úgy csináljuk,hogy 7óra fél8 felé vacsizik kenyeret,virslivel,szalámival vagy vmi szilárd kaját.Ezután pancsi és az ágyban issza a tápszert ami változó mennyiség van mikor csak 80ml-t iszik máskor meg 200ml-t. Így ha nem is kér tápszert akkor sem éhen fekszik le.
2011. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, a levest szereti? (Nézd el légyszi h nem tom ehet-e ekkora baba könnyű levest, de a tesóm régen volt ilyen pici :) ) A házidokink mondta hogy etessünk a kicsikkel akár levest is, ha az tetszik nekik, de valamilyen folyadékot diktáljunk beléjük.
2011. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.


az esti tápszer számomra a lefekvés előtti.

amikor aug-ban nyaraltunk és akkor volt az a nagy meleg, kétségbeesve hívtam a védőnénit hogy mit tegyünk mert nem iszik a gyerek. azt mondta ne aggódjunk, ha szomjas úgyis inna. adjunk neki úgymond vizesebb gyümölcsöt. pl. barackot, dinnyét.

egyébként én is ízesítem lányom tápszerét.

2011. szept. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen már vacsorát is kéne adnod neki, amjd azután tápit, lehet jobban el is fogadná és nem utolsó sorban nem üres hassal kerülne ágyba :/
2011. szept. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!