Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kaki gondok! Visszatartja?...

Kaki gondok! Visszatartja? Vagy valami más áll a háttérben?

Figyelt kérdés

Nálunk ezt jelenséget színes pukinak hívjuk. Ez olyan, hogy a kislányom csak pukinak érzi, de jön vele kaki is. Eddig általában csak akkor fordult elő, ha beteg volt, vagy gyógyszert szedett. Amikor rákérdeztem a gyerekorvostól, akkor azt mondta, hogy a vírusok a gyerekeknél bélhurutot okozhatnak, és ezért van egyes gyerekeknek hasmenésük, a lányomnál viszont így jön ki a dolog. Eddig rendben is volt. Nem kakilt túl gyakran eddig sem, megmondták, hogy örökölte, mert nálam is ez van. Két évesen volt szorulása, de utána volt rendesen kaki, pelusba, majd bimbibe. Azt már észrevettem, hogy az oviban nem hajlandó kakilni. De a legnagyobb probléma, hogy mostanában az oviban már nincs "színes puki", otthon esténként van, és olyan, mintha visszatartaná és csak egy-egy kis darab jön ki. (Bocs, a szó szerinti írásért, de így talán érthetőbb). Egyébként állandóan náthás, meg kap vitamint (Marslakócskákat), lehet ez a gond.

Az lenne a kérdésem, hogy másnál volt-e ilyen és meddig nem kell aggódnom. Most pl. már nem is emlékszem, hogy mikor kakilt otthon, hogy az oviban kakilt-e azt nem tudom, mert nem mondta. Eddig ott kétszer kakilt és mindig szólt róla. Tanácstalan vagyok.


Köszönöm a válaszokat.



2012. jan. 11. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ez van. Nem tudom eldönteni, hogy nyomja-e vagy visszatartja. Vörösödik, tekereg. Másfél hónapon át beteg volt, sok gyógyszert szedett, de ez kb. egy héttel utána jött ki nála. Ha szól, hogy kakilni kell, akkor szépen kakál szilárdat a vécébe, pelenkába meg olyan krémeset, inkább csak belekeni. Szóval vírus lenne????
2012. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Adsz neki probiotikumot? A lánykám december közepe óta nem jött ki a hasmenésből (néhány naponta mindig visszatért és hajnalban sírva ült a vécén), majd lecseréltük a normaflore-t pro+kidre és azóta (kop-kop-kop) nincs gond. Volt nála is bekaki, mi is arra gondoltunk, hogy pukinak érzi és a végén trutyi lesz belőle.


De azért nem értem pontosan: végül is nem is kakil a kislány "normálisan" csak "színespukizik"?

2012. jan. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kap probiotikumot,lactoprotectet, de most az sem használ. Tegnap kakilt rendeset is, de előtte kétszer volt "színes puki".


Egyszerűen nem tudom.

2012. jan. 12. 09:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Még az jut eszembe, esetleg érdemes lenne főzelékbe, joghurtba korpát keverni, ez nem okoz hasmenést de javítja a széklet állagát. Így talán nem fogja pukinak érezni a tartalmasabb dolgokat. Viszont csak akkor adható, he eleget iszik a kislány, máskülönben székrekedése lesz tőle.
2012. jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de az a baj, hogy főzeléket főleg az oviban eszik. Most, hogy elkezdtük szedni a Marslakócskákat, remélem, hogy segít, mert abban van vas, ami régebben szorulást okozott neki, és talán az is segít.


Most azért kíváncsi leszek az estére, mert ugye tegnap kakilt. Majd kiderül.

2012. jan. 12. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!