Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti milyen formában adtok...

Ti milyen formában adtok "hálapénzt"?

Figyelt kérdés
A gyermekem nemrég műtéten esett át,így volt "szerencsénk" pár napot egy kórházi osztályon vendégeskedni.Mi az operáló orvosnak adtunk némi borítékot,én a nővéreknek egy csomagot állítottam össze(kávé,űdítő,bonbon)mert úgy érzem nagyon kedvesek segítőkészek voltak.Nem láttam viszont mástól ilyet,nem is hallottam.Egy apukát láttam egy nővért egy ezressel üldözni(nem fogadta el)ami nekem kicsit kellemetlen volt ott a kórteremben.A kérdésem az lenne,hogy mi a szokás,érdekelnének tapasztalatok erről,ki mit és mikor,mennyit ad orvosnak és nővéreknek ha a gyermeke kórházba,illetve állandó ellenőrzésre szorul.Köszönöm a válaszokat előre is.
2012. jan. 15. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi pénzt adunk, az a biztos. A 8 éves kislányom volt kórházban pár napig, mert eltört a karja. Reggeltől estig voltunk bent nála, aludni jártunk haza. Sosem panaszkodott a nővérekre, de úgy kb. 3-4 nap után eszembe jutott, és mondtam is a férjemnek, hogy nem-e kellett volna adni valamit a főnővérnek? Amikor legközelebb mentünk, adtunk neki borítékot. Másnap és attól fogva a kislányom ódákat zengett arról, hogy milyen kedves a nővér, mire mentünk még a haját is befonta, játszott vele. Előtte nem volt ilyen. Úgyhogy ennyit jelent egy boríték :(
2012. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi a borítékos verziót választjuk, diszkréten. Nem akartuk az orvost sem kellemetlen helyzetbe hozni. A legtöbb orvos egyébként megoldja, megteremti az alkalmat arra, hogy adhassatok neki, ha akartok.
2012. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azért kérdezem mert én nem szeretnék a nővérek zsebébe dugdosni.Egyébként szinte mindent én csináltam az infúzión és a kötözésen kívűl,mosdatás,etetés,ágytálazás,stb,én éjjel is ott ültem egy széken mellette.De ha kértem valamit azonnal jöttek,segítettek,kedvesek voltak a gyermekemmel,ennek hatására nem lett rossz érzés a kórházi tartózkodás.Egy szülő tőlem kérdezte hogy én mit adok,és mennyit szokás,gondoltam megkérdezem itt.Alapvetően nem vagyok az a hálapénz dugdosós fajta.Úgy vagyok vele hogy a munkáját végzi úgy mint más.De amikor a gyerekről van szó az ember enged az elvekből.
2012. jan. 15. 18:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és az orvosnak mi is pénzt adtunk itt a kérdés a mennyin van.A nővéreknél érdekelne hogy más is ad-e csomagot?
2012. jan. 15. 18:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi a nővéreknek nem adtunk semmit,sok lett volna,a 3 nap alatt találkoztunk vagy 10 nővérrel.A dokinak adtam 10ezret,borítékba(orrmandula műtét),szemvillantás alatt eltette,csak lestem.
2012. jan. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére a gyerekeim születésen kívül nem voltak még kórházban (illetve a fiam egy fél napot orrmandula műtétkor, de akkor nem adtam a nővéreknek semmit, nem is nagyon találkoztunk velük a nap folyamán.

Viszont mikor születtek, akkor a csecsemősnővéreknek csomagot állított össze a férjem. Mivel a 4 nap alatt találkoztunk az összes nővérrel, így mindenkinek jutott valami. Kávét, tejport, csokit, teát, ilyesmit tettünk bele.

2012. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!