Megőrülök, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5éves és pár hónapja mintha teljesen kifordult volna magából.Egyik napról a másikra megváltozott pedig nem történt semmi.Nem alszik éjszakánként(külön szobában van)2-3 óránként felkel.Sem és sem ő nem alussza ki magát.Egész nap ugrál,pörög,nem áll meg egy percre sem,még evés közben is jár a lába.A pakolásról nem is szólva...Egyszerűen hisztis,nem lehet vele bírni.Hiába próbáltam már meg mindent(szép szó,kedvesség,játékosság,durvább hangnem,néha kisebb ütést a seggére...semmi nem használ)már nem tudom hogyan tartsam kordában,egyszerűen nem tudom mi lenne a segítség.A játékaival sem köti le magát csak addig mig elszórja és kész,egész nap hevernek a földön...játékot sem veszek már neki.
2012. jan. 17. 17:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nincs egy nagymama v. vki, aki ért a nyelvén, és akit szeret a kislány? Ne értsd félre, nyilván te értesz legjobban a nyelvén, de nem megoldás, ha kikészülsz! Szóval ha van ilyen, kicsit bízzad rá, lehetőleg vidd is el hozzá. Te pedig menj el rövid időre sétálni, bevásárolni, vagy akármi. Telefonon érdeklődhetsz, hogy boldogul a mama, mi újság. Kitartás!
2012. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Alszik még ebéd után? Ha igen, akkor próbáld ki, hogy nem rakod le mégsem, hanem majd csak este, így talán jobban alszik este. Napközben meg vidd ki, hadd rohangáljon még ha marha hideg van is. Úgy néz ki sok a felesleges energiája.


Nekem is 2,5 évesem van, csak fiú. És ő is produkált ezt-azt mostanában, leginkább aludni nem akar, vagy csak köztünk. Úgyhogy én nem rakom le ebéd után (vagy csak 1,5 órára és utána ébresztem) fél 5-re már fáradt, de akkor gyorsan kiviszem, hogy biztos ne aludjon el. Este 7 fürdés, 8-ra már aludni szokott.

2012. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nagyon régóta nem alszik már nap közben,most kivételesen igen itt szunyókál.Az igazság,hogy mindenkit kiborít,olyan mozgékony és annyira nem lehet vele birni,hogy nem suivesen vigyáz rá senki:(ráadásul 13hetes kismama vagyok és mivel éjjel felkel,nem alszom ki magam,napközben esélyem sincs aludni.Ha alszik is délután(nagyon ritka!)akkor is fél órát hagyom mert neki olyan,mintha órákat aludt volna.Nem tudom miért.
2012. jan. 17. 17:31
 4/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én szívesen átvennék a kislány energiájából! :))

Viccen kívül: ha nem tud vagy nem akar vele más foglalkozni, akkor jó lenne néha rábízni egy hozzáértő bébiszitterre. De nem egy gimis lányra (bocs a gimis lányoktól), aki zsebpénzt akar, hanem valami rendes szakértőre. Talán tudna pár jótanácsot is adni neked, azon kívül, hogy kis lélegzethez jutsz.

2012. jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

És minden nap ilyen? Vagy vannak jobb és rosszabb napok?

(Nem tudom számít-e csak próbálnám kitalálni mi baja.)

2012. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
minden nap ilyen,ahogy reggel felébred,már megkezdi a hisztit semmi nem jó neki.Engem picit sem hagy aludni,hiába teszek be neki mesét nem érdekli:(
2012. jan. 17. 17:52
 7/19 anonim ***** válasza:

Elmondtátok már neki, hogy kistesója lesz?

Lehet, hogy érzi, hogy nem csak az övé lesz ezentúl Anya, és ezért hisztizik. Nem tudatosan persze.

2012. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Érdekes.

És ha szimplán átléped és nem foglalkozol vele?

Vagy az ellenkezője... leülsz vele játszotok azzal, amit elővett, ha már megunta elrakjátok és vehetitek a következőt. Valami csak van, ami leköti?

Süti sütés? Mosogatás? Porszívózás? Ha már a játékok nem...

2012. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%
nem autista?
2012. jan. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszönöm,de nem autista,azt már talán észre vettük volna...Igen,tudja hogy lesz kistesója és szereti meg simizi a hasam meg ilyenek.Nem ezzel van a gond,hanem a makacsságával és a hisztijével na meg persze a rettenet rossz alvással....Szeptemberben ovi,mi lesz?!
2012. jan. 18. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!