Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves kisfiamnál alvajárási...

5 éves kisfiamnál alvajárási problémánk van, egyszerűen megőrülök már a tehetetlenségtől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap este is elkezdte éjfél felé,felül a szeme nyitva ,furcsa elkent hangon engem szólongat,összevissza beszél,a karjaival tétován nem létező dolgok után nyúl,ha nyugtatgatom akkor méginkább ordít,tegnap nagyon hosszan csinálta,kivittem a fürdőszobába ,hogy talán pisilnie kell,az erős fényben sem tér magához.


Meddig tart még ez,megijedek a saját gyerekemtől,mert olyan mint egy zombi,mit csináljak...attól félek,hogy valamilyen súlyos pszichiátriai problémája van és így kezdődik.


2011. szept. 11. 10:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
MIkor nagy nehezen kezdett tisztulni,bár a tekintete még a semmibe meredt riadtan,akkor olyanokat mondott"Anya nem tudom mivan velem,anya nem tudok beszélni."
2011. szept. 11. 10:49
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképpen orvosnak kell látni, minél hamarabb!

Anyukám testvére alvajáró, komoly gondokat tud okozni... ő pl. kiment az erkélyre, ha nem ébrednek fel rá, ki tudja, mi történik...

Nem tudták megmondani, mitől van, de kezelték, és ma már nem fordul elő.

Lehet neurológiai probléma is, nem feltétlen pszichiátriai (ha nem alvajárás, de ezt majd szakember megmondja).

2011. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál.


MI sem merjük külön altatni,mert volt rá példa,hogy az ágya tetején állt és hadonászott magán kívűl,volt,hogy felült és úgy,bármibe beütheti magát.


Hogyan tudtak segtíeni a rokonodon?Létezik erre segítség?Nagyon el vagyok keseredve,mert olyan extrém és olyan gyakori a dolog nálunk.


Voltunk 1 x gyermekpszichiátrián emiatt,ott azt mondták,hogy figyelemzavaros hiperaktív kismértékben a kisfiam és emiatt van az alvászavar és szerintük kinövi.Ez volt januárban és nem nőtte ki,most,hogy elkezdődött az ovi és nagyobb a lelki terhelés,korlátok vannak,egész napos önkontroll lenne szükséges ez őt nagyon megviseli ,nagyon rágja a körmét pár napja megint és éjszka is jobban jelentkezik nála az alavajárás mint nyáron.


Ha azt mondták értelen az idegrendszere(gyógypedagógushoz járunk szenzomotoros idegrendszerfejlesztő magatartásjavító tornára),akkor az neurológiai probléma,vagy milyen neurológiai probléma okozhat ennyire súlyos alvajárást?

2011. szept. 11. 14:03
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem alvajárás lesz ez. leírásodból pavor nocturnusnak, éjszakai felriadásnak tűnik. elég ijesztő és tipikusan az ő korában jön elő nagyon. orvos mindenképp minél előbb, de ne aggódj, lesz rá megoldás
2011. szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez pavor, nem alvajárás, mert az alvajàrót fel lehet kelteni, a pavoros meg örjöng, ha öleled, csititod. Doki!
2011. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy hogyan, és milyen orvoshoz mentek sajnos a rokonommal, mert nem igazán beszéltek erről. De szerintem keress másik gyerekpszichológust, szakembert, kérj másik szakvéleményt. Nem mondhatja azt a pavorra sem, hogy majd kinövi, elvileg ha jó szakember, tudnia kell segíteni.
2011. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Többen mondták,hogy nem létezik segítség,néhány praktikával azért szolgáltak,hogy ne legyen túlfárasztva,ne legyen túl sok élmény stb.,olyant is hallottam,hogy elalvást követő egy óra múlva ébresszem fel egy fél pillanatra,de semmi sem segít.
2011. szept. 11. 22:04
 8/15 anonim ***** válasza:
Elsőre azért írok, mert tökéletesen átérzem a kétségbeesésedet, csak mi pavorosak vagyunk. A Heim Pál Madarász utcai kórházában van egy alváslabor (mi is ott voltunk), javaslom, de sajnos csak megnyugtatás végett, mert segíteni=elmulasztani nem tudják, CSAK MAJD KINÖVI. A pavor és az alvajárás azonos genetikai probléma. Egy próbát megér szerintem az alváslabor, ott inkább azt vizsgálják, hogy nem kóros-e a roham közbeni légzéskimaradás. Ha van nektek ilyen. Nekem annyit segített, hogy megnyugtató volt egy szakember szájából hallani, hogy nem mi vagyunk a hibásak, enm csinálunk semmit rosszul, ki fogja nőni, türelem, akármilyen ijesztő nekünk szülőknek látni, nem lehet tőle baja. Konkrétan ezeket olvastam az alvajárásról is (bőven utánanéztem, mivel a pavorosok többsége alvajáró is). Ha bármiben tudok segíteni, írj privit, szívsen elmondom a tapasztalainkat. Nehéz. Nekünk is most kezdődött az ovi, szept 1 óta nemigen alszom és sokszor nagyon el vagyok keseredve.
2011. szept. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


utolsó vagyok. ezen a telefonszámon lehet hozzájuk időpontot kérni, körzeti beutaló szükséges.

2011. szept. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy ilyen részletesen írtál.

Nem fővárosiak vagyunk sajnos,hanem Pécsiek.


A leginkább az visel meg,hogy olyan hosszasan és annyira kétségbeesetten csinálja,van olyan éjszaka,hogy órákig is eltart nála(hol pavorozik,hol visszaalszik,majd ismét hol pavorozik...),semmi sem segít,ha hagyom ,ha nyugtatom,ha próbálom felébreszteni.

2011. szept. 12. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!