Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A Védönö adhat igazolást...

A Védönö adhat igazolást arról hogy a lányomat fejlesztö oviba kell vinnem?

Figyelt kérdés
2 éves a lányom és még van egy éve az oviig.Kaptam egy papirt Budapeströl ahol voltam a tanulási bizottságtól amin az áll hogy Kontroll:az óvodai nevelés megkezdésekor vagy a gyermek három illetve ötödik életévének betöltésekor a szülö vagy a fejlesztö intézmény kérése alapján.És egy éves korban már voltunk ott és akkor anyosom szerint megadtak egy ovodát ott végeznek korai fejlesztést de akkor még csak egy éves volt.Most megemlitettem a gyógytornászunknak hogy kéne töle egy igazolás hogy szerinte is kell a fejlesztés ö meg furcsán nézett rám.Anyosom meg mondta hogy kérjek a védönötöl igazolást.Csak kérdés hogy ö adhat e?
2012. jan. 17. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem onnan kell kerned ahonnan eloszor kaptad a javaslatot az ovihoz, azaz budapestrol.
2012. jan. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam anyosomnak de ö hajthatatlan de ö már beiratta a lányomat egy bölcsödébe az nem ovoda
2012. jan. 18. 08:33
 3/8 A kérdező kommentje:
MEG ÁLLITOLAG AZ OVODA VEZETÖJE AZÉRT KEL KÉRNI A GYEREKORVOSTÓL MEG A VÉDÖNÖTÖL IS JAVASLATOT KÉRNI HOGY A POLGÁR MESTERI HIVATAL TUDAJ FINANSZIROZNI AZ OVODÁÁT DE SZERINTEM EZ LEHETETTLEN
2012. jan. 18. 08:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg a védőnőddel. Ő tud konkrét választ adni. Az egy másik kérdés, hogy anyósod csak úgy, önkényesen beadja a TE gyerekedet egy intézménybe.
2012. jan. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mikor igényeltem a gyest megkérdezték tartosan beteg e a gyerek ha igen akkor 10 évig kaphatom a gyest és mellette dolgozhatok is na ez szándékomban is áll de nem olyan áro hogy alányom ügyeit nem én intézem meg az se biiztos hogy a polgármesteri hivatal finanszirozná ezt a Váci ovodát.És akkor meg fizethetném én az ovodát de viszont ha ha a tanulásibizotság ahol voltam a gyerekkel az meg mondja hogy hova mehet nem biztos hogy akkor sokat kéne fizetni
2012. jan. 18. 10:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ahol voltatok a bizottság előtt, ő fog kijelölni egy ovodát. Nekem 3 éves lesz a fiam, most kezdjük a korai fejlesztést, csak még nincs meg a bizottsági papír. De a fejlesztő hölgy mondta hogy majd ha ovodába megy akkor a bizottság jelöli ki.
2012. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt mondta a gyógytornászunk nekem is.De anyosomat nem tudom leállitani ö már beiratta a lányomat az oviba.Mekkora az esély hogy az amit anyosom akar bejön hogy a kosdi polgármesteri hivatal fizeti az ovodát? Mert én ugy gondolom hogy nem fogják .Arról nem is beszélve hogy ha a bizottság dönti el milyen oviba meg mi egy éves korba keztük el a korai fejlesztést szerencsére a mozgásában behozta a lemaradást még a beszéden kell csiszolni mert még nem beszél
2012. jan. 18. 11:38
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Na álljunk meg, itt valami nagy kavarodás van! A polgármesteri hivatal nem fizet semmilyen óvodát - óvodai férőhelyeket biztosít (fejlesztést viszont nem finanszíroz!)

Ha a gyerek tartósan beteg - és erről igazolásotok van a szakértő bizottságtól - akkor egyrészt az a bizottság (és csak ők!!! - jelölnek ki óvodát a gyereknek A SZÜLŐVEL EGYEZTETVE! Tehát elsősorban olyan ovit, ahol megfelelő fejlesztést tudnak biztosítani. Ezt sem a polgármesteri hivatal finanszírozza, hanem az óvoda emelt normatívát kap a fejlesztendő gyerekek után (de csak akkor, ha a szakértő bizottságtól van erről papírod, egyébként nem!!!)

Ha nem tudnak ovit kijelölni, AKKOR a lakóhelyed szerint illetékes jegyző jelöl ki intézményt.

A szakértő bizottság szakvéleménye azért is kell, mert egy csomó kedvezményre jogosít (pl. utazási, étkezési kedvezmény), szóval ez megkerülhetetlen.

A védőnőnek az egészhez semmi köze, csak annyi, hogy tájékoztatod, mi a helyzet a gyerekkel.

A szakértő bizottság igazolásával igényelheted a Magyar Államkincstárnál az emelt családi pótlékot és a GYES-t is. De ezeket neked kell intézned, és újra és újra vissza kell majd menni a bizottsághoz kontrollra, hogy ezek folyamatosan járjanak!

Egyébként, ha elmész a védőnőhöz, akkor ugyanezeket fogja elmondani - remélhetőleg, hiszen ez (is) a dolga, hogy ezekről tájékoztasson! :) De ismétlem, ő semmilyen igazolást nem ad!

2012. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!