Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elmaradt beszédfejlődés miatt...

Elmaradt beszédfejlődés miatt a Korai Fejlesztő Központban: mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk koraszülött kisfiunk van,34 hétre született és 31 hónaposan még csak 8-10 szó volt a szókincse.

5 hónapig jártunk korai fejlesztőbe,és mire 3 évesen oviba ment,megtanult beszélni.Pedig azt mondták,hogy nem fogja behozni a 13 hónap lemaradását.(31 hónaposan 18 hónapos szinten volt,ezt felmérték)

Nagyon meg voltunk ijedve,de szerintem nagyobb a füstje,mint a lángja.

Nem bánom,hogy oda vittem,nem ártott neki,viszont,lehet hogy magától is megtanult volna beszélni.

Most 4,5 éves és szófosása van...

2010. okt. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az én kisfiam 30 hónapos, szókincse a következő: nem, mama, apa, baba, cica, ba (banán), bö (borsó), sihuhu, vava (kutya), vúúú (turmix), csí (csiga), brrr (motor). Próbálok nem aggódni, olvastam, hogy 3 éves koráig nem baj, ha nem beszél, tudom, hogy az elsőszülöttek és a fiúk kicsit lassúbbak, csak az a bökkenő, hogy látok nála fiatalabbakat, és más elsőszülött fiúkat, akik sokkal előrébb tartanak. Meg ami még kicsit furcsa, hogy az egy éves húga kb. ugyanitt tart: mama, baba, papa, kukú (kakas és egyéb madarak), brrrr (motor), vuvuvu (kutya), cici.

Védőnő javasolta a Korai Fejlesztőt, "vesztenivaló nincs" alapon. Nem tudom, tényleg el kéne vinnem, vagy csak túlaggódom a dolgot..?

2010. okt. 18. 23:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok ismét:

Szerintem vidd el,veszteni valótok tényleg nincs.Felmérik,és ha úgy látják megbeszélik veled a továbbiakat.Lehet,hogy nincs rá szüksége,de lehet,hogy igen.

Először nekem is rossz érzés volt,hogy az én gyerekem ilyen helyre került,de beláttam,hogy ha ez kell a fejlődéséhez,akkor viszem.Megadom neki,amit kíván...

2010. okt. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sztem is vidd el. lehet nincs baja, de jobb ha szakember látja. később ha mégis baja lenne, odáig leszel a lelkifurdalástól, hogy nem vitted el.
2010. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!