Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a gyereked minimálisan se...

Ha a gyereked minimálisan se tud vigyázni a holmijaira mit teszel?

Figyelt kérdés
Ha van, vagy volna olyan gyereked, aki minden nadrágját kiszakítja, a kabátja gombjait leszaggatja, a pulcsijai cipzárját tönkreteszi, az egyéb felszerelései is mocskosak folyton, stb... akkor mit lehet tenni? Nyilván ezerszer elmondtam már neki hogy nem szabad de semmit nem ér. Mindene mindig szakadt és piszkos pedig lány.
2012. jan. 20. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Ismerős helyzet, csak az enyém fiú.

Nálunk az ok is egyértelmű, mivel figyelemzavaros-hiperaktív.

Nem figyel a dolgaira, mert egyszerűen képtelen "ennyi mindenre odafigyelni", neki pedig soha nem lesz természetes, hogy pl. a legnagyobb koszban nem focizunk a sáros udvaron, és nem töröljük a festékes ecsetet az új pulóverbe. Akkor és ott ez tűnik jó megoldásnak számára, és nem gondol bele, hogy ennek következménye is van. Anya ordít. :(


Ő ilyen.

Később még rögzülhet ez-az, ha mindig következetes vagy.


A második gyerekünk teljesen más. Ha kimegy egy csepp ital az asztalra, már rohan feltörölni, két évesen tudta (és csinálta), hogy a kiömlött iszit fel kell törölni.

Koszos ruhát az életben nem venne fel, már oviban is igazi nett kishölgy.


Ez kb. olyan készség, mint a rajztudás, vagy az éneklés. Gyakorolni kell, és akkor jobban megy, de van akinek kevés gyakorlással is jobban sikerül, és van, aki soha nem lesz "pavarotti".

2012. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos már régebben is felmerült a lányomnál az ADHD.

Egyre inkább hiszem, hogy az. :(

2012. jan. 20. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem alapvetően fogadd el, hogy ő ilyen, nem érdeklik a ruhák, és ha ez nagyon zavar, reménykedj, hogy a kamaszkorral majd megváltozik. Bár ez az én lányomnál sem jött be...

Addig meg rendezkedjetek be túlélésre. Szerezz egy varrógépet, és foltozd meg a szakadt ruhákat. A boltban készen kapható foltok kicsit drágák, de kinőtt cuccokból kivágott mintákat körbeszegve te is készíthetsz ilyeneket.

Turkálóban vásárolj neki olcsó, strapabíró, mosásálló holmikat.

A helyzet javítására meg próbáld megfigyeltetni vele, mik azok a tevékenységek, ami közben összekoszolódnak, elszakadnak a dolgai, és ebből egyet-egyet kiválasztva keressetek megoldást, és gyakoroljatok, gyakoroljatok,....

Pl. ha evéskor a ruhájába törli a kezét, eleinte neked kell figyelni, hogy még evés előtt készítsen oda magának valami megfelelőbb kéztörlőt, és résen lenni, hogy megakaszd az automatikus mozdulatát. Aztán ez remélhetőleg automatizálódik, és áttérhettek a következő problémára.

És persze tisztázd vele, miért fontos az az egész. Az, hogy csúnya lesz a ruha, a többiek kinevetik meg így illik az én gyerekemet nem túlságosan izgatta, rá az hatott, hogy nekem okoz plusz munkát, ha ennyire nemtörődöm, illetve hogy a zsebpénzéből kell újra megvennie egyes dolgokat.

Végső esetben állítsd oda magad mellé, míg a szakadt dolgait javítgatod, legalább unatkozzon egy kicsit. Ha meg már nagyobb, a varrásba is besegíthet, vagy a zsebpénzéből a végképp tönkrement dolgok pótlásába.

De szerintem ne veszekedj, ne korhold folyamatosan, attól semmi se lesz jobb. Ha egy-egy kicsi részfeladatot tűztök ki, mondjuk, hogy a könyveket, füzeteket becsukva és rendesen eligazítva tegye a táskájába, dicsérd meg, eleinte minden alkalommal, ha látod, hogy figyelt rá, és ahogy rögzül az új szokása, csak fokozatosan vond vissza ezt a megerősítést. Az a nehéz, hogy az összképen ez az apróság még alig változtat, ezért a felnőttek nem szokták értékelni az ilyen apró javulásokat.

2012. jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszik amiket írtál kedves második válaszoló, az egyetlen baj, hogy főleg az iskolában teszi tönkre a dolgait, ott szaggatja el a ruháit. A tolltartója olyan mocskos volt, hogy ki kellett dobnom. Az se itthon lett ilyen. Itthon tudja a szabályokat, de ha nincs szülői felügyelet alatt valahogy elszabadul a gyerek, és akkor nincs tekintettel se a ruhái, se a felszerelése épségére, semmire. Így hogyan erősítsem meg a pozitív viselkedést, ha ott se vagyok?

A vadiúj kabátjának elvesztette az övét. Az a kabát épp attól az övtől volt csinos. Persze ezt is az iskolában. A csizmáját se egész 1 hónapja vettem, mindkettő oldala ki van törve. Mindene mindig tönkremegy, és ha látják azt mondják, hogy ÉN hogy járatom a gyereket, pedig én mindenből triplaannyit veszek mint mások, de ez a gyerek mindent de mindent tönkretesz! :(

2012. jan. 22. 12:30
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Őt magát mennyire zavarják ezek a dogok? Vagy legalább az zavarja, hogy téged zavar?

Ha igyekszik, biztasd, ha tényleg egyáltalán nem, akkor nem sokat tudsz tenni. Óvd meg az ünneplőjét, amennyire lehet, a többiben meg tényleg nemigen rúgsz labdába, mert nem vagy ott. Hagyd, hogy viselje a következményeket.

Aki meg ferdén néz rád, annak sose volt ilyen típusú gyereke, szegényebb marad egy tapasztalattal.

2012. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Beszéld meg pár ismerősöddel, hogy szörnyülködjenek rajta, hogy hogy néz ki. Mondják neki, hogy hogy lehet ilyen egy lány, nem szégyelled magad, stb.

Esetleg más gyerekeket is belevonhatsz, bár ez nem olyan egyszerű, hogy csúfolják ki a ruhája miatt.

2012. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos semennyire nem zavarja őt hogy mindene olyan mintha a kutya szájából vette volna elő. Megígértem neki és úgy is lesz, hogy nem érdekel mi tetszik neki, én mindenből a lehető legolcsóbbat fogom megvenni, azért hogy tönkretegye az is tökéletes. Aztán majd húzhatja a száját, hogy de neki a másik tetszik.
2012. jan. 23. 09:00
 8/9 timike26 ***** válasza:
mintha az èn elsos fiamrol irtàl volna.....napi szinten(komolyan!!!)radir,ceruza,piszkos kabàt cipo....ezèrt van 2 kabàt,2cipo...hozzàteszem hogy az iskolàba rendetlen,de rettenetessen..nem bir megulni,nem bit koncentràlni,csunyàn ir,oszevissza...ellenben itthon,melletem,gyonyoruen ir...nem mondom hogy itthon jobban szereti a rendet.de betartja a rendszert.igaz 3-4 szer kell szolni hogy mosson fogat....màr nem tudom..mit kène tennem...hogy segithetnèk neki..hogy kèsobbiekben konnyebb legyen az èlete....
2012. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ava87 ***** válasza:

Én voltam ilyen gyerekkoromban. Szegény anyukám... :) Ha kaptam egy sálat, sapkát, már másnap elhagytam, a ruháimra nem vigyáztam egyáltalán, a tolltartóm, iskolatáskám pedig egy rémálom lehetett szülői szemmel, mindent csak úgy beleszórtam, gondolom koszos is volt, fogalmam sincs, mert sose néztem. Talán nem véletlenül csapódtam kamasz koromban olyan társasághoz, ahol a szakadt ruha sikknek számított :)

Idősebb koromra megkomolyodtam, azóta vigyázok a ruháimra, táskáimra.

Nekem is el lett mondva ezerszer, hogy vigyázzak a holmimra, de egyszerűen annyira nem tudtak az ilyen dolgok izgatni.


Szerintem magadat kíméled meg a bosszúságok nagyobb részétől, ha olyan ruhákat adsz rá, amik kevésbé koszolódnak (létezik ilyen?), könnyebb tisztítani, nem olyan kényesek. Idősebb korára valószínűleg jobban fogja értékelni a ruháit.

2012. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!