Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet motiválni valakit...

Hogyan lehet motiválni valakit, akinek semmi motivációja sincs?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra, ötletekre lennék kíváncsi, igaz nem gyerekkel, hanem a 18 éves öcsémmel kapcsolatban. Nem csinálta meg az érettségit, semmilyen szakma sem érdekli, alig lehet kimozdítani otthonról. Pénzt mindig adnak neki a szüleink, így az nem motiválja. A szüleinkre egyébként már rég nem hallgat, az én véleményemet elfogadja, de alig lehet kimozdítani otthonról. Emiatt már a barátaival sem találkozik.
2012. jan. 21. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Ismerek én is ilyet. Gondolom gépezik egész nap(?)
2012. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen. Képregényeket olvas állandóan. Rajzolni nem tud, hogy ezzel foglalkozhatna is, illetve a számítógép sem érdekli munka szinten.
2012. jan. 21. 17:00
 3/9 anonim ***** válasza:

A szüleidet kéne motiválni, hogy ne gondoskodjanak gyerekként egy felnőttről.

Csak ha ráébred, hogy senki nem tartja el, vesz neki ruhát, kaját, ad pénzt a szórakozására fog munka után nézni. Biztos meg lesz sértve, ha közlik a szülők, hogy bezár a Mama Hotel, illetve a szolgáltatás a továbbiakban nem ingyenes, hitel pedig nincs, de ha nem akarják, hogy teljesen tönkre menjen a gyerek, nincs más megoldás.

Fokozatosan is vissza lehet vonni a családi juttatásokat, úgy nem olyan durva, mintha egyből kitennék az utcára.

A szülők is hibásak benne, hogy ezt eddig megengedhette magának.

2012. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
anyum már azt is mondta egyszer sírva, hogy majd ő eltartja a fiát mindig... Úgyhogy a szülőkkel sem minden okés :S Ezért nem tudom, hogy én mint tesó, de akár mint barát, mit tehetnék. Arra gondoltam, hogy pályaorientációs tanácsadásra elviszem, hátha ott mondanak valami érdekeset.
2012. jan. 21. 22:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy depressziós ez a gyerek? Azért az nem szokványos, hogy csak otthon rostokol. Vonszold el egy pszichiáterig (nem kell beutaló), aki később esetleg a szülőket is támogathatná, segíthetne nekik "felnöveszteni" a srácot.
2012. jan. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elég durva, de meg kell mondanod anyukádnak, hogy statisztikai valószínűség szerint az öcséd túl fogja élni őt. És akkor mi lesz vele? Emberi számítás szerint nem tudják élete végéig eltartani. Muszáj lépni valamit.
2012. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
volt már pszichiáternél, járt vagy két hónapig, először még tetszett is neki, de aztán félbehagyta. Apum engedte ezt, mert szerinte felesleges volt. Nem depressziós szerencsére, de azért egy magának való típus.
2012. jan. 23. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a helyzet kb a "Te mit szeretnél? egy seggberúgást, vagy egy szalámis szendvicset?" esete. Szerinted mit választ a többség? Mi a fene motiválna egy 18 évest, akivel szemben semmiféle korának megfelelő követelményt nem támasztanak??? Mitől érezné veszélyben a saját kényelmes kis létét, ha 0 teljesítmény mellett is megvan a koszt-kvártély, pénz, ellátás?

Nem a tesódnak van szüksége szakemberre, hanem a szüleidnek. Amit ők tesznek puszta szeretetből, az már betegség. Tönkreteszik magukat is, és a gyereküket is. Egy életképtelen élősködőt kreálnak belőle, aztán ha nem bírják majd tovább, az önző, lusta, semmire sem jó felnőtt férfit fogják hibáztatni érte.

2012. jan. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Figyelj,ha a szülő bírja anyagilag és jól megvannak egymás mellett, akkor nem értem miért nagy baj ez. Lehet egyik napról a másikra eszébe jut valami dolog amit csinálni akar. Azokat ez persze zavarja akik melóznak mint a gép, de nem annyira fontos más véleménye. Teljesen megtudom érteni, hogy az érettségit is lesz*rta és semmi szakma nem érdekli. Sokszor én sem sok értelmét látom az életnek. Meg most mi lenne ami motiválná, hogy dolgozzon valahol 40 évet, ha neki mázlija van meg tud belőle élni normál szinten, de mostanában nem ez a gyakori. Komolyan itt már az a legértelmesebb, ha kimegy az ember más országba, dolgozgat és megél belőle bőségesen, meg az emberek sem köpik, ugatják, verik, szúrják le.
2012. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!