Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet nekiállni? Hogy...

Hogy lehet nekiállni? Hogy tudom magam motiválni?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 180 cm több, mint 80 kg. Elég nagy darab vagyok, minusz 10 kg-t legalább le kellene adnom. Szerencsére jól eloszlik rajtam, nem vagyok olyan nagyon kövér.

Lesz egy esküvő 1 hónap múlva arra szeretnék annyit leadni, amennyit lehetséges (természetesen egészségesen, koplalás nem érdekel)

Hogy tudok nekiállni? Életemben nem fogyókúráztam, nem vagyok sportember sem sajnos:( viszont az édességet imádom, nem bírom nélküle:(

Légyszi segítsetek elindulni. Jó lenne tenni valamit az egészségemért.

köszi


2011. aug. 29. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól érzed magad a bőrödben, akkor nehéz lesz. Ha viszont nem - márpedig nem -, akkor gondolj a nem kívánatos zsírpárnákra, a nehezen feljövő ruhákra, a néhány lépcső okozta lihegésre.


Az édességről nem olyan nehéz leszokni. 1-2 hét után megszokod, hogy nincs (vagy kevés). Jó lenne, ha találnál olyan mozgásformát, ami örömet okoz. Esetleg keress társat biciklizéshez, gyalogláshoz, vagy konditermi edzéshez.

2011. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Stick_It válasza:

Hát szerintem kezd úgy hogy a nasikat amik vannak még elzárod :D

Egyél sok húst de ne olajba sütve hanem megfőzve vagy minimális olajon kisütve.Sok gyümölcs és zöldség.Én minden héten 2x megyek reggel futni.Ha nem tetszik a futás otthon is tornázhatsz napi másfél órát pl úgy hogy 20 percet óránként.(Persze hétvégén mert gondolom dolgozol)Hétköznap meg ha hazaérsz fél óra könnyű aerobik hasznos lesz.Legalábbis én így csinálom más egy hete =D

2011. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy ússzál :) az is jó ötlet, ráadásul ha egyszer ott vagy az uszodában, akkor biztos h úszni fogsz, mert nem lesz más dolgod (ha én itthon állok neki valamit sportolni akkor mindig találok kifogást, de ha eljutok az uszodáig és kifizetem a belépőt akkor mindenképpen úszok). Habár sajnos kicsit drága :/ (de mondjuk ugyanígy a konditerem, aerobik edzés is, szóval ...)
2011. aug. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy, ilyenkor a szervezeted sokkal gyorsabban reagal a jo iranyba, mint kesobb fog. Mondom ezt ugy h meg csak 32 vagyok de latom, h mar nem ugy formalodnak az izmaim mint regen. Szoval most huzz bele, hogy kesobb konnyebb dolgod legyen.

En csinos bikinis sztarok fotoit raktam a szoba falara (a fejuket levagtam,) es mikor arra jarok es ranezek, mindig azt kepzelem, h a foto rolam keszult:)

A furdoszoba tukorre osztonzo szovegeket irtam alkoholos filccel. (anyud megnyugtathatod, h siman lejon tisztitoszerrel).

Ha van egy vekony gatyod ami anno feljott, akkor rakd ki lathato helyre, h mikor ranezel osztonozzon.

Ha nincs ilyen, akkor vegyel valami turiban egy csinos de legalabb egy szammal kisebb szoknyat/gatyat.


Fogyassz jo minosegu olajat, lenmag vagy halolaj. Ezek a jo zsirok majd osztonzik a tested, hogy a rossz zsiroktol (uszogumi) megszabaduljon.

Igyal napi minimum 2 liter vizet. Ihatsz fogyaszto teakat is de delutan ne igyal cukros, koffeines cuccokat, hogy ne zavarjon be az alvasban. (fontos, hogy jol es rendszeresen aludj).

Naponta legalabb egyszer de lehetoleg tobbszor menj nagywc-re. Ha nem tudsz, akkor elobb azon dolgozz, h kakilj naponta minimum 1x.


Nagyon fontos hogy sportolj valamit, nemcsak a zsiregetes es a fogyas miatt, hanem az egeszseged miatt is. Hiaba eszik valaki qrva egeszseges eteleket, ha nem mozog rendszeresen, nem lesz 100%os az egeszsege, mert a mozgas egy csomo minden mas mellett, a meregtelenitesben is segiti a szervezetet. Ha "kover" vagy az nemcsak a sok cukros kajanak koszonheto, hanem a sok szemetnek is amit megeszel. Amikor olyat viszel be a szervezetedbe, amit a tested nem tud feldolgozni es nem tud tole megszabadulni konnyen (pl. a sok szinezek, mesterseges edesitok, aromak, vegyszerek, stb), azt zsirral vonja be, hogy artalmatlanitsa. Szoval a kover embereknek elsosorban meregtelenitest kell csinalniuk.


Tenyleg igaz, ha valamirol lemondasz, akkor csak az elso par nap nehez es utana a cukor fuggoseged hamarosan lenyugszik.

Sok sikert!

2011. aug. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi:) nagyon jókat mondtatok:)
2011. aug. 30. 18:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Édességre megoldás: norbi update. Este túrórudit eszem, vagy akár pudingot, stb, stb -és fogyok :)))
2011. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!