Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg nem egészséges a...

Tényleg nem egészséges a tampon használata? Főleg éjszaka.

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy meg van szabva hány órán át (ha jól tudom 4-5 óra) ajánlott egy tampon használata, és este valóban ennél tovább van igénybevéve (legalábbis általam). Ez baj?

Régebben betétet használtam, de főleg az első napok nekem olyan erőssek, hogy nappal is elég kényelmetlen volt. Esténként pedig előfordult, hogy az elcsúszott betét miatt nem épp kellemes meglepi várt a lepedőn reggel. Ami még otthon hagyján, de koliban elég kínos lett volna.

Így már több éve tampont használok este és napközben is, de mikor már nagyon enyhe, akkor tisztasági betétre váltom a tampont, mind éjjel, mind nappal.


Tudom, már többen is feltettek hasonló kérdést a témában, de légyszíves válaszoljatok!


2010. febr. 12. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy nagy baj nem lehet belőle de a magad érdekében akkor legalább intim mosóval öblítsd át a hüvelyed ilyenkor, ugyanis nem mindig ürül ki a hüvelyedből rendesen.
2010. febr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle semmi bajod. Én a kezdetektől tampont használok mindig, éjszakára is, és semmi bajom nincs tőle.
2010. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Teljes mértékben megoszlanak a vélemények. Vannak tamponhívők és tamponellenesek.
2010. febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt tudom, hogy vannak a tamponnak hívei (én magam is) és ellenzői is.

Az intim mosakodókról csak annyit, hogy én olyat olvastam valahol, hogy van köztük olyan, amelyik meddőséget okozhat/okoz. Mivel én még a gyerekvállalás előtt állok, inkább nem kockáztatnék. Tusoláskor persze -főleg ilyenkor- ott alaposan tisztálkodok.

2010. febr. 13. 10:28
 5/5 anonim ***** válasza:

már egy éves a kérdés de azért válaszolok..

megoszlanak a vélemények.


betét: vérbe ülni ótákon keresztül, ahol érintkezik a levegővel, a bacik melegágya lehet, nem hiszem hogy nagyon egézséges..

Tampon: nem biztos hogy rendesen 'ki tudsz tisztulni' , és ott alvad 'benned' a vér..(bár szerintem itt még mindeig jobb, mivel nem éri levegő, igy talán nem olyan vészes a bacik gyors szaporodásának az esélye)

de a nyilvános wckben nem mindig van szappan, hogy kezet moss így bonyolultabb.



Én úgy szoktam hogy reggel beteszek egy tampont, hazajövök a suliból azonnal cserélem, utánna pedig este beteszek egy éjszakai betétet, azzal alszom, hogy mégse legyen bennem a tampon kb. 9 órát, nem tesz jót.

mind2-t nőgyógyászok tervezték, olyan rossz nem lehet, de a vélemények meg foglak osztani mindig :)

2011. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!