Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek nagyon le van...

Szerintetek nagyon le van maradva a lányom? 3 éves lesz május végén.

Figyelt kérdés

Későn kezdett beszélni,most ott tartunk hogy mondatokban beszél,de végképp nem ragoz,és sok szot elég nehezen lehet megérteni amit mond.Idegen szamara majdnemhogy érthetetlen sok minden.Pár betűt téveszt,pl. f helyett néha s-t mond,r betűt sem mindig mondja helyesen,stb.

Vetköződni neha papucsot,harisnyat,zoknit tud,bar nem nagyon érdekli,nagdragot ki segitseggel,felsőt egyáltalán,és öltözni sem.Szpbatisztasagnak most futottunk neki masodjara,egyszer ősszel-nyaron mar elég jol álltunk,de aztan elköltöztünk,és az uj wc-ülőkén csuszlogott a szűkitője,aztan későn jottem rá mi a gond,és miert enm akar raulni az uj helyen. Most két napja folytatjuk az uj ulőkével,délelőtt és delutan is tobb orat kibirt pelus nelkul nagyobb balesetek nelkul,bar neha későn szól.Idegen gyerekekkel nagyon nehezen teremt kapcsolatot,nem szereti ha hozzaérnek,nem akar jatszani velük.Esetleg a kicsit nagyobbak(8 év körül) jöhetnek szóba. Idegen felnőttekkel is kissé távolság tarto,bár ha a felnőtt probalkozik,akkor mondjuk fél-egy ora mulva felenged,és kicsit elkezd nyitni felé.

Nem tudom,egy ekkora gyereknek mennyire kéne tudni futnia? A mozgasa ha fut elég esetlen még,kicsit olyan gyors-menés-és ugralas keverékének tűnik.Páros lábbal szépen ugral már régtől.

Elég nehezen tűri a változásokat,érzékeny kislány.

Köszi aki elolvasta


2012. febr. 7. 08:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Lemaradás szót nem szeretem.


Voltatok szakorvosnál? Logopédus stb... akik értenek is hozzá?

szerintem kicsit vissza fogott a gyereked. de én megnézetném szakemberekkel. habár ami gyerekorvosunk szuperül oda figyel mindenre, és ha valami nem stimmel már tudja is hova tovább.


a lányom sem szereti ha hozzá érnek a gyerekek. azokkal szeret játszani akik nem tapogatják. pl az egyik kis barátjával óriási a móka mert a kisfiu is utálja ha hozzá érnek, így egymásnak adogatnak játékot, de nincs ölelgetés stb...


szerintem nézesd meg logopédussal, de valami jó val.

2012. febr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ja, a legujabbat kihagytam,olyan 2 hete elkezdett dadogni,ha izgatott vagy gyorsan akar mondani valamit, a mondat elején dadog,pl. És és és és és ott volt kutya. De nem mindig,nemtudom,ez rossz szokas lenne? Készülök vele ez miatt,meg a tevesztett hangok miatt logopédushoz majd.

Egyebkent sok mindenben nagyon ügyes,nagyon jo a logikaja szerintem,neha hihetetlen összefüggéseket csinal dolgok között,felismer 1-2 szamot,és mondja is a szamokat 10 ig,igaz össze vissza,és ugy hogy különösebben nem volt erre tanitva.Sokat lehet vele jatszani szerepjatekokat,pl. elado vásárlo,allatkert,anyukas,és nagyon élvezi,talal ki magatol is nagyon sok mindent.

Azt nem tudom ilyen korban hogy kene rajzolniuk,de ő még csak csikokat meg krikraxokat csinal,esetleg köröket,de semmi ertlmeset.

2012. febr. 7. 08:30
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen,erre a hétre akartam időpontot kérni a logopédustol,bár szerintem csak jovő héten fog összejönni.
2012. febr. 7. 08:31
 4/21 A kérdező kommentje:
Ja,még ami talan pozitiv,elég szepen eszik egyedul kanallal,villával.Hogyan tudom fejleszteni?
2012. febr. 7. 08:38
 5/21 anonim ***** válasza:
49%

elsö vagyok, szerintem egy tényleg jó logopédust keress, és neki mutasd meg, az öltözködésben is kicsit furi, de lehet benne egy nem akarok, csináld anya te dac is.


mivel minden másban jó szerintem, a logopédus tudja megmondani mi amit kell tudni ennyi idösnél.


Amire figyelj, hogy otthon kicsi a piaca ezeknek a szakembereknek is így képesek a telejsen egészséges gyerekre is rányomni hogy "nem árt egy kis fejlesztés" , pl dévényesek. persze megindokolják jó kis dumával amit anyuka persze hogy be is vesz.

én azt tartom szakembernek aki tényleg csak annak ír ki fejöesztés aki le van mardva. és kicsit lemaradásra nem ír fel semmit, hagyja a gyereket maga módján fejlödni.

2012. febr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szlovákiai vagyok,itt védőnő sincs,a gyerekorvos pedig nem mondott rá soha semmi. Járni 14 hónaposan kezdett teljesen egyedül,előtte kézenfogva,és nagyon hosszu ideig kuszott. A mászás gyakorlatilag kimaradt. Logopédust okvetlenül felkeresem,köszi. Amugy ilyen kis "babra" dolgokban nagyon ögyes,valamit összetenni,ilyesmik,de a nagyobb mozgasokban kisse ögyetlen. Nemreg elkezdtunk jarni babaklubba,ott kicsit javult a helyzet mar ami az idegen környezetet meg a többi gyereket illeti.
2012. febr. 7. 08:52
 7/21 anonim ***** válasza:
Logopédus!
2012. febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Írd meg mi volt, az én fiam is hasonló.
2012. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hova lenne lemaradva? :D

3 éves lesz csak, engem 7 éves koromig logopédushoz járattak, mert nem tudtam az R-betűt kimondani, de tanulmányi eredményeimben nem éreztem magam ezért visszamaradottnak :D

Pár betűt téveszt, de nem egy iskolásról van szó, ez normális... Az hogy egy kicsit visszahúzódó az is teljesen normális...

Nem értem milyen elvárásaid vannak egy 2 éves lánnyal szemben...?

2012. febr. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

szia, kis eltéréssel leírtad az én kislányomat. ennyi idősen. ő 2 éves és 3 hósan kezdett beszélni, most már nagyon szépen beszél, ragoz, és nagypn árnyaltan is. pl ilyeneket mond, hogy módszer, meg ideiglenesen, meg működtetni stb. és jól használja őket. öltözésebn nagyon önállótlan még mindig (3 évs volt karácsonykor), és pont a 3. szülinapján lett szobatiszta, addig nem volt hajlandó, de akkor ő maga kérte a bugyit, és egyből teljesen szobatiszta lett, éjjelre is, kintre is. mi amúgy járunk tsmt-re, mertt egypár dolog nem stimmel, amire kapunk gyakorlatokat. látta pszichológus is, és semmi baja. nektek is tudom ajánlani, nagyon jó.

amúgy nálunk most született kistesó, ami nagyon megviseli.

2012. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!