Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek nagyon le van...

Szerintetek nagyon le van maradva a lányom? 3 éves lesz május végén.

Figyelt kérdés

Későn kezdett beszélni,most ott tartunk hogy mondatokban beszél,de végképp nem ragoz,és sok szot elég nehezen lehet megérteni amit mond.Idegen szamara majdnemhogy érthetetlen sok minden.Pár betűt téveszt,pl. f helyett néha s-t mond,r betűt sem mindig mondja helyesen,stb.

Vetköződni neha papucsot,harisnyat,zoknit tud,bar nem nagyon érdekli,nagdragot ki segitseggel,felsőt egyáltalán,és öltözni sem.Szpbatisztasagnak most futottunk neki masodjara,egyszer ősszel-nyaron mar elég jol álltunk,de aztan elköltöztünk,és az uj wc-ülőkén csuszlogott a szűkitője,aztan későn jottem rá mi a gond,és miert enm akar raulni az uj helyen. Most két napja folytatjuk az uj ulőkével,délelőtt és delutan is tobb orat kibirt pelus nelkul nagyobb balesetek nelkul,bar neha későn szól.Idegen gyerekekkel nagyon nehezen teremt kapcsolatot,nem szereti ha hozzaérnek,nem akar jatszani velük.Esetleg a kicsit nagyobbak(8 év körül) jöhetnek szóba. Idegen felnőttekkel is kissé távolság tarto,bár ha a felnőtt probalkozik,akkor mondjuk fél-egy ora mulva felenged,és kicsit elkezd nyitni felé.

Nem tudom,egy ekkora gyereknek mennyire kéne tudni futnia? A mozgasa ha fut elég esetlen még,kicsit olyan gyors-menés-és ugralas keverékének tűnik.Páros lábbal szépen ugral már régtől.

Elég nehezen tűri a változásokat,érzékeny kislány.

Köszi aki elolvasta


2012. febr. 7. 08:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mi az a tsmt? Mit kell rajta fejlesztenetek?

Én annyira nem gondolom lemaradottnak,de en nem igazan tudom hogy egy ekkora gyereknek hogy kell "kinéznie",ezért kérdezgetek. Meghat a férjem is neha piszkal.....

Ennyi idős gyereknek már kéne tudnia valami értelmeset is rajzolnia?Nálunk is van kistesó,azéert is tettem fel a kerdest,mert neha lelkiismeret furdalasom van,hogy keveset foglalkozok velük.

2012. febr. 8. 14:08
 12/21 anonim ***** válasza:

Szia:)

Lehet hogy ez a két link segít valamit.


[link]


[link]

2012. febr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Koszi,az a táblázat főleg nagyon hasznos volt!!!!!
2012. febr. 8. 21:22
 14/21 anonim ***** válasza:
Sokat gyurmázzatok gyöngyöt fűzetek, és a kézügyességével akkor nem lesz gond. Beszéddel egy kicsit le van maradva de egyáltalán nem vészesen.Szerintem nem igényel szakembert.Sok gyerek nem beszél még ilyenkor tisztán. Szerintem itt sincs nagy gond. Esetleg a többnyelvűség zavarja meg egy kicsit. Ha ezt is akarod fejleszteni akkor sokat hintázzatok a beszédközpontra jó hatással van.
2012. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,gyurmazni hintazni sokat szoktunk,utobbit főleg nyáron,gyönyfűzést még kiprobáljuk. Hol lehet olyan kicsiknek valo gyöngyöket venni?

A kétnyelvűség őt még nem érinti,senki sem beszél hozzá szlovákul.

2012. febr. 10. 08:26
 16/21 anonim ***** válasza:

Én viszont nem bagatellizálnám el a dolgot. Minket is mindenhonnan elzavartak, amikor ennyi idősen ugyanilyen bajok voltak a lányommal, mindván hogy még kinőheti. 2 évre rá derült ki, hogy autista. Azt a 2 évet fejlesztéssel is tölthettük volna.

Amit írtak, a tsmt torna nagyon-nagyon jó. Nekünk az hozta az áttörést, azóta szobatiszta és beszél szépen a gyerek, hogy csináljuk vele azt a tornát. A BHRG Alapítvány és a Meixner Központ is tanítja. Tulajdonképpen elviszed a gyerekedet, beszélgettek róla, megvizsgálják, kitűztök egy célt, és arra mondókás/énekes tornagyakorlatokat találnak ki a gyerekedre szabva. 8 hetente új gyakorlatsort kapsz. Te magad csinálhatod vele, otthon. Persze a gyakorlat megírása nem ingyen van, de nem kell 8 hétig sehova se menned egy vagyonért, és te magad tehetsz a gyermeked fejlődéséért.

2012. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolso,az hogy ugyanilyen bajok voltak vele mit jelent,nalatok mik voltak a konkrétumok?

Amugya dadogast abbahagyta,legalábbis most. Az a baj hogy nem magyarországi vagyok,de keresek valamit akik foglalkoznak vele.

2012. febr. 14. 20:47
 18/21 anonim ***** válasza:
Szia! 2 évesen megállt a beszédfejlődése, és csak halandzsát mondott, vagy ami érthető volt az az apa meg a hinta. Ezzel párhuzamosan lassan rájött, hogy ő hiába magyaráz, nem értik meg, ezért tök magába fordult. Ebből később csak az zökkentette ki, hogy a torna beindította az értelmes beszédét. 3,5 évesen lett csak szobatiszta, mert előtte nem lehetett rávenni. Amúgy kiegyensúlyozott, de ha túlingerli valaki (piszkálja), durván arcbavisítja.
2012. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

egyik válaszoló vagyok.


úgy látom, van tsmt szlovákiában is. :)


[link]


keresd fel őket midnenképp! :))))

2012. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia, Én küldtem a két linket.

Kisfiam 3 éves és Ő is kétnyelvű.

Most vizsgálták az alapítványnál és azt mondták hogy emiatt le lehet maradva egy kicsit a beszédben.

Amúgy ami szavakat mond, azoknál mindkét nyelven szép a kiejtése.

Néha még van halandzsa és a vizsg. után 3 nappal kezdett teljesen új szavakat használni és már egyre többet

magáról beszél, tehát az is rendben lesz:)

A TSMT-t most kezdjük de a tesómék szerint náluk is nagyon hasznos volt.

Egyébként maga a mozgás, forgás, hintázás, lépcsőzés, ugrálás nagyon hasznos a gyerekeknek minden szempontból, még a tanulásban is!

Pl most a TSMT teszten mondták, hogy a forgás is egy olyan tevékenység, ami serkenti a gyerekek agyát.

Nem véletlenül képesek még akkor is forogni, amikor egy felnőtt már teljesen elszédült.

Amúgy ügyes a lánykád, mert az Én fia 3 és teljesen leragadt a szobatisztaságban.

Lehet, késni fog 2-3 hónapot.

2012. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!