Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 12 éves a fiam, szétszórt és...

12 éves a fiam, szétszórt és játékos, az iskolatáskát is itthon felejtette. Nem jól pakol be, és a közösségi munkában türelmetlen, és kritizál. Már betelt az ellenőrzője is. Még megfogható, vagy már késő?

Figyelt kérdés
hova fordulhatnék tanácsért, vagy segítségért?
2012. febr. 11. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Leszámítva a kritizálást az én fiam is ilyen (11 éves).

Én úgy látom, hogy egyszerűen csak későn érő típus.

A lányaimmal nincs gond, még a 3 évvel kisebb húga is gyakran ügyesebb.

Mindenesetre legalább azt próbáld megértetni vele, hogy másokkal toleránsabb legyen.

2012. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Foglalkozz vele többet. Ne szidd, beszélgessetek. Pakoljatok be együtt.
2012. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez a gyerkőc már lassan felnőtt ennyi idő alatt :)

--

De ilyen esetben előbb inkább az okot kell megkeresni.

Pl. egy figyelemzavaros gyereket hiába szidsz, büntetsz, stb csak ártasz vele, nem tudod "megfogni". Valahogy úgy, mintha egy kövér gyereket azért piszkálsz, hogy nem tud felmászni a kötélen. Ám ha tudjuk, hogy mi a gondja, másképp áll hozzá az ember és más eszközökkel, más hangnemben stb foglalkozva vele még eredményt is érhetünk el.


Én ilyen esetben nevelési tanácsadó, logopédus véleményét kérném ki, aztán majd látszik, hogy merre van az előre.

(Tapasztalatból írom... pl. a diszlexia elég alattomos dolog, olyan esetekben is tetten érhető, ahol egy laikus nem is gondolná - lásd osztály bohóca)

2018. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, én is pont most olvastam, és arra gondoltam én is, hogy már 18 éves. :D Szerintem az előző nagyon jó választ adott.
2018. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!