Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos múlt a babám és...

4 hónapos múlt a babám és sajnos tápszeres. Nagy baba /7,5 kg/, de persze nem kövér, mert hosszú is. A doki szerint a hozzátáplálással még ráérek. Több folyóirat szerint el lehet már kezdeni. VÉLEMÉNYEKET várok, hogy valóban várjak 6 hónapos koráig?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Én ha jól tudom, 4 hónapos korában kezdtem. Szerette a sárgarépa pürét és a sütőtök pürét.


De ha a doki azt mondja várj vele, akkor inkább várj :)

2011. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A környezetemben lévő kisbabás anyukáknak mást és mást mondanak az orvosok. A közös pont, hogy négy és hat hónapos kor között valamikor javasolják a hozzátáplálás elkezdését.


Szerintem ha a következő két hónapban valamikor elkezded a babádat hozzátáplálni, az teljesen rendben van.

2011. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Orchidea001 ***** válasza:

Az én babam 3,5 honapos , tapszeres 7100gr.

A dokinenik szerint mar kezdhetem az almat, mert jol fejlodik.

Tegnap kapott eloszor, csak a levet ma mar picit kiskanallal almapüret is eves közben,izlett neki :)

2011. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2 alkalommal én is adtam a babámnak egy pici almát, ami ízlett is neki. Nem tudom, hogy a doki miért azt mondta, hogy ráérünk még a hozzátáplálással. De úgy gondolom, hogy ha minden nap adok neki egy pici almát, azzal rosszat nem teszek.
2011. jan. 30. 21:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezért mondja a dokid: [link]

Sokan gondolják, hogy a tápszerrel táplált babáknál már 4 hónaposan el kell kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. Ez egy óriási tévhit! A tápszeres babák emésztõrendszere semmivel sem érettebb anyatejes társaiénál, ráadásul a tápszer nem tartalmazza azokat az emésztõenzimeket, amelyek az anyatejben megvannak és segítik a szoptatott babát abban, hogy könnyebben megbirkózzon az elsõ falatok feldolgozásával. A tápszeres babák szervezete amúgy is ki van téve a fajidegen fehérje bélrendszerre gyakorolt negatív hatásainak, így különösen fontos, hogy megvárjuk a féléves kort, mielõtt újabb ételekkel ismertetnénk meg.

2011. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szép lassan elkezdheted, ha a baba is vevő rá. nem kell kapkodni és gyorsan kiváltani egy evést, csak kóstóltasd fokozatosan, egyen szépen almát, egyéb gyümölcsöt, a zöldségekkel várhatsz még nyugodtan.

egyébként nem aranyszabály a megadott hónapok, csak irányadóak és pár hét ide vagy oda nem nagyon számít szerintem. Pl. én is elkezdtem a hozzátáplálást 4 hónap körül, aztán volt hasmenése a lányomnak, így gyorsan abbahagytam, vártam pár hetet, és újrakezdtem. most 1 éves, és szépen eszik főzeléket és darabos kajákat is.

2011. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk meg pont azt mondta a gyermekorvos, hogy kezdjük csak el nyugodtan a hozzátáplálást, mert inkább főzeléket, gyümölcsöt egyen, mint tápszert (az én babám is tápszeres 2 hetes kora óta). Úgyhogy már 3 hónapos korában elkezdtem hozzátáplálni szépen fokozatosan. Bevezettem a sütőtököt, sárgarépát, őszibarackot, almát, burgonyát. A kicsinek semmi baja, makkegészséges, szinte mindent szeret, amit eddig kipróbáltunk. Egyedül a répára nézett furán, de sütőtökhöz keverve azt is elfogadja. A déli étkezését sikerült már teljesen főzelékre kiváltani. Én biztosan nem várnék a helyedben.
2011. jan. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én babám anyatejes 7kg. Még nem mondta a védőnő.

A nagyobbiknál már ilyenkor kezdtem, de most az influenza miatt inkább várok.Meg amilyen pufi biztos elég is neki a tej.

2400grammal született,most 7kg 10 deka.Holnap lesz 4 hós.

Elkezdheted, de szerintem ráérsz még:)Lehet,hogy megpróbálod és még el sem fogadja.

2011. jan. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én elkezdtem a 4 hónapos tápszeres kislányomnál a hozzátáplálást. Bőven betöltötte a 6 hónapot, mire 80 ml körül megevett és nem kellett tápszert adnom utána. Addig csak egy kínlódás volt. Majdnem 7 hónapos lett mire jobban és több ízt megevett. Ha újra kezdhetném, biztosan megvárnám a 6 hónapos kort, hogy érjen meg a kanalazásra és az új ízekre a babám.
2011. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem vidd oda magatokhoz az asztalhoz, amikor esztek. Ültesd az öledbe, vagy amiben neki kényelmes és hadd figyeljen titeket. Ha érdeklődik az ételek iránt, nyalakodjon az ujjad hegyéről olyat, ami biztosan ártalmatlan. :) Mi így kezdtük. A kisfiam 4,5 hónaposan megnyalta a túrórudi belsejét, mert annyira könyörgött érte. Mi mehetett a szájába egy kis nyalintással abból a túróból?? Nyilván semmi, legfeljebb az íze, de ő odáig volt a gyönyörűségtől. :) 8 hónapos korától már leginkább a mi ételeinket eszi, persze néhány kivétellel (káposzta, dió, stb.) fog nélkül!! És így is tudott rágni. Nemrég jött ki az első 4 foga, nemsokára 1 éves lesz és már pürésíteni sem kell, legfeljebb a kanállal kis darabkákba vágni.


Egyszóval azt javaslom, add meg neki a lehetőséget és aztán bízd rá. :)

2012. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!