Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5 éves kislányom az utóbbi...

3,5 éves kislányom az utóbbi hónapokban teljesen megváltozott, nem tudom hogy milyen módszerrel kezeljem?

Figyelt kérdés

Októbertől oviba jár, és azóta szépen lassan egyre szemtelenebb. Ez az utóbbi 1-2 hónapban eléggé eldurvult. Idáig szófogadó volt, ha kértem valamit megcsinálta ... most meg sem hallja. Bármit mondok, mintha süket fülekre találna és csak azért is az ellentettjét teszi. " Anya ehetek édességet? Igen, ebéd után! Jó! ... és megy elveszi (ebéd előtt) hogy akkor megeszi. Most a napi 1000ből csak egyet mondtam, de van durvább is. Már több mint egy éve biciklizünk úgy hogy mindketten a saját biciklivel megyünk. Szépen útszélén megy, sarkon megáll, stb. Na mostanában ha azt mondom neki állj, jön az autó egyszerűen a képembe nevet. Meg kell fogjam, hogy biztonságban tudjam.

Ezek mellett mindenre visszafelesel, én nem tudom hogy az oviban lehet e olyan gyerek akitől látja, de arogánsan beszél velünk. Hihetetlen. Egy példa erre is. Mondom neki menj fel az ágyra (kanapéra gondoltam, de ez jött a számra) úgy öltözz meg ne fázzon a lábad. Erre ő: Nem tudod felfogni hogy ez egy kanapé??? Ilyenekre gondolok amikor arogáns és ez mellé a hangnem amit megenged szörnyű. Elég szigorú vagyok, sosem tűrtem ilyen hangnemet se velem szemben, se senkivel. Most meg olyan mint aki mindent megtehet.


Próbáltam szép szóval, próbáltam kérni, próbáltam sarokba küldeni, próbáltam ráhagyni és egyenlőre semmi nem vált be


2012. febr. 27. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

ezeket min az oviból hozza!!!Szocializálódás jó duma mi??????Sőt káromkodni is megtanítják sdtb stb EZ A NEVELŐ EREJE AZ ÁLLAM ÁLTAL RÁERŐLTETETT DOLGOKNAK

ÓVÓNŐ TOJIK MEG NINCS IS IDEJE TELJESEN FIGYELNI



Majd lenyugszik de erősen meg kell nevelni ezt fejezze be!!

2012. febr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

tudja már ki az úr a házban egy 4 éves!!!!!!!!!

Apja fegyelmezése célravezetőbb mint az anyáé.

2012. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne ess kétségbe! Már nem kisbaba, próbálgatja a határait.

Én biztos nem bántanám, de világosan elmondanám neki, hogy milyen szabályok az érvényesek, és minek mi a következménye. És hogy a "nagylányság" előnyeit csak az élvezheti, aki nagylány módra is viselkedik.

Ha alapvető biztonsági szabályokat nem tart be, úgy viselkedik mint egy buta tökmag, akkor te is viselkedj úgy vele. Pl. nem biciklizhet egyedül, mert így életveszélyes.

Bizonyos szófordulatokat is letilthatsz. Mondd meg neki, hogy bántó, ha azt mondod hogy:.....,És lássa rajtad egyértelműen, hogy mosolyszünet van, ha nem megfelelő a hangneme. Nálunk az "így nincs kedvem tovább beszélgetni" vált be, bár a kisfiam sokat szórakozott az udvarias szövegek undok, utasító hanghordozással való előadásával, és fordítva. Én meg mindig elmondtam, hogy az tetszik amit mondtál, de az nem, ahogyan.

Egyébként szokások jönnek és mennek, ha otthon köztetek normális a hangnem, előbb utóbb ő is vissza fog térni a régi kerékvágásba.

2012. febr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
jó hülye tanácsokat kaptál,kivéve az utolsót.igen,ott tanulja,látja hogyan beszélnek más gyerekek.és próbálja itthon is.én is azt mondanám hogy beszélgess vele sokat,nem beszélünk csúnyán,nem feleselünk vissza,és igenis szót fogadunk,ha pedig nem,jön a büntetés.ami játékmegvonás,mese megvonás,vagy édesség megvonás.rakd el az édességet,húzd ki a tv-t.hogy ne tudja kiszolgálni magát.használd ki ha jó napja van,odabújva mondhatod neki,látod ilyen egy jó szótfogadó gyerek és eddig ilyen voltál,legyél mindig ilyen,a lényeg,hogy lássa érezze rosszat mond és tesz és te ennek nem örülsz és a megoldás nem a nevetés hanem a helyreigazítás,ha nem teszi bünti.
2012. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tanácsot nem igen tudok írni, az én fiam is így viselkedik, mióta óvodás. Ilyeneket mondd, h nem érted, h mit akarok tőled??? A füleden ülsz???

Most ebédnél megkértem, h egyen a levesből zöldséget is, rámförmedt, h ha ilyen butaságokat beszélsz, nem leszek a barátod...

Nehéz ezekre mit lépni, az óvónénikkel is el fogok beszélgetni, mert ezeket a felnőttes dumákat, h a füleden ülsz, szerintem nem csoporttárstól hallotta...

Amikor csúnyán beszél, akkor mindnig elmondom neki, h ő egy oos fiú, és bízom benne, h szebb szót is talál a jelzője helyett, amikor meg visszadumál, akkor mindig megkérem, h vegyen vissza, és normális stílusban beszéljen, ez vagy hat, vagy nem.

2012. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5.vagyok,de okoska van gyerekem 2 is.és igen,lehet hogy van amikor ha rá versz a kezére az használ,de ez nem az a helyzet,vagy hát ha nincs más megoldásod,mint neked persze lehet verni is,meg másért,sőt mindenrt ütheted,mert ennél kreatívabb ötlet gondolom nem jut az eszedbe.az egyik gyerekem már felnött és verés nélkül is megoldottunk minden peroblémát.de te csak üss,ha csak ennyi tellik tőled.
2012. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű megértetni egy gyerekkel, hogy amit az óvónő mondhat neki, az fordítva nem működik.

A kisfiam hat évesen egyszer egy estét végigsírdogált a világ igazságtalanságán, mikor megpróbáltam elmagyarázni neki az "Amit szabad Jupiternek, nem szabad azt az ökörnek." mondás lényegét.

Nálunk mondjuk nincs is családi használatban ilyen szabály, csak az életkorból természetesen adódó dolgokkal kapcsolatban.

2012. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek még nem olyan nagy dolgok, hidd el. Türelem. Megkérdezheted, hogy szeret-e oviba járni, van-e valami, ami őt bántja ott.


De ha még hetek múlva is fennállna ez a probléma, akkor legközelebb, ha ilyen csúnyán beszél hozzád, csak mondd neki, hogy így nem beszélünk, ezt fejezd be. Viselkedj hűvösen vele. Ha pedig később menne oda kedveskedni, vagy este hozzád akarna bújna, miközben pl. tévéztek, utasítsd el, ne öleld át, csak mondd neki szomorúan, hogy nagyon megbántottál, ahogy beszéltél velem, ne gyere most ide, hagyjál békén. Legyél ilyenkor elutasító vele.


Az édességet meg tartsd nem elérhető helyen, vagy ha ez kikerülhetetlen, mert pl. a hűtőben van, ő azonban nem tartja be az ígéretét, és elveszi ebéd előtt, akkor legközelebb, te se tartsd be. Ígérd meg neki, hogy ehetsz ebéd után, aztán egyszerűen ne adj neki. Hadd élje át a csalódást, hogy számított valamire, ami még sincs. Mondhatod, hogy te is tudsz így viselkedni, ahogy ő, gondolkozzon el rajta, melyik a jobb és helyes.

2012. febr. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!