Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire átlagos ez egy 5...

Mennyire átlagos ez egy 5 éves gyereknél?

Figyelt kérdés

Mondok példákat:

-telefonon beszélek, odakuruttyol valamit, megkérem, hogy megbeszéljük később most beszél anya telefonon, erre úgy reagál, hogy még hangosabban követeli amit akart, újra mekérem, hogy maradjon picit csöndbe és folytatja, "d2 utána ,....." jó hangosan. Gyakorlatilag nem marad csendben, nem tudok telefonon beszélni

-bemegy aludni, jóéjt után kirohangál. Megkérdezi ha megfürödtem bemegyek e hozz, mondom ha szépen fekszik az ágyában, akkor igen. 5 perc múlva kiszalad, közlöm vele, hogy így anya fürdés után nem jön be, hát még inkább kirohangál és üvölt

-valami rosszat csinál, próbáljuk neki elmagyarázni, hogy miért nem szabad, vagy hogy szabadna adott helyzettől függően, ő pedig levegővételt kihasználva jön teljesen mással(pl akkor mostmár bekapcsolod a tv-t), gyakorlatilag tesz rá, hogy mit mondunk neki. Megkérdezzük, hogy mit mondtam, erre teljesen mást kezd el mondani. Még tartalmilag se közelíti meg azt amiről beszéltünk.


2012. márc. 2. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Nyugi, ez teljesen normális, próbál a figyelem középpontjában lenni.
2012. márc. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos teljesen normális :DDD Nekem 2 is van belőlük, ma este készülök egy kicsit lelépni itthonról, mert esküszöm, már meghülyülök ettől. Mikor szépen, szájbarágósan, összeszedetten elmagyarázod, miért nem mászunk a szekrényre, és megkérdezed a végén, hogy érted? megbeszéltük? az a válasz, hogy akkor most már ihat kakaót? Komolyan mondom, azon gondolkodtam, leülök a fallal szemben, és elmondom annak... :)
2012. márc. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem múltkor jöttek a lányok, hogy ezt meg azt akarják, mondtam hogy oké, kérjék még meg nyolcszor a következő félórában, én is pont annyiszor kértem tegnap este, hogy menjenek fürödni. És leültem keresztrejtvényt fejteni.
2012. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hú, halljátok, én már azt hittem a fiammal van valami gond. Nincs ennyi idős ismerősünk, vagyis vannak az ovisok, de ugye róluk annyit tudok amit anyuka elmesél, márpedig ilyeneket sose mesél, így meg voltam győződve valami gond van az én fiammal, mert minden más gyerek "normális":)
2012. márc. 2. 14:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Ó, én ezektől a leírásoktól teljesen megnyugodtam, hogy ez normális gyerekviselkedés (az én gyerkőcöm autista, és sose tudom, mi az, ami az autizmusból fakad, és mi az, ami a "gyerek" mivoltából). De ezeket csinálja ő is, akkor ezek szerint mint bármelyik átlagos 5 éves! :)
2012. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Hát gáz, az biztos! Ne hagyd,hogy ne figyeljen rád! Egy ötévest lehet büntetni sarokba állítással vagy gondolkodó székre ültetni, amennyiben szemtelen vagy olyat tesz, amiért úgy érzed, hogy mindjárt kitéped a saját hajad, helyette büntetsd meg. Kicsit legyetek szigorúbbak. Ha azt mondod neki, hogy nem mész be hozzá fürdés után,ha ezt és ezt csinálja, és ennek ellenére megteszi, akkor ha cigánygyerekek potyognak az égből, akkor se menj be a szobájába, ha ordit-visit,akkor se. Mert korábban ezt leszögezted. Mennyire van súlya a mondataitoknak? ezzel lehet őket súlyozni, hogy amit kimondasz ,azt be is tartatod magaddal szemben és vele szemben is.
2012. márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Magasról tesz a büntiszékre...mintha meg sem történt volna. :(
2012. márc. 2. 17:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Büntiszék után mi történik?

Guggolj le hozzá, mond el neki, mit csainált rosszul, mit kellett volna csinálnia, és bocsánatot kell kérnie. Utána puszi, ölelés, nincs harag!

2012. márc. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pontosan így.
2012. márc. 3. 09:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam ugyanezeket produkálja,én is mindig másokhoz hasonlítgatom,van egy kis figyelemzavara ami miatt fejlesztésre járunk és mindig mindent erre fogok,holott az ismerősök pedig mosolyognak,hogy az ő gyerekük is ugyanilyen higyjem el nem a figyelemzavar indokolja a viselkedését,hanem a legtöbb gyermek hasonlóan viselkedik ennyi idősen általában :-) .
2012. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!