Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy átlagos óvónénitől elvárha...

Egy átlagos óvónénitől elvárható, hogy képes legyen kezelni hiperaktív gyerekeket?

Figyelt kérdés
Külön lenne érdemes tenni ezeket a gyerekeket,a nyugodt temperamentumuaktól?
2011. máj. 27. 14:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Vannak speces osztályok, de én nem tartom jó ötletnek az elszeparálást. Gyerekek egymásról (is) veszik a viselkedést mintát, és ha azt látja, h körülötte mindenki hiperaktiv, az a cseppnyi esély se lesz meg, hogy ellenpélda legyen elötte.
2011. máj. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Am szerintem el, csak beszélj vele személyesen.
2011. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem igen, hiszen főiskolát végzett. Ott is tanulnak a hiperaktivitásról, csak úgy mint a figyelemzavarról, szorongásról, stb...


Nem lenne szerencsés külön rakni őket a többiektől főleg óvodában. (Iskola más, ha nagyon hiperaktív a gyerek lehet, hogy speciális módszereket igényel.)

2011. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

"(Iskola más, ha nagyon hiperaktív a gyerek lehet, hogy speciális módszereket igényel.)"


Ha a környéken csak és kizárólag kisegítő iskola van,akkor az épp intellektusú hiperaktív gyerekeknek ott a helyük?

2011. máj. 27. 15:02
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt,h normál iskolában fogadják-e,meg kell beszélni az iskolával.A fiam osztályában ugyan nem hiperaktív,de figyelemzavaros-FIMOTA-fiú van,átlagos eszű gyerek, a tanulásával nincs gond.Az anyuka első elején összehivatott egy szülőit,ahol elmondta mi ez a probléma,mit tesznek ellene,és maximálisan megértem,hiszen a gyerek nem szellemi fogyatékos,semmi keresnivalója egy kisegítő iskolában.

De sajnos néha keserves,mert erős,nagy növésű fiú,és nem mindig van tisztában az erejével,előfordul,h zavarja az órát,vagy verekszik.De az is igaz,h lassan,de én is látom a javulást,most 2. végén sokkal kevesebb vele a probléma.

Tehát ha a tanárok bevállalják,h tudnak bánni vele,akkor sztem mehet normál suliba.

2011. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nagyon korrekt szülői magatartás!
2011. máj. 27. 17:17
 7/24 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom kis létszámú osztályban nyugodtan lehet,nagy létszámnál már az lesz a gond, hogy nem tudnak rá úgy figyelni és ez a hátrányára válhat.

Ugyanígy van óvodánál is. Bármennyire képzett egy óvónő képtelenség egy 30 fős csoportban egy hiperaktív gyermeket a helyes irányba nevelni, hisz számára sokszor teljes értékű ember kell. Egyébként egy kisebb fős, max 20 fős csoportban tokéletesen elvan a hiperaktív gyerek, és még figyelmet is tud kapni. Ezt az óvónők megtudják oldani.

2011. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

14:49-es vagyok.

Nem kisegítőre gondoltam természetesen. Sajnos vidéken tényleg csak az van.

Bp-en vannak olyan iskolák, ahol kis létszámú osztályokban tanulhatnak. A figyelmükhöz, aktuális állapotukhoz igazítják pl. a tanórák hosszát, óra közben is lehetséges a mozgás. És persze ép értelmű gyerekekről van szó.


Vidéken meg abban lehet bízni, hogy kap a gyerek egy türelmes, rendes, de következetes tanító nénit.

2011. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

hali én is hiperaktív vagyok noha részben már túl vagyok ezeken a dolgokon sok mindent megéltem...

tehát hiperaktív gyerekek nem sokban térnek el normálistól egyszerűen mozgékonyabbak nagyobb az információ éhségük

sokak Sátánkét ellenségként tekintetek rájuk pedig nem azok, egy óvónéni feladata közé tartozik az is hogy lekösse a hiperaktív, sírós, illetve a szorongó gyereket is. Magyarországon ha jól emlékszem 8 éve integrált oktatás van ami azt jelenti hogy sem a cigány gyerek ,sem a hiperaktív, sem a szorongó gyermek nem ebrudalható ki az intézményből, még akkor sem ha a szülők aláírást gyűjtenek vagy ilyesmi...(megjegyezném hogy másodikba ellenem is gyűjtöttek és még is maradtam még 6 évig)


Úgyhogy kedves anyuka szokjon hozzá hogy az elkövetkezendő 15 év nem lesz túl egyszerű az ön számára! de nem szabad feladni és a gyereket begyógyszerezni még ha nagyon erősködnek is a pedagógusok pszijáterek mert ők nem az ön gyereke hasznát lesik hanem a saját nyugalmukat keresik.

De majd meglátja hogy azok a pedagógusok akik hivatásnak tarják a munkájukat azok jól meglesznek a gyermekével sajnos ők lesznek a kevesebben:(

mert akik a vak tiszteletet várják majd el azok semmire nem mennek majd. Egy hiperaktív gyermek két féle módon áll az emberekhez vagy átnéz rajta (nem tiszteli) és tényleg képes akárkit nem tisztelni, mert igazán nem fél senkitől.

Vagy egyen rangú félként kezeli ami a külső szemlélőnek úgy tűnik mintha tisztelné mert ezeket az embereket szereti és bármit megtesz nekik és értük.

De javaslom hogy az Indigó Gyermekek című könyvet olvassa el sok minden van benne ami segít egy hiperaktív nevelésénél ami nem túl egyszerű feladat a normál módszerekkel szinte lehetetlen higgye el nekem:)

üdv: egy hiperaktív

2011. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Kedves Hiperaktív hozzászóló!

Nagyon szimpatikus ahogy a témáról ír, a megszólítás egy kicsit szokatlan (Ön) ,de azt feltételezi,hogy ismeri és betartja a társadalmi normákat,tehát itt megdől az,hogy felnőtt hiperaktívak nem képesek a szabályok betartására.


Hogy érzi megtalálta a helyét a felnőtt életében,vannak sikerei?


Szóval csak 15 év nehézség van vissza :-D...majd csak lesz valahogy...ma csak a garázsajtó üvegét törte ki,míg porszívóztam bent,majd sárral bekente a garázst kívűlről,majd a frissen kitakarított lakásba bejött úgy,hogy könyékig sáros volt és szétrázta ,még a feje is tiszta sár volt,úgyhogy mentünk a zuhany alá,ahol sűrű elnézést kért a történtekért"Nem direkt csináltam édesanyám,megígérem többet nem fordul elő " :-D

2011. máj. 28. 17:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!