Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kinek küzdött a gyermeke...

Kinek küzdött a gyermeke valamilyen étkezési zavarral? Milyen terápiát alkalmaztak nála? Kisebb,6 éven aluli gyermekre gondolok.

Figyelt kérdés

Főleg ételektől vagy annak állagától való undorra.

Rossz evőkre (10-nél kevesebb ételt evett meg)akiket otthon semmivel nem sikerült rávenni a normális evésre.


2012. márc. 12. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm 2 kisfiánál volt ilyen. Ők semmiféle zöldságet, gyümölcsöt nem voltak semmilyen formában megenni.

Aztán úgy cselezett, hogy amit szerettek (mondog 1 példát..pl palacsintát), annak tésztájába kevert pl spenótot. Ettől persze zöldszinű volt a palacsinta és a gyerekek szuperjól rajongtak érte. Ugyhogy ő ilyenmi praktikákat vetett be.. Egy másik barátnőmnél a gyerek pedig az otthon készített kajcsikat nem akarta sosem megenni, viszont a boltban kapható ilyen-olyan üveges cuccokat igen. (babáról van most szó) Ő azt csinálta, hogy megtartott egy üveget, elkészítette házilag a kajcsit, majd beletöltötte az üvegbe és a gyerek előtt eljátszotta, h most nyitotta ki... És lááám... a gyerek azóta megeszi :) Valami trükköt javasolnék Neked is..

2012. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az oviban volt egy kislány, aki kiscsoportban semmiféle gyümölcsöt nem volt hajlandó elfogadni. Egy évig tartott, aztán egyszercsak elmúlt.

A fiam volt ilyen kiskorában. A bébiétel az ment, de a főztöm nem. Max. a zöldbab és a borsó, de semmi egyéb. Nálunk nem jött be a bébiételes üvegbe töltött házikoszt. Rögtön levette, hogy nem olyan íze van.

A lányom 5 éves, ő nem eszi meg a szaftos húsokat, pörkölt stb., sem a "pucéran" sült húsokat. Csak a rántotthús jöhet szóba. Ha az nincs, akkor nagyon boldog az üres rizstől is, üres tésztától is. Étteremben is egyszer azt kért... :( Mostanában addig eljutottunk, hogy egy kis salátástálba teszek a pörköltből és pl. a nokedlihez külön kiskanállal ebből eszi. Nem sokat, de elkezdte enni. Az is a baja, hogy a szaft ne kenje össze a nokedlit a tányéron.

A rizsért odavan, abba szoktam trükközni néha. Spenót, vagy leveskockával ízt adni neki vagy rizottósan zöldséggel vagy husit csempészek bele. Ilyenkor azért leülünk a tévé elé mesét nézni és olyan drága vagyok, hogy etetem. Majdnem egy egész tányérral megeszik ilyenkor, fel sem fogja, hogy mit eszik.

Próbálj meg neki tetsző állagút adni neki. Nyerset vagy főttet. Rántott répa...bundás, de legalább zöldség (levesben kell előbb megfőzni). Vagy nem elég normális, de legalább új íz. Pl. a főtt kolbászt megeszi a lányzó, míg a pörköltet nem. Persze néha nem tudni miből készült, de az is fontos, hogy érezze, hogy ügyes és már egyre több ennivalót megeszik és sikerélménye legyen. Akkor esetleg könnyebben ráveszed más megkóstolására is.

Ja, a fiam egy hónapig reggel csak tejbegrízt evett. Elég nehéz volt, azt hittem hogy 18 éves koráig így lesz, aztán egy hónap volt csak. :)

2012. márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem étkezési zavarok, hanem a kis akaratosságuk, makacsságuk. Érdekes, hogy a legtöbb baba az egészséges ételektől, pl. zöldség, gyümi undorodik meg, tehát azoktól, amit a szülei eröltetnének. Csak azért se eszi meg! Amit viszont nem szabadna, azt tolná ezerrel befelé!
2012. márc. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, senki sem ír olyanokat, hogy a kicsi csak almát, és répát volt hajlandó enni, semmi mást!
2012. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom csak joghurtot, tojást, kiflit, almát, palacsintát, nagyritkán spenót eszik meg. Minden mástól undorodik. Ő az, aki inkább 3 napig tényleg nem eszik, ha nem azt kapja. Most decemberben derült ki, hogy autista (nem gondoltuk), és az ízekre különösen érzékeny. Ezért nála a diéta pl. szigorúan kizárva.
2012. márc. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat és várom még a továbbiakat is!

Utolsótól kérdezném ha szabad, hogy milyen típusú autista a

gyermeked és hány éves korban derült ki?

Nálunk Aspergerre gyanakszanak, de most még csak inkább enyhén megkésett fejlődést mondtak egy fejlesztőben, ill. hivatalosabb helyen még semmi, mert csak egy vizsgálat volt.

Kisfiam 3 éves.

2012. márc. 13. 17:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Megkésett beszédfejlődéssel indultunk, majd azt követte a szociális készségek lemaradása. Mivel értelmi fogyatékosnak bélyegezték volna a nevelési tanácsadóban és a tanulási bizottságnál is, elvittem gyermekpszichiátriára, és ott megállapították, hogy az iq-ja 132, de autista. 5 éves korában derítették ki. Nagyon értelmes, és kedves gyerek (ő barátkozós, de nem érti a szociális normákat, sajnos idegenekhez is simán odamegy ölelkezni ha szimpatikus), de a beszédével lebuknak, most 5 évesen kb egy 3 éves gyerek szintjét üti meg. Ezen a helyen szóltak először arról is, hogy a gyerek íz-érzékeny (többek között), nem pedig válogatós, és kifejezetten kérték, hogy ne erőltessek rá neki nem tetsző dolgokat.
2012. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy Vadaskert Alapítvány. Ha gyanú van, ők értenek hozzá...
2012. márc. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. márc. 19. 00:20
 10/13 anonim ***** válasza:

uramisten, ezt olyan félelmetes....a kislányom kizárólag tápszert, háztartási kekszet, köles golyót, rántottát és húselvest eszik, SEMMI MÁST. Hiába próbáltam se palacsintát, se tejbegrízt, undorodik az étel állagától és inkább éhezik.


Besédben kicsit el van maradva, vagyis mindent ért, angolul magyarul 10ig számol és ismeri az összes állatot(két éves), de KOMMUNIKÁLNI nem akar. Nem mondja hogy anya, apa, nem jelzi a szükségeit, és ha nem tetszik valami, inkább a földre veti magát.


Annyira tanácstalan vagyok, főleg mert heti egyszer kakál nagy fájdalmak árán (naná, se zöldség, se gyümölcs, de rost se nagyon)és szerintem vissza is fogja magát, mert tudja, hogy az evéstől kell majd kakálnia....


Kérdező, valami tapasztalat nálatok? Hogyan alakul most a életetek?

2012. ápr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!