Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek hová tudnak menni...

Szerintetek hová tudnak menni azok az állami gondozott fiatalok, akik betöltik a 18-at és a viszontlátásra?

Figyelt kérdés
Mert azt látom, hogy mostanában még a 30 valahány éves fiatalokat lelkileg és anyagilag is a szüleik támogatják, ezek a szegények meg kimennek a világba, rokonok, hátország nélkül. Hová? Minek? Mit kezd? Kihez fordul?
2012. márc. 27. 17:17
1 2
 11/16 anonim válasza:
Én is állami gondozott vagyok, de 2012. 06.30.-án azaz ma ,lejár az utógondozoi ellátásom, mivel az iskolát befejeztem. Nekem annyi szerencsém, van hogy van egy párom ,aki nagyon megértő és támogat, hihetetlen szerencsém van. Igaz munkám nincs ,de van egy érettségim és egy szakmám ,és egy lakástakarékom, amit majd kb 6 év mulva tudok felhasználni. Sajnos igaza van az előttem szólóknak , a legtöbb gyermek aki lakásotthonokban lakik nem jut el sokszor addig sem hogy befejezze az általános iskolát, igy könyebbnek találja ha hazudik meg lop. Sajnos a nevelők is hajlamosak erre, nem nevelik a gyereket ,rá hagyják,mert nem tudnak vele mit kezdeni! Sajnos sokszor olyan emberek dolgoznak ezekben a lakásotthonokban akik nem épp erre hivatottak.
2012. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Én ugyanebben az állami gondozasban vagyok de én neveloszuloknel de nekem teljesen mas az életkezdesi tamogatasom mert nekem meghalt apukam es onnan kapomra az orokseget meg anyukam eladta a hazat es annak felet nekem odaadta eletkezdesi penz nek szval van ilyen !
2014. márc. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Tehát igen énis laktam lakásotthonba nem vallami huúde fergeteges hely de. pl hogyha veletlenul beejted az agymoge az ellenorzodet napokra es nem talalod akkor keresedcsak mondja a nevelo es mondom hogy megvan bejon oszt jol megver a fakanalall! erre mit mondjak tehat nevelo nevelje azt a gyereket ne verje megilyesmi! hello
2014. márc. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Hello én is Állami gondozott vagyok hátterem nem sok van,ami van próbál segíteni amit tud.

Barátnőmmel aki szintén állami gondozott vele költözök ki egy félig felújított lakásba ahol a fél villany vezeték van csak ujjra vezetve ön erőnkből és még a vizet is meg kellene oldani hogy működő képes legyen kb 1-éve van felújítás alatt de anyagilag alig bírtuk,és még mosógépünk illetve bojlerünk sincsen de már júniusban költöznünk kell minden kép.Munka lehetőség van a baj,hogy hogyan mossam ki a ruhát ha dolgozok hát ennyi is elég,hogy nehéz kilátások előtt legyünk.

2014. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kivánom, legyen kitartásotok, sikerüljön egy kis boldogság az életetekben!
2014. jún. 1. 17:51
 16/16 anonim válasza:
Köszönöm Bár nagyon nehezen indul igaz sikeresen ki költöztünk de ki derült amit a rokonságnál elhelyeztünk bútórt abból hiányzik a gáztűzhely és a mosógép ezen felül fel fogatunk egy vilanyszerelőt aki nem csinálta meg a munkát és jelenleg ematt nem tudjuk be köttetni az ujj bojlerünket így melegvizünk úgy van hogy a maradék segítség hozott egy nagy üstött és abba ,melegítjük a vizett nagyon meg vagyunk már így kezdésmiatt törve ahogy bírjuk tartjuk magunkat bár nagyon jó lenne ha a nehéz ségeinkre valamilyen segítség jutna mert elég nehéz magunktól ezt meg oldani.
2014. jún. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!