Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet az oka, hogy amelyik...

Mi lehet az oka, hogy amelyik osztályba otthonos (állami gondozott ) gyerekek kerülnek, onnan hamarosan elviszik a jól kvalifikált szülők a gyerekeiket, az osztályokat tönkreteszik, a tanárok nem tudnak mit kezdeni velük?

Figyelt kérdés
A szülők és a pedagógusok is panaszkodnak,hogy megfélemlítik a többi gyereket,a felnőttekkel is pimaszok,senkire nem hallgatnak,volt,hogy már az otthonban levő felügyelőt is megverték.Helyes-e,hogy az állam ezeket a gyerekeket kiemelten támogatja természetesen a mi adónkból? Mit lehetne tenni? Főleg olyanok válaszát várom,akik már kerültek kapcsolatba ilyen gyerekekkel valamilyen módon.
2009. okt. 19. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Én olyan téren kerültem kapcsolatba velük, hogy péntek esténként páran összejöttünk beszélgetni egy adott gyerek, és ide mindig hoztak a nevelő otthonból is gyerekeket. A kisebbek bújós, szeretetre éhes gyerkőcök voltak, amit úgy láttam nem élhettek ki senkin, nem kaptak szeretetet senkitől. Gondolom a nagyobbak már ezzel a viselkedéssel próbálják kompenzálni ezt a hiányt, vagy leplezni azt, hogy egyszerűen nem tartoznak senkihez. Volt egy 14 éves lány közöttük, akit akkor küldtek abortuszra (intézetben esett teherbe, egy ott lakó sráctól), de van olyan ismerősöm, aki most 20 éves és teljes értékű életet él, normális értékrenddel. Gondolom ez azért helyfüggő is, én azért mindenesetre nem megvonnám a pénzt tőlük, hanem több nevelőt tennék melléjük, akik akárcsak egy kicsit is tudják normálisan pótolni a szülőket, nem csak "átvészelik" valahogy a munkaidőt. Azért az feledhetetlen, amikor egy 10 éves kisfiú odajön, és átölel... amikor pedig megkérdeztem, hogy miért tette, nem tudott rá válaszolni, egyszerűen csak jól esett neki, hogy valaki végre visszaölel... Sajna ennél többet nem tudok mondani.
2009. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2009. okt. 20. 20:47
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Szia tudod énis intézetben nőttem fel,hát mit mondjak,fodrásza szakmám és mikor iskolába jártam,elmentem egy öszeboritott zsiroskenyérel,vagy 1 kiflivel,és sokszor szégyeltem elővenni ,és nagyon irigykettem az osztálytársaimra,hogy mindenük meg van,vannak szüleik akik várják őket,akik szeretik,egy nevelő nem tud szeretet adni pláne nem annyi gyereknek,és igen vannak roszabak és így próbálják eltitkolni a saját gondjukat.nekem a szüleim élnek csak alkoholisták nagymamám nevelt 12 éves koromig d meghalt,igy be kerültünk,a nagyobb lányok sokszor csicskáztattak minket,igy van ez a fiúknál is ott még rosszabb a helyzet,elveszik a kisebektől a dolgaikat,és amikor már ő lesz nagy azt hiszi hogy neki is ezt kell csinálnia,ez is lehet egy ok.Én a saját balagásomat végig sirtam mert nekem nem oltak ott a szüleim és néztem hogy a többi szülő hogy örül milyen örome van nekem meg senkim sincs ott volt a párom meg anyosomék ,csakazt kérdztem magamtól miért pont én.És az anyagiakat ne igy fogd fel hanem örülj hogy nem voltál és a gyerekeid se lesznek ebbe a helyzetbe
2009. okt. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Egyet értek az utolsó válaszolóval. Évekig foglalkoztam államigondoskodásban élő gyerekekkel, felnőttekkel. Nincs velük semmi baj, tanítottam is őket, szeretet , megértés, és elfogadás. Ennyi kell hozzá.
2009. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A férjem állami gondozott volt-saját kérésére került be 8 évesen,gondolhatod milyen élete volt otthon-,de saját erejéből tanult,középiskolát és egyetemet végzett.Sakkversenyeket nyert,és boxolt.:)Tudom,vicces párosítás,de a sakk miatt sok helyre eljutott, a box pedig abban segített,h az egyesület "szponzorálja" a felsőfokú tanulmányait.

Szóval nem minden állami gondozott agresszív és lump,köztük is vannak jó és rossz emberek.

2009. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pontosan ez az,ami érdekes számomra. Régen,az én gyerekkoromban teljesen mások voltak az állami gondozottak. Tanultak,dolgoztak,de ezzel a családotthonnal úgy látom,rosszabb lett a helyzet. Csak jogaik vannak,durvák,pimaszok azokkal,aki kedvesen szól hozzájuk. Én pl. egy ilyen kisfiút a múltkor kedvesen megérintettem,próbáltam beszélgetni vele (Ne tapenoljon máá! Mennyen innen. Ki maga,hogy hozzám mer érni? Ez volt a reakció,és sajnos több gyereknél is. Megdöbbentő volt számomra,mivel unokáim vannak,szeretem a gyerekeket,de ezért érdeklődtem is felőlük,de mindenki negatív véleménnyel van róluk. Nyíltan hangoztatják,nekik minden jár,és hogy ők aztán nem fognak a rohadt(így,szó szerint) szemét tanárok miatt tanulni,lesz....ják őket) és tudják már,mit fognak csinálni,ha kikerülnek,de dolgozni és tanulni nem. Megdöbbenve hallgattam...a jól szituűlt szülők ebből az iskolából már elvitték a gyerekeiket. Ekkor kezdtem érdeklődni a téma iránt,így tudtam meg,hogy ahova ilyen gyerekek kerülnek,ott hamarosan nem marad jó tanuló,húzó erő. Őszintén...én sem engedném,hogy ilyenekkel járjanak az unokáim,sajnos,sokszor megfélemlítik a többi gyereket. Állandóak a verekedések. Ez egy fiatalabb generáció. De itt 3 családotthonban összesen 1 gyerek van,aki szorgalmasan tanul,jó magaviseletű, ki is közösítették,állandóan bántják,gúnyolják. Ez 36-ból 1fő.
2009. nov. 1. 08:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
10 éve foglalkozom állami gondozott gyermekekkel, igaz, olyanokkal, akik nevelőcsaládban nevelkedek. Az én feladatom volt az is, hogy a nevelési intézménnyel tartsam a kapcsolatot, és találkoztam azzal a problémával, hogy nehezen fogadták be a gyereket, vagy azzal fenyegetőztek a szülők, hogy elviszik más iskolába a jobb szituált gyermekiket. Sok az előítélet, de a nagyobb gyermekeket nehezebb is beilleszteni. PL. Volt olyan gyerek, aki 13 évesen 5. osztályos volt, vagy 14 évesen 4.-es. A gyerek nem tehetett róla, hogy édes szülei rendszeresen összeverték vagy éheztették. Alapellátásban kellene hamarabb lépni, hogy a gyermekek ne jussanak el a negatív szocializációig, illetve a szülőnek még legyen ereje és ideje változtatni. Ha meg nem akar változtatni, nem érdemli meg, hogy gyermeket neveljen. Tudom, hogy ez nem szoc. munkáshoz méltó gondolat, de valahol itt lehetne változtatni, ide tolni a szakembereket és a pénzt.
2009. nov. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
Én is voltam állami gondozott. A tanárnő mondta a nevelő anyámnak, hogy nem helyesli az örökbe fogadást üljek hátra, mert a normális gyerekeknek kell a hely.Úgy érzem nem tehetek róla, hogy pár dolgot nem értettem, mert nem volt aki megmutassa.
2010. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Brian0 ***** válasza:
95%
Én egy gyermekotthonban dolgozok! Sajnos az a rendszer hibája. Nem nagyon lehet tiltani nekik. Persze az ember megtesz mindent, de nem tarthatom vissza a 11 éves gyereket sem mert személyes szabadságát korlátoznám. Ha nem megy be az iskolába a zsebpénz JÁR, nem vehetem el visszaadva a TEGYESZ-nek, hogy a gyerek nem érdemli meg. Ebből kifolyólag a gyerek következmények nélkül bármit megtehet és meg is tesz! Van amelyikkel iskolában és mindenhol probléma van, de a többségre ez nem jellemző. Gondolj bele 10 gyerekkel kell együtt élnie, nagyokkal akik bántják, kicsikkel akik nem hagyják élni, ráadásul 5 felnőtt nevelő különböző szokásaihoz kell alkalmazkodnia. Nem könnyű hidd el. 40 gyerekre jut 1 pszichológus ami igen kevés. Azután szidd az állami gondozottakat, ha 1 hetet éltél olyan körülmények között mint ahogy ők élnek. Ha nem nevelné őket az állam, akkor soha se válnának rendes adózó polgárrá. Hidd el amit az állam ad, annak többszörösét vissza fogja venni. Te hol emészted fel az én adómat? Én nekem emellett van még 2 állásom, mert havi 69.000 Ft-ért dolgozom éjszaka diplomával, szakképesítéssel. 29 éves vagyok és 2500 Ft-ot fizetek egy tüdőszűrésért!!!! Te gondolom ingyen kapod, szóval azt a sok TB-t amit befizetek te emészted fel. Ne azt nézd, hova megy az adó, mert amit állami gondozottakra költ az állam az töredéke annak amit más úton "pazarolnak el". Igen elpazarolják, pedig lehet jobb körülményeket lehetne belőle az állami gondozottaknak teremteni normális élet lehetőségét létrehozni. Mennyit fizet az állam olyanoknak akik játékgépekbe szórják, vagy piára költik és azoknak a gyerekei deviánsabbak. Talán azok a gyerekek megkülönböztetik állami gondozott társaikat, mert ezt látják az olyan agyalágyult szüleiktől, amilyen te is vagy. A gyerek olyan mint a szülő!!!!!!! GONDOLKOZZ EL EZEN!
2011. ápr. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Állami gondozott vagyok. Nem kellene általánosítani... Úgy gondolom és látom, hogy családban élő gyerekek között is bőven vannak bűnrossz kölykök, akiket a szüleik elhanyagolnak (a XXI. század hozadéka), és állami gondozottak között is vannak normálisak.

A rendszerben viszont gigantikus hibák vannak. Kevés a nevelő, és annak a kevésnek a 80%-a egyáltalán nem való a szakmájába! Nemtörődömök, semmi nem érdekli őket, csak hogy végre vége legyen a munkaidőnek és mehessenek haza. Sokan meg, akik egyébként még alkalmasak is lennének a feladatra, felmondanak, mert elképesztően keveset keresnek. Nem hibáztatom őket.

Aztán vannak a gyámok. Én a gyámomat mintegy 3 hónapig nem is ismertem (mondjuk való igaz, nem sokat voltam "otthon", de azért mégis), most már ismerem, de olyan szinten képvisel, hogy 1,5 hónapja kérem, hogy jöjjenek el velem az okmányirodába - még mindig nincs diákigazolványom.

Az igazgató irodájában plazmatévé van, mi büdös Tesco-s tusfürdőt használunk.

Az egész úgy el van cseszve, ahogy kell. Engem most zárt intézetbe akarnak helyezni, mert sokat voltam szökésben. Persze, hogy sokat voltam körözés alatt, ha "nincs idejük" visszavonni. Volt, hogy a kóterben aludtam édesdeden, mikor anyámnál kopogtatott a rendőrség éjfélkor, hogy ott vagyok-e, illetve ültem már úgy a rendőrségen, hogy be volt írva a kimenős könyvembe az eltávozási engedély, mégis bevittek. A rendőr sem értette. Ezen kívül dolgozom, és a munkaidőmre IS kiadják a körözést, mert a gyámom szerint nekem nem kellene dolgoznom. Jogalapja nincsen, mert elmúltam 16, magántanuló vagyok, bejelentett munka, semmi zűr nincs, csak neki ez a személyes véleménye (ezt így ki is mondta). És ha bejelenti, hogy eltűntem, senki nem néz utána, hogy most dolgozni mentem, vagy pedig egy aluljáróban ülök fecskendővel a karomban, mint sokan mások...

Ott tartunk, hogy 16 évesen jogi tanácsokat kell kérnem, paragrafusokat bújnom és pszichológiai vizsgálatokra járnom, hogy ne vigyenek el pár ember átgondolatlan szava miatt egy olyan helyre, ahol gyilkosok és drogosok laknak.

Csodálkozol? Egy ember egészséges lelki fejlődését nagyban megakadályozza a gyerekkora, és nem csak a minősége, hanem egyáltalán a megléte! Nem véletlen mondják, hogy valakinek "nem volt gyerekszobája"... Egy ilyen helyen nincs, és ezt mindenki máshogy rendezi el a pszichéjében. Vagy elzüllik, és olyan lesz, mint a kérdésben leírtak, vagy megerősödik, és talraesett, önálló felnőtt lesz belőle, aki képes küzdeni. Ez valahol szerencse kérdése is szerintem, ki milyen lelki alkatú...

2012. márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!