Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan győznétek meg a párotok...

Hogyan győznétek meg a párotokat - egyáltalán "érdemes", szükséges-e győzködnöm őt a korai fejlesztéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Gyermekünk születési komplikációja miatt súlyosan hípotóniás.Fél éves kora óta - hogy nem ült fel és a mai napig sem ül, csak segítséggel, 1 évesen - a doktornőnk neurológushoz küldte, akkor ő nem látta indokoltnak még a gyógytornát számára, visszarendelt bennünket 3 hó múlva.Visszamentünk, na akkor adott nagy ímmel-ámmal beutalót a Korai Fejleszőbe, ahova aztán elmentünk.Megjegyezeném, hogy én időközben teherbe estem a másodikkal és mire eljutottunk gyógytornászhoz, addigra 6 hós voltam, így nem tudtam vállalni az otthon tornáztatást, mivel így is veszélyeztett terhes voltam, a dokim sem javasolt semmi megerőltető mozgást, emelgetést, márpedig a nagyobbik lányomat a gyakorlatok közben folyamatosan emelgetnem kellett volna, ez a terv tehát meghiúsult.Jártunk azóta egy másik helyen, ahol van lehetőség a Dévény tornára ingyen, oep alapon, de itt meg akkora a túltelítettség, hogy nem tudtak egyenlőre időpontot adni, így maradt egy sima gyógytornászhoz konzltáció.A párom úgy jön be a képbe, hogy kezdettől fogva ellenezte az egészet, mondván, semmi baja a gyereknek és vmilyen szinten még a neurológus véleménye is alátámaszja mindezt, mivel 7 hónaposan ő se látott nála különösebb eltérést, pedig akkor se tudott se ülni, se kúszni.Itt ahol legutóbb jártunk mellesleg már 3 ember is megcsinálta, hogy egymáshoz passzolták a labdát lányommal kapcs, erre a Dévényes most legutóbb visszaadta annak, akinél eredetileg jártam és ő egye fene alapon foglalkozik majd a babámmal.Páromat nagynehezen rávettem, hogy vegyen ki egy nap szabit és menjünk el a fejlesztő központba, nagynehezen ráállt ( eddig hallani se akart róla ), de most meg én érzem azt, hogy potyára megyünk el, mert az a fejlesztő torna nem olyan intenzív a lányom számára, mint a Dévény.Szakember sajnos nem láthatja mostanában ráadásul mert neurológiára csak júliusra kaptunk időpontot.Nektek mi a véleményetek erről az egészről, légyszi írjátok meg mert én rettenetes letargiában vagyok és tanácstalan is, mert nem tudom kinek van igaza, az orvosunknak-e ( körzetis ) aki aggódik vagy a páromnak, aki vhol okkal joggal unja, hogy egymáshoz passzolgatják a labdát azok, akinek valójában foglalkozniuk kellene a lányommal.Ti mit tennétek?Már arra is gondoltunk, hogy magánúton oldjuk meg a Dévény tornát, mert ez a nem fizetős tb alapon nagyon nyögvenyelősen megy, mint írom is.
2012. ápr. 12. 14:01
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Lehetőleg csak kulturált válaszokat várok és nem véleményezést a második babával kapcs, hogy miért szültem beteg gyerek mellé, mert ez a dolog nem ilyen egyszerű, mint amilyennek látszik és hát nem is ez volt a kérdésem.Előre is köszi.
2012. ápr. 12. 14:04
 2/19 anonim ***** válasza:

Valahogy a férfiak ezt inkább a szőnyeg alá söprik!

Az én babámnak feszes a nyaka. Mivel nálunk is volt egy kis gond szülésnél, én már előre számítottam rá,hogy lehet gond, bár a kórházban azt mondták nincs és nem is lesz!

Ahogy hazaértünk én már mondogattam a férjemnek,hogy a keresztlányom anno már ennyi idősen sokkal jobban tartotta a fejét. Mondta,hogy csak beképzelem, meg nincs semmi gond.

Aztán a háziorvos is megerősítette,hogy valóban van egy kis gond a nyakával. Elvittük Dévényeshez, aki szintén mondta,hogy van! Akkor kezdte el a párom is felfogni.

De jártunk már így megfázásnál is. Mondtam,hogy szörcsög egy kicsit a baba, meg többet köhög. Arra is azt mondta,hogy ő nem hallja, nincs baja. Aztán persze kiderült,hogy meg van fázva.

Szóval mi járunk magán úton Dévényre. Nagyon sokat segít a fiamnak. Örülök,hogy működött a megérzésem és már nagyon korán, 5 hetesen elkezdtük a fejlesztést!

Én azt mondom,hogy ne várj senkire, mert már így is elég nagy a babád, vidd minél hamarabb Dévényeshez.

2012. ápr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Csakis a gyerek érdekét kell nézni. Ha neki a dévényes torna tesz jót, viszont az tb alapon nyögvenyelős, akkor marad a magán út. Ez a leggyorsabb és a leghatékonyabb a gyerekednek szerintem.
2012. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Kompromisszumot kötnék.Megmondanám neki, hogy hordjuk 1 hónapig, ha látjuk, hogy semmi extra változás, akkor hagyjuk. Így is nyernél egy havi tornát:-)))

Plusz azzal érvelnék, hogyha megszületik a tesó még nehezebb lesz tornára hordani a nagyot, és ezt most kell helyre tenni.

2012. ápr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van, én szívem szerint lemondanám ezzel a "sima" gyógytornásszal az időpontot, mert amúgy is egy igen kelletlen hozzáállást tapasztaltam nála, ugyebár mikor 8 hósan hatalmas hassal beállítottam hozzá majdhogynem mondta, hogy eltévesztettem a házszámot, amikor pedig megszültem - bocs, info lemaradt, a lényeg: már egy hós a tesóka - akkor úgy fogalmazott, mikor megkerestem, hogy "Tárgytalan ezek szerint."Nálam már ez verdeste a biztosítékot, éreztem én hogy örült, hogy egy gyerekkel kevesebb lesz neki, akivel foglalkoznia kell...Páromnak már nem is merem említeni, hogy feleslegesen vesz ki szabit, jobban tennénk már most akkor ezek szerint, ha néznénk vkit itt a környéken ( 9.kerben lakunk ) és minnél előbb el kezdjük hozzá hordani, kerül, amibe kerül.Nem tartok a páromtól, nem azért írtam a "merem" kifejezést, hanem azért mert tudva tudom, hogyan reagálna, felkapná a vizet és a végén a Dévényeshez se jutnánk el, mert egyszerűen megcsömörödne az egésztől.Igen, sajna nagyon fanatikus az én párom, amit a fejébe vesz vagy meggondol, ahhoz tartja is magát, és nekem mindig cseleznem kell.Ti mit tennétek hogy két legyet üssek egy csapásra és ő maga lássa be, hogy sz*rt se tudnak segíteni a havi egy tornájukkal ( ez a tornász ennyit vállal tb alapon, ami nagyon kevés )s menjünk egyből a Dévényeshez?
2012. ápr. 12. 14:26
 6/19 A kérdező kommentje:
Egyébként nálunk fordított a helyzet, pont hogy talán a kicsi érkezése hozta meg a "jobbik" eszét.Igaz, tegnap nehezményezte a háziorvos egy mondatát miszerint félő, hogy lányunk tolószékbe fog kerülni anno, ha nem fejlesztjük.De szerintem már amiatt mondta, hogy vmi erős érvet mondjon a páromnak.Ő tudja, hogy nem engem, hanem őt kell meggyőznie, kénytelen voltam neki elmondani, milyen is a férjem hozzáállása a dologhoz, azért vetette be szerintem ezt a mondatát is...
2012. ápr. 12. 14:30
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A korai fejlesztés akkor sem árt a babának, ha nem lenne rá hatalmas szüksége, viszont ha van, akkor minden perc, amit elvesztegettek, azt az ő életminőségétől és jövőjétől veszitek el! Vagyis azt tanácsolom, inkább magánúton és már holnap menjetek is. Van némi belelátásom, nem vagyok szakember, de a gyerekeim születése előtt olyan alapítványi oviban dolgoztam (lovasterapeutaként) ahol nagyon sok mindent láttam - vigyétek minél hamarabb a kicsit, inkább feleslegesen, mint késlekedve!
2012. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem bántani akarom a férjed, de ő nem furcsálja,hogy egy egy éves gyerek még nem ül?

Van,aki ilyenkor már jár! Vagy nincs senki ismerős a közeletekben, akinek van kisgyereke?

Az én férjemnek sem volt fogalma arról előtte,hogy mit csinál egy baba, de amióta meg van a fiunk tudja, hogy kb. mikor kezdenek forogni, mászni stb.

2012. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Utolsónak, sajna annyira büszke - neveltetéséből eredően - hogy nem képes beismerni, hogy bizony el van maradva a fejlődésben a gyerek.Az anyja ilyen fanatikus, ő nevelte ilyenné, olyan homályökör - már bocsánat - az én kedves anyósom, hogy egy alkalommal még azt is mondta a fiának, hogy biztos amiatt van elmaradva, mert a terhességem alatt nem mozogtam eleget, azért is volt a születési komplikáció - magyarul miattam - bezzeg azt állandóan szajkózza neki, hogy miért nem áll még a baba.Bármennyire rühellem az ő személyét - és ez a fajta kritikája csak a legenyhébbek közé tartozik, amikkel oltogatja a fiát, aki így is képlékeny lelkiállapotában van - azon imádkozom, hogy ő bírjon rá legalább olyan hatást, amit én nem vagyok képes, mert csak veszekedésekhez vezet, arra meg igazán nincs szükségem...Meg senkinek sem.
2012. ápr. 12. 14:49
 10/19 A kérdező kommentje:
Kérdésedre válaszolva: látott elég gyereket felnőni, mivel 5 leánytestvére van, de mondom, annyira gáz az anyja, ő beszéli tele a fejét, nekem megy egyszer még mondta, hogy ne is tornáztasd, nehogy vmi baja legyen tőle, aztán utólag okolhatod magadat.Azt hittem padlót fogok, mikor meghallottam...Szerencsére azóta szinte beszélő viszonyban se vagyunk, de sajnos a fiával igen..de ez már az én gondom.
2012. ápr. 12. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!