Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan szülő, akinek...

Van itt olyan szülő, akinek autista gyanús gyermekéről kiderült, hogy mégsem autista?

Figyelt kérdés
Olyan szülők válaszát várom, akiknek VAN ilyen tapasztalata.

2012. ápr. 28. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomról hitték azt,hogy autista,amikor 9 hónapos volt,mert olyan ?kézmozdulatokat?tett,mintha el akarna repülni,és csak az én kezemben nem sírt,még az apukáját sem fogadta el,nem kereste a szemkontaktust. Megnézte neurológus,pszichológus,és a végén rájöttek,hogy szeparációs szorongása van,ami abban az életkorban jelentkezik először.Azóta sajnos kiderült,hogy nagyon beteg,de nem autista.Remélem tudtam segíteni.Mennyi idős a kicsi?
2012. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Hát nálunk a gyanú beigazolódott.

De lényeges, hogy milyen tünetek alapján mondták rá, hogy autista gyanús, mert ha megkésett beszédfejlődésről van szó, az önmagában nem ok az autizmus gyanúra. Vagy az sem, ha a gyerek egyedül szeret játszani.

Az autizmus egy ún. pervazív zavar, ami azt jelenti, hogy az egész személyiségre kiterjed, tehát nagyon sok egyéni tünete lehet. Sok olyan tünet van, ami külön-külön bármelyik egészséges gyerekre lehet jellemző (pl. válogatósság), de együtt már gyanúsak lehetnek...

Egyébként nem kell megijedni akkor sem, ha a gyanú beigazolódik! Az autik egészen különleges kis emberkék! Nekem is van egy! :)

2012. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok.Ahová jár a manó specilás csoportu bölcsibe,ott van két autista kisfiu is.Ég és föld a két kicsi,de annyira barátságosak,az egyik hihetetlenül értelmes.

Ami ott feltünt,hogy az egyik,annyira válogat nem hajlandó enni semmit,a másik alvászavaros,de az az én kislányomnál is volt,ugyhogy nem feltétlenül autizmus gyanu,A gyógytornászunk mesélte,hogy az autizmusnak is rengeteg fajtája van.

2012. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Egyrészt rengeteg fajtája van, másrészt ez egy spektrum, tehát nincs két egyforma auti. Vannak nagyon enyhe esetek is. Gyermekem pl. Asperger-szindrómás, ez az enyhébb változat (és a többségre ez jellemző). Ők tudnak "normális" életet élni - persze kinek mi a normális :) - csak kicsit "furcsák".
2012. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%

Érdekes, 10-20 évvel ezelőtt nem diagnosztizáltak olyan sok gyereket autizmussal. Ez is csak arra jó, hogy el tudják adni a gyógyszereket több száz szoros árréssel. Az egész egy nagy átverés szerintem.

Az a baj hogy az emberek egyre jobban elkényeztetettek, nincs türelmük a másikhoz.

2012. ápr. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsonak:

Pedagogus vagyok. Regen tenyleg nem diagnosztizaltak ennyi autistat, mint manapsag, mert azt sem tudtak mi fan terem. Ma kivizsgaljak, fejlesztik a gyerekeket.

Regebben csak annyit mondtak egy-egy (valoszinuleg) autistara, hogy rossz. Vagy fura.

Erted mar?

2012. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

13 éves a lányom,2-3 éves kora óta furcsa,teljesen más,mint a többi gyerek. Nagyon értelmes,okos,de sok az autisztikus vonása.Mondtak rá a szégyenlőstől a betegig mindent. Gyermekpszichiátrián elektív mutizmust+ilyen-olyan zavarokat

diagnosztizáltak. Terápiák+gyógyszerek,minden változás nélkül. Aztán már a doki is azt mondta,nem tud mit tenni.

Ezek után fordultam az autista centrumhoz egy ez irányú kivizsgálásér. Most erre várunk.

Nálatok mi a gond?

2012. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

# 5:

Nem, nem diagnosztizálták őket, de attól még autisták. Én több olyan felnőttet ismerek, akiket gyerekkorában furának tartották, aztán felnőttként diagnosztizálták náluk az autizmust (olyan is ismerek, akinél nem - tudom róla, hogy auti, de ő nem tudja magáról :) ).


Egyébként jó, ha tudod, hogy az autizmus nem betegség, hanem állapot, tehát nem lehet gyógyszeresen kezelni.

A diagnosztizált autisták pedig nagyon sok mindenben plusz ellátást kapnak (pl. suliban tripla normatíva jár utánuk, gyógypedagógus, pszichológus, fejlesztő pedagógus, jobb helyeken gyógypedagógiai asszisztens; szülőnek emelt családi pótlék, meghosszabbított GYES, utazási kedvezmények). Vagyis pont nem arról van szó, hogy "bevételt", hanem inkább "kiadást" jelentenek az oktatásnak, egészségügynek.


Hogy miért éri meg mégis fejleszteni ezeket a kis különcöket? Azért, mert nagyon más agyuk van, mint egy átlagembernek, egész másképp látják a világot, és általában valamilyen területen egészen kiemelkedő képességeik vannak. A világ legnagyobb tudósai autisták voltak, és ma is azok. A Szilikon-völgy pl. tele van autikkal.

Szóval óriási hasznot képesek hozni az emberiségnek, ha odafigyelünk rájuk!

2012. ápr. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!