Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális hogy egy 13 éves...

Normális hogy egy 13 éves gyerek mindent elfelejt?

Figyelt kérdés

elfelejti a programjait, nem emlékszik a határidős házi feladataira, elveszíti a ruháit, és ha számon kérik úgy csinál mintha most hallana róla először...

ez a probléma milyen eredetű lehet?

hogy lehet rajta segíteni?

léteznek fejlesztések erre?



2012. máj. 4. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak most vettétek észre?

Én sürgősen megkérdeznék egy pszichiátert.

2012. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

túl van terhelve

ez a mai magyar iskolarendszer hibája

azzal teszed a legjobbat ha nem nyaggatod

most ez van, hidd el ahogy érik változni fog


ezek Dr. Vekerdy Tamás szavai erre a problémára:)

2012. máj. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kamasz,sajnos a kamaszkor egyik velejárója,mellette amit előttem írtak.El fog múlni egyszer:)
2012. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még egyszer tanítási szünetben is mentem iskolába ennyi idősen. Nincs semmi bajom :))) csak hulla fáradt voltam. Hidd el, minden rendben van vele is! :) Jön a nyár, szeptemberre kipiheni magát!
2012. máj. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Normális.


Én 30 vagyok és kb 10 évvel ezelőtt kezdődött ez, amikor is eléggé elszaródott az életem, sok probléma összejött, szülők meghaltak egymás után. Szóval kifordult a tengelyéből a világom elég rendesen.


Elképzelhető, hogy a lányod is küszködik valamivel,

amit magába temet?

2012. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nem lány, fiú, közeli ismerős

fontos volna hogy tudjam hogyan viszonyuljak hozzá


de többször volt hogy otthon hagyott alapvető felszereléseket, illetve hogy elfelejtett dolgokat, sajnos a szüleit nem ismerem nem tudom hogy sejtik e ezeket a problémáit

tehát én nem küldhetem pszicjáterhez...

csak szeretném tudni hogyan segíthetnék neki, fokozottabb törődéssel, egyéb

egyébként eszembe jutott egy konkrét eset voltunk egyszer kirándulni és a buszon nem volt hajlandó levetni egyáltalán sem a kabátját sem a sapkáját kinn mínusz 20 fok volt, a buszon plusz 30 biztos melege volt szegénynek, de lehet hogy nem merte levenni nehogy ott hagy, állítólag többször veszített így el ruhát letette és utána nem vette észre vagy ilyesmi (ezek a részletek nekem is zavarosak kissé)

a másik probléma hogy jelentősen nárcisztikus is emellett, így aki elsőre találkozik vele annak fel sem tűnik ezzel kompenzálhat valamelyest...

úgymond a nagyképű megnyilvánulásaival elüldözi maga mellől az embereket így csak hosszú ismeretség után derül fény a gondokra

tehát további kérdésem hogy hogyan segíthetnék neki

nagyon kedvelem és sajnálnám ha elkallódna emiatt

2012. máj. 6. 23:18
 7/12 TKI Ibolya ***** válasza:
Kamasz és egyébként is túl vannak a gyerekek terhelve.És még valami vannak olyan emberek akik szét szórtak, mindent elfelejtenek mert ilyen a természete.Sajna lesz még az életben elég problémája de nem tehet róla.Nem vagyunk egyformák őt így kell elfogadni és segíteni.
2012. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ilyen voltam én is. Állandóan elveszítettem mindenemet. Volt, hogy táska nélkül indultam el iskolába és csak a villamoson vettem észre, mikor le akartam ülni, hogy nincs mit levenni a vállamról. De arra is volt példa, hogy papucsban indultam el. Elfelejtettem a házimat, vagy adott könyvet elvinni a suliba, elhagytam sapkát-sálat-kesztyűt-esernyőt. Mondjuk az esernyőt most is hajlamos vagyok elfelejteni, de ma már legalább megnézem alaposan a helyet ahol voltam, mielőtt otthagyom, hogy nem felejtek-e ott valamit. Volt hogy egy mozinak a wc-jében a telefonomat hagytam el meg a pénztárcámat, mert kerestem valamit a táskámban és kitettem ezt a kettőt a wc-papír tartóra és elfelejtettem visszatenni.

Én nem emlékszem, hogy sok tanulnivalóm lett volna, de azt tudom, hogy sokan utáltak a suliban és a szüleim se nagyon foglalkoztak velem, csak az érdekelte őket, hogy kész van-e a házi. Iszonyú magányos voltam egészen gimiig, onnantól kicsit javult a helyzet.

Másik, tudom hogy még korai lenne és nem valószínű, de megkérdezem, mert a mai 13 évesek korábban "érnek"? mint mondjuk az én korosztályom tizen x évvel ezelőtt, szóval nem lehet, hogy füvezik? Csak mert attól elég erőteljesen feledékeny lesz az ember. Nem szokott lassan beszélni, bevérzett szemekkel, furcsa, lassú mozdulatokkal? Elszokta felejteni a mondat közepén, hogy mit akart mondani? Csak mert ha igen, akkor lehet, hogy füvezik... Remélem, hogy nem!

2012. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én még most is eléggé feledékeny vagyok, mondjuk azért ennyire nem, de előfordult már velem, hogy kikészítettem az íróasztalomra pl. a matekcuccot, amiben a még el nem kezdett házi volt, kimentem inni, és mire visszajöttem, teljesen elfelejtettem, hogy nem írtam még meg, és lazán elpakoltam. Volt egyébként a fordított verzió is, amikor háromszor írtam egy nap ugyanazt a házit, mert elfelejtettem, hogy nekem ez már készen van. És fel sem tűnt, hogy megcsináltam.

De volt már olyan is, hogy anyu szólt, hogy csináljak meg valamit, és mire kiértem a szobámból, teljesen elfelejtettem, hogy mit.

Szerintem a stressz és a leterheltség az oka. Úgy értem, a suliban sok tárgyból olyan dolgokat kell megtanulni, amit kb. soha többé nem fognak használni, és ha ezt a valamit pluszban nem is érti az adott diák, vagy sokkal több időbe telik megtanulnia, akkor már ez is kialakíthat idegességet és dekoncentráltságot.

Az előttem író hozzászóló említette, hogy lehetséges a füvezés. Lehetséges, de nem biztos. Én pl. soha nem dohányoztam, inni sem iszom, mégis képes vagyok elfelejteni bármit pillanatok alatt.

A kérdezőnek pedig kitartást! Ja, és gratulálok (őszintén!), hogy törődik mások gyermekeivel!

2012. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Lehet hogy sok rajta a nyomás.

Pl.ha sportol, hajtják az iskolába.

2014. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!