Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Belehalok a lelkiismeretfurdal...

Belehalok a lelkiismeretfurdalásba! A folyamatos hisztije miatt elvesztettem a türelmem, kiheverheti ezt pszichésen egy gyerek?

Figyelt kérdés
3 éves a kislányom, most ott tartunk, hogy már nincsenek külön hisztik, hanem az egész életünk egy nagy hiszti! A férjemmel együtt mindent megpróbálunk, és nem is rossz eredménnyel, legtöbbször szépen megoldódnak a konfliktus helyzetek, de ma fürdés közben is csapott egy akkora hisztit, hogy a gyötrelmes előzmények miatt nem volt bennem több türelem, és normális hangvételű szó. Kifogyott:( Mindössze néhány csepp vizet fröcsköltem az arcára, hogy mostmár elég, de látta, hogy nagyon mérges vagyok, és már toporzékolás közben nyújtotta a karját, hogy öleljem meg, és én nem öleltem meg, hanem kivettem a kádból, és szinte vicsorogva, sziszegtem, hogy elég. Bármi okból is, egy gyerek, ha ezt kapja az anyjától, szerintem ott mindennek vége. Nem öleltem meg. És undorító, és ilyesztő lehettem számára:((
2012. ápr. 19. 23:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodj meg, kiheveri. Utana mikor olelted meg? Kerj tole bocsanatot, magyarazd el neki, hogy duhos voltal ra, mert hisztizett, de tudnia kell, hogy szereted. En mindig elmondom a kislanyomnak, ha buntit kapott, es utana bocsanatot ker, hogy szeretem. Mindig megbeszeljuk a dolgokat.
2012. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bevittem az ágyára, átmentem a mi szobánkba, azzal a lendülettel máris vissza hozzá, és akkor beszéltük meg a dolgot, és szeretgettük meg egymást, de tényleg szörnyű voltam:(:(:(
2012. ápr. 19. 23:15
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha így rögtön sikerült lezárni a dolgot, akkor rendjén lesz ez a dolog. A gyerekeknek azt is meg kell ám tanulniuk, hogy anya sem automata, vannak érzései, vannak bizonyos határok, amin jobb nem átlépni. És azt is meg kell értenie, hogy ha bután viselkedik vagy hisztis ,vagy BÁRMIT tesz, akkor is szeretjük, függetlenül attól, hogy éppen haragszunk a viselkedése miatt. Nehéz nekik átlátni ezt, mert ők inkább pillanatnyi érzéseken keresztül élik meg a világot, de azért nem lehetetlen küldetés megértetni velük, hogy attól, hogy mérges vagy, még szereted... :)

Egyre azért vigyázz: ne kompenzáld túl ezt a helyzetet... Megtörtént, megbeszéltétek, lépj túl rajta és kész. Ne emészd magadat rajta, mert egyrészt már úgysem tudsz változtatni, másfelől meg mert a bizonytalanságot is rögtön megérzik és aki kicsit is hajlamosabb rá, az ki is fogja használni ;)

2012. ápr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Kiheveri legyél nyugodt,mindenkivel előfordul ilyen dolog.Okosak ők tudják hogy túlfeszítik a húrt.Ha akkor megöleled lehet hogy pont nem jókor tetted volna,hiszen mint írod toporzékolás közben történt,és Te ki voltál akadva.Én se tudnék hirtelen tündi-bündi anyucivá válni,az megjátszás lenne.Én is le szoktam higgadni,és megvárom hogy a fiam is lehiggadjon.Ő utána szokott jönni hogy "nagyon szeretlek aja".A fiam 2 éves a legnagyobb lányom viszont 16,nála már másfajta "hisztik"és konfliktusok vannak,ő már helyre tesz mikor felidegesít"Anya túlpörögsz"De nagyon jó a kapcsolatunk imádjuk egymást.Halkan megjegyzem nekem olyan anyám van aki SOHA nem ölelt meg engem,csak a negatív dolgokra emlékszem vele kapcsolatban,ez biztos hogy megmarad az emberben.De a Te kislányod biztos nagyon sok szeretetet kap,és nem erre a szitura fog emlékezni,hiszen nem ez a jellemző.El is felejti,mikor Te még ezen tépelődsz.Tudom mert én is jártam már így,nem is egyszer,3 gyerkőcnél bizony előfordul hogy elegem van,és bizony én is odaszólok,vicsorgok stb. néha.De emellett nagyon szeretem őket,és ők tudják ezt.A Tiéd is tudja,hidd el.Szép napot!
2012. ápr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, szerintem nagyon jó anya vagy. Előfordul mindenkivel, hogy egy picit elveszíti a türelmét, hiszen emberek vagyunk. Még sok ilyen szitu lesz, nem kell ezeket túlmagyarázni neki. Természetes, ha hisztit csap akkor nem állsz neki babusgatni és picit mérges leszel. Velem is így van és tökéletesen megérti, hogy ő a ludas.
2012. ápr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
[link] [link] 3,5 kisfiam 2-3 hete kezdte a "masszív" hisztizést,ezért bogarásztam én is kicsit.Az ő részéről "normális" viselkedés,a kérdés az hogy a szülők,én,mi hogy kezeljük.Olvasd ezeket el,hogy magadat helyre rakd,hogy jó anyuka vagy,és hogy magabiztosan tudd kezelni ezeket a szitukat. :) Nem szabad elkeseredni,kitartás!
2012. ápr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
[link] ez lemaradt :)
2012. ápr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Jaj, ne aggódj, nem lesz semmi baja! Én is kaptam néha kiskoromban, ha már nem bírtak velem, de nem lettem lelkibeteg és mindig is nagyon jó kapcsolatom volt anyával :)
2012. ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Annyira aranyosak vagytok, köszönöm mindenkinek!! Elbőgtem magam titeket olvasva, és nagyon köszönöm, hogy megnyugtattatok! Bevallom inkább "fejmosásra" számítottam, de akkor is el kellett mondanom... És hihetetlenül jólesik, hogy megértettetek, és megvigasztaltatok! Köszönöm, és kívánom, hogy ti is ilyen megértő szavakat kapjatok minden hasonló lelkiállapotban!!:)
2012. ápr. 20. 09:23
 10/19 anonim ***** válasza:
47%
Ne is öleld meg ilyenkor, mert ő is szomorúságot okoz neked a folyamatos hisztijével. Most legalább visszakapja, és fogalma lesz róla, mit okoz neked. Ne dudujgasd, mikor egy kis idegbeteg. Majd ha normálisan viselkedik, akkor öleld meg. Hadd tanulja csak meg, hogy így nem viselkedünk. Ne is figyelj rá.
2012. ápr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!