Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lesz-e egészséges gyerek a...

Lesz-e egészséges gyerek a kislányomból?

Figyelt kérdés
Kislányom Corpus Callosum hiánnyal született! Sajnos nem részleg, hanem teljesen hiányzik! Dr Beke Anna felügyeli, de már 1 éve voltunk nála utoljára, mert a doktornő javasolt egy tanulóbizottságot, akik egy gyógypedagógust, javasolt neki, aki azóta is jár hozzánk! A mozgás lemaradást szépen behozta, már fut szalad egyik szobából a másikba, mindent le akar rámolni! Csak most már 2.5 éves lesz és nem beszél semmit! csak zúg, morog meg bö-bö bö, ennyit mond! Nagyon aggódunk! Ha valakinek volt ilyen problémája a gyerekével kérem segítsen! Vagy hogy mire számíthatunk mire felnő? Járhat e normális ovoda- iskolába? Köszönöm a válaszokat előre is!
2012. ápr. 16. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezt a betegséget, de annyit szeretnék írni, hogy lányom egészségesen született, mégis 3 évesen kezdett el beszélni, addig csak gagyogott, annyit sem mondott hogy anya vagy apa. Elmentünk 2 hétre a Mamihoz, ott úgy megeredt a nyelve, hogy hogy kb. 50 szót mondott, azóta egyre többet, egyre tisztábban. Én is aggódtam hogy mindenki beszél csak ő nem a korosztályában, azt mondták ez 4 éves koráig nem probléma, addig is a passzív szókincse megvan a gyereknek, szívja magába amit mondassz neki mint a szivacs, tudja érti mi mi mi, csak nem mondja, nem figyel ha szólsz, de raktározás ő, és mikor elkezd

beszélni, majd csak nézel miket tud:)

Én is rácsodálkozom mikor mondta magától hogy villanykapcsoló, görkorcsolya, zongora, szappan, asztal, szék mikor meglátta, hozta. Olvass neki sokat könyveket, mutasd benne mi mi, a tárgyKat is mutasd, mindd neki! Barátnőm fia akkor kezdett beszélni mikor Oviba ment 4 évesen, pedagógus anyuka, na őnis kivolt, hogy nem beszél a fia, de ott a gyerekektől szépen megtanulta. Ne aggódj, egyik napról a másikra fordulhat a dolog, vidd gyerekek közé, zenés foglalkozásokra, vagy kisgyerekes anyukát hívj át, vagy menjetek át, mert a gyerekek sokat tanulnak egymástól! Járjatok el, mert a környezetváltozás is jót tesz!

2012. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sem ismerem a betegséget, ami nektek van.

Az én kislányom pajzsmirigy beteg. Ő is 2,5 éves és még csak gügyög, 3 szót tud, azt is helytelenül. Mivel annak idején mi is mindenben le voltunk maradva én is aggódom. De kitartás, nekem is mindenki ezt mondja, és bízzak..

2012. ápr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak kivételek, persze DE: egyáltalán nem normális, ha egy gyerek 2 éves koráig nem beszél. Ezt logopédustól és gyógypedagógustól tudom. Szóval a 2 évesen nem beszélő gyerekeket mindenképp el kell vinni logopédushoz. A betegséget sajnos nem ismerem kedves kérdező, de szerintem nem szabad abba a hibába esni, hogy csak legyintünk, hogy majd behozza a lemaradást, miközben lehet, hogy fejlesztésre szorulna a kislányod.
2012. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a betegség lényege: a két agyfélteket összekötő rostköteg hiánya, ami miatt a két agyféltek nem tud kommunikálni egymással! folyamatos feljesztésre jár már 6 hónapos kora óta
2012. ápr. 17. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Annál,hogy 2,5 évesen beszél e sokkal fontosabb,hogy érti e amit mondtok neki? Az enyém pl nem is értett egy két nagyon egyszerű utasitáson kivül mást (nem ez a problémája,mint a te kislányodnak) .

valahogy próbál kommunikálni veletek?mutogatás pl?

Az orvosotok mit mond ,mekkora fejlődés várható?

2012. ápr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mutogatni próbálgat már, az orvos nem mond semmit csak annyit hogy mindent meg fog tanulni csak lassabban mint a többiek
2012. ápr. 18. 18:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha az orvos ezt mondja bízz benne! Itt sneki nem fog tudni okosabbat mondani,mint a szakemberek.Egyébként sok egészséges gyerek sem beszél még 2.5 évesen,ha a tied kicsit lassabb akkor még bőven nem kell aggódnod.

Ha már próbál mutogatni,az jó jel,hiszen fejlődik.

2012. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gépészmérnök fiam 2 évesen még egy szót sem mondott, 5 évesen pedig már írt és olvasott. Ez a két éves korban már beszélni kell információ nem pontos. Ne aggódj, kérdező, a kicsik hihetetlenül sokat fejlődnek ebben a korban. Beszélj az orvosával, ő elég pontosan meg tudja mondani, mire számíthattok.
2012. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!