Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért pisil még mindig be egy...

Makica kérdése:

Miért pisil még mindig be egy 14 éves gyerek?

Figyelt kérdés
Nem az én családomba van ez hanem ismerősöm gyerekénél és ő tőle hallottam hogy a kisfia még mindig ágyba vizel miért van ez?

2012. máj. 14. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szervi baja van, akkor valamilyen lelki problémára vezethető vissza.

Gondolom a szülei már vitték orvoshoz emiatt...ugye?

2012. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan"betegség",ami olyan, mint a kisbabáknál. Nem tudják tartani a vizeletüket,mint pl. éjszaka és megtörténik a baleset.
2012. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

okozhatja fizikai probléma, és lelki is.

Az egyik lehet, hogy a húgyholyaja gyenge, nem tudja visszatartani, alvás közben meg nagyon ellazul.

Okozhatja stressz, lelki bántalmak, sok minden más is. Ez majd el fog nála múlni. Én majdnem 13 éves koromig bevizeltem, aztán meg csak úgy elmúlt. Anyu próbálta, hogy éjszaka felkeltett, hogy menjek ki mosdóba, de vagy késő volt már, vagy utána ugyanúgy megtörtént XD

2012. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Az Elsőnek igaza van.

Viszont ha lelki baja van, akkor az orvoshoz vivés csak ronthat a helyzeten. A lelki baj abból szokott jönni, hogy a gyereknek nincs jó kapcsolata a szüleivel, gátlásai vannak. Nem beszélgetnek vele csak irányítják. Nem kérdezik őt fontos dolgokról, ő pedig nem mer kezdeményezni. És csak hallgat, nyel, vár, szenved, és bepisil.

2012. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet testi, lelki oka is. Nekem nagyon sokáig voltak vizeletvisszatartási problémáim (nem csak éjszaka) a hólyagom fejlődési rendellenessége miatt. Műtéttel lehetett volna csak megoldani, amit viszont 18 éves kor alatt nem vállaltak el a dokik. Aztán mire műthető lettem volna, megtanultam kezelni a dolgot. :)
2012. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én lelki okok miatt pisiltem be. Családi gondok, állandó fegyelmezés volt a háttérben. Ha 5 percet késtem otthonról iskola után, már ment a verés meg a szidás. 11-12 éves koromra eljutottam oda, hogy ha izgultam dolgozatok, sportversenyek előtt, rendszeresen kellett ruhát cserélnem. Hiába mentem el pisilni közvetlenül hazamenetel előtt, 5 perc hazaút alatt a ház kapuja előtt becsorgott...

13 éves koromban, mikor elváltak a szüleim, mintha elvágták volna a bepisilést.

Érdemes lenne elgondolkozniuk a szülőknek, hogy nem fogják-e nagyon keményre a nevelést. Gyermekpszichológus segítségét is igénybe lehetne venni. Ez a saját történetem, egyáltalán nem biztos, hogy a kérdezőéknél is így van. De van rá esély. Ha kívülálló vagy, nem valószínű, hogy annyira belelátsz az eseményekbe.

Tőlem pl színötös átlagot vártak el, és úgy küldtek sportversenyekre, hogy a felében meg sem feleltem, mert egy ritkának mondott porcbetegségem van (= futás nálam csak álom marad, rettenetesen fáj, és nem tudnak vele mit kezdeni). Szóval nagy nyomás volt rajtam és ez volt az eredmény. De soha nem ismerték el, hogy nem én tehettem róla.

2012. máj. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 PONYlow válasza:
0%
Tudjuk hogy ez vagy a te gyereked vagy te vagy az szoval nem kell az ilyen szánalmas elterelés!"Nem az én családomba van ez hanem ismerősöm gyerekénél és ő tőle hallottam hogy a kisfia még mindig ágyba vizel miért van ez?"
2012. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azt akarja megtudni, hogy mi folyik ki, mert lehet, hogy az nem vizelet. Szerintem rákapott a fütyihúzogatásra.
2012. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem a szomszédban, hanem az én családomban történt, hogy a lányom még nagykorában is bepisilt. Az ok: rossz szoktatás, az apja évekig 3-4 cumisüveget akasztott a gyerekágyra éjszakára, különböző finomságokkal teli... és a kislánynak már akkor duplaméretű pelenkája volt. Naszóval a gyermek rászokott az egészéjszakás ivászatra és az egészéjszakás ürítkezésre is. Amikor nagyobb lett, már majdnem késő volt, mert nagyon belerögzült ez a fajta szokás. Plusz még jó alvó is volt a lány. Néha, amikor bírtam, felkeltettem, azt hittem rendbejött, de egy idő múlva megtaláltam tucatjával a szennyes fehérneműket, eldugva, büdisen, szóval mégsem volt tökéletes az eredmény. DE sohasem szidtam v. veszekedtem, hanem mindig játékosan-komolyan, néha oda sem figyelve nevelgettem a gyereket - mert tudtam, árgus szemekkel figyeli-rettegi a lebukásait. Vége a vége, hogy magától elmúlt. Szóval: türelem, és egy kis türelem. Nem ártana a fiúval leülni és megbeszélni, kérd a segítségét, hiszen ő talán jobb ötlettel szolgálhat, mint akárki más... Találjatok ki valamit... Mutasd meg neki a válaszokat pld. :) :) Sok sikert.
2012. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!