Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 5.5 éves kb egy hete...

Kisfiam 5.5 éves kb egy hete egyfojtába törölgeti a száját (már sebes az arca) rengetegszer mos kezet mindentől fél ami a szájához kerül pl:anya hozzáértrm a padhoz utána pedig a számhoz nem baj?

Figyelt kérdés
Már nagyon durva amit csinál kezdek megilyedni.
2012. máj. 20. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Hmmm. Más dolgok is vannak, vagy "csak" ez? Tudom, elég ez, de ennyi idős korban önmagában nem szokott kényszeresség lenni...
2012. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Más nincs semmi.....mi lehet ez??
2012. máj. 20. 14:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha van más, ha nincs, ez pszichológust igényel. Három tünetet is leír a kérdező, ami közül az egyik Olyan intenzív, hogy kisebesedik a gyerek arca.

Már hétfőn jelentkezzetek be a nevelési tanácsadóba, vagy ahol a környéketeken gyermekpszichológus elérhető.

2012. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
járunk nem ebből kifolyolag de semmit nem látnak rajta ami kóros lenne.az ok amiért járunk picit szofogadATLAN ÉS ÉN KÉRTEM TANÁCSOT HOGY NEVELJEM....
2012. máj. 20. 14:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hallott valamit amitől megijedt, hogy beteg lesz vagy ehhez hasonló. Másik gyerektől vagy a tv-ből stb.
2012. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amikor kisebb volt nem szóltál rá sűrűn hogy ne nyúlj ahhoz koszos, beteg leszel tőle stb...? Nem féltetted őt túlzottan ezektől a dolgoktól, jobban mint kellet volna?

Vagy a reklámokból is hallhatja a sok bacis meg mindenféle ránk ömlő hülyeségből.

2012. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs valami gond otthon? Válás vagy hasonló? Amikor a szüleim váltak, állandóan kezet mostam, sikáltam a kezemet. Magamat hibáztattam, amiért veszekedtek, és kényszeres kézmosásba menekültem. Még az is megvolt, hogy hány adag szappan, hogy törlöm, stb. Pszichológus segített róla leszokni.
2012. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ez kényszerbetegségnek tűnik

nemrég láttam egy dokumentumfilmet, pár ilyen emberkét mutattak be, különböző kényszerességgel

mindegyiknél úgy kezdődött, hogy történt valami velük, ami kiváltotta a kényszerességet

nála is valami kiválthatta ezt

nem lehet hogy sokszor mondtad neki hogy kezet kell mosni, szánkat megtörölni, stb, mert betegek leszünk? és kényszeresen elkezdett ettől félni?

2012. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Talán attól a pszichológustól kéne tanácsot kérni, aki foglalkozik veletek. Talán nem igazán bízol benne?
2012. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Biztosan hallott valamit,amikor azt mondták neki,ha a szájához ér beteg lesz.Én 7 éves koromban hallottam,hogy ha hozzá érek a csúszdához,akkor a festék kisebesíti a kezemet,és megkell műteni mert elfertőzik:) kb fél évig rettegtem a játszótéres aktusoktól:D mondd el neki,hogy nem lesz semmi gond,és idővel rájön ő is.
2012. máj. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!