Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ma még nem volt hasmenés...

Ma még nem volt hasmenés mégsem akar a pudingon kivül enni semmi mást mit tegyek?

Figyelt kérdés
ez az étvágytalanság már 1 hete tart mult hónapban is volt ilyen fogyott is fél kg ot kedden kéne vinnem mérésre és félek hogy tovább fog fogyni 19 hós és 13.5 kg
2012. jún. 15. 08:16
 1/6 anonim válasza:
lehet, hogy beteg. A védőnő majd megmondja, hogy mi a teendő.
2012. jún. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de nincs se láza se semmi eleven mint mindig csak rosszul alszik de az gondolom azért van mert nem eszik eleget
2012. jún. 15. 08:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem te vagy aki már napok óta írja ki ezt a kérdést, és mindig azt írjuk válaszul, hogy 19 hósan 13,5 kiló egyáltalán nem kevés, és nem baj hogy nem eszik igazán.


Adjál neki egészséges kaját és ne pudingot, majd megjön az étvágya. Egy átlagos 2 évesnek 12 kiló a súlya neked meg még nincs is 2 éves és már 13,5 kg, vagy is a gyerek is érzi hogy ez sok.


Adjál elé gyümölcsöket, fözelékeket, ha 2 kanállal eszik akkor annyi, majd megjön az étvágya, de nem kell zabálnia egyáltalán, föleg ekkora súlynál.


Na most egy kiadosabb kaka is lehet simán fél kiló.

2012. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács.

Ha megy a hasa, nem ajánlott tejet, tejterméket adni neki, mert az még inkább csinálja a hasmenést.

Piskóta, párolt rizs, főtt burgonya, extrudált kenyér, nekünk ezeket ajánlotta az orvosunk, mikor hasmenése volt a fiamnak.

A lényeg, ha nem is eszik 1-2 napig, de a folyadékpótlás nagyon fontos, a kiszáradás elkerülése végett.

Nálunk az volt a tapasztalat, ha megállt a hasmenés, akkor 1-2 napon belül szépen fokozatosan visszatért az étvágy.

2012. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. jún. 15. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:

mióta van hasmenése?

ha nem 1-2 napig volt akkor beteg, csak le kéne vinni őt az orvoshoz. és mondjuk hasmenésre a lehető legrosszabb a puding :( tejterméket most hagyd ki, ha ragaszkodik az esti tejhez akkor legyen most kakaó mert az fog ;)


héjában főtt krumplit adj neki, sózd meg, kis vajat kenhetsz rá, húslevest, rizibizit vagy rizottót, adhatsz neki kukit, ropit is, az is fogja a hasat

amúgy én se gondolom, hogy kevés lenne ez a súly, nekem fiam van, ennyi idősen 14 kiló volt és nem az a nádszál vékony gyerek, így nem értem az aggodalmadat :)

2012. jún. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!