Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányunk 3 éves A nagyiék a...

Kislányunk 3 éves A nagyiék a szomszédba laknak Haza jön a bölcsiből irány a mama! Ha nem engedjük üvölt, hisztizik, hány. Velünk nem is akar játszani. Nálunk szinte csak sír a mamáért, papáért Pedig a mindenünk! Ez! Mit tehetnénk ez ellen?

Figyelt kérdés
A hétvégék a legszörnyübbek!Nem akar nálunk enni se csak a mamánál Játszani se aludni se.
2012. máj. 30. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
én engedném amíg menni akar, e miatt nem hagynám egy percet sem hogy sírjon
2012. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
ezek szerint ott jol erzi magat veletek pedig nem. En atmennek tanulni, hogy hogyan szerethetem a gyerekemet jol, hogyan jatszhatok vele ugy, hogy neki is tetszen
2012. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is engedném, próbáljátok úgy hogyha átmentek a nagyiékhoz kapcsolódjatok be a játékba hátha vevő lesz rá. De mindig egy kicsivel rövidebb időre menjetek át, és szépen lassan majd visszaáll az anyura apura.
2012. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked mi a véleményed, ott miért szeret jobban? Mindent megengednek neki? Játszanak vele? Babusgatják? Kényeztetik különböző finomságokkal? Olyan dolgokat is szabad, mat nálatok nem?


Írj ezekről, hátha többet tudunk segíteni.

(Pl egész más a helyzet, ha ott kénye-kedve szerint megtehet mindent, otthon meg ésszerű szabályok vannak, vagy ott foglalkoznak vele, otthon meg nincs rá idő...)

2012. máj. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj, de ennek így semmi értelme sincsen. Miért akar a gyerek átmenni? Biztos, hogy van valami oka! Miért jobb neki a Mamánál, mint otthon? Itt valami van a háttérben, amit nem írsz, vagy nem tudsz, vagy nem akarsz róla tudomást venni. Ki kell deríteni az okát, mert ebből nem sül ki semmi jó. Fél a gyerek otthon valamitől? Nagyiék édesgetik magukhoz? Miért akar átmenni+ott lenni?
2012. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért ott jobban érzi magát, deríts ki, hogy mitől.

Ha attól, mert ott mindent megengednek neki, és nincs olyan hogy "nem" és nincsenek szabályok, az véleményem szerint nem jó, akkor beszélj a nagyszülőkkel.

Ha azért szeret ott lenni, mert többet foglalkoznak vele, játszanak vele, minden figyelmüket rá fordítják, akkor nektek kell változtatni, vagyis amikor otthon van, foglalkoznotok, játszanotok kell vele.


Nálunk az volt, hogy kisfiam iszonyú apás lett már pár hónapos korától, majd a nagyi volt a kettes számú kedvence, engem meg leginkább le se tojt :( ha itthon voltak, azt sem engedte meg hogy felvegyem, csak velük akart lenni. Én kikészültem. De aztán rájöttem, hogy ez bizony az én hibám, és nekem kell változtatnom. Mert rájöttem, hogy én nem fordítottam rá kellő figyelmet, itt volt a házimunka, fáradt voltam, stb, ők meg csak vele foglalkoztak, ha együtt voltak. Tehát a kisfiam jobban élvezte az ő társaságukat, mint az enyémet. De én változtattam. Most már 3 éves, és le se száll rólam :))

2012. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Pár hete már megkérdezted, hidd el, helyettetek senki nem fogja (és tudja)megoldani. Költözzetek messzebb.
2012. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2012. máj. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Na vajon miért?? Nem kell egyből pszichés okokat keresni...egy nagyszülő ha az unokára vigyáz,akkor 99%-ban vele foglalkozik,nem takarít közben,nem főz,nem rámol. Ezt a gyerekek is szeretik.Sajnos egy anyuka ha dolgozik ezeket bizony este csinálja,s csak utána -vagy előtte,van aminél közben játszik a a gyerkőccel.Ennyi a történet.Rafkós a kicsi:D Próbáld úgy,hogy átengeded amíg te főzöl mondjuk,de utána érte mész és otthon játszol vele...de akkor csak rá figyelsz.Lehet ez fél óra is csak,de az tartalmas legyen.Tetszeni fog neki hidd el és kevesebbet akar majd menni.
2012. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És kipróbáltad azokat a tanácsokat, amit a korábbi kérdésedben kaptál? Bevonva a nagymamát is?
2012. jún. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!