Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lányok, asszonyok, lehetséges ez?

Lányok, asszonyok, lehetséges ez?

Figyelt kérdés
A sógornőmnek gyereke született.Eleinte rendesen szopott, vagyis egészségesen táplálkozott a kisfiú anyatejjel. Kb:3 hónap múlva a kicsinek viszont már nem kellett az anyatej. El se tudtam képzelni mi is lehet itt a gond, mire a sógornőm nagy nehezen kibökte, hogy neki bizony szülés után Kb:3 hónap múlva újra megjött a menzesze.Innentől kezdve a kicsibe egyetlen csöpp tejet se lehetett belediktálni, de ez olyan mértékű, hogy ma már 10 éves és még a mai napig sem eszik-iszik meg semmiféle tejterméket, maximum a főétkezéseknél tudunk belecsempészni az ételbe egy kis tejet.Se a kakaót, se a tejeskávét nem hajlandó meginni.Nem arról van szó, hogy nem fejlődik rendesen, de szerintem egy gyerek egészséges fejlődéséhez azért mégiscsak szükség lenne a tejtermékek fogyasztására, nem? Nem szeretnénk ha a késöbbiek folyamán ezért valami baja lenne. A csokit azt viszont minden mennyiségben elfogyasztja, mondjuk ezt se nagyon értem. Ötletek?
2012. jún. 20. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kettőnek nincs köze egymáshoz. Az anyatej illetve a tej íze még nem is hasonlít egymásra. Mellesleg 3 hónapos kora óta nem kéri, de ő azt nem tudta, hogy miért nem, csak az íze nem volt számára megfelelő, mert mensi alatt megváltozik. Arra meg egyáltalán nem emlékezhet, hogy ő 3 hós kora óta nem issza meg. Ott valami másnak kell lennie. A csoki meg, hát a szülő tudja, de én nem etetem a gyereket csokival. 1-2x kap 1 héten, vagy túrórudit, de nem rombolom sem az egészségét sem a fogait.
2012. jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semmi köze a kettőnek egymáshoz. A testvéremnek pl. egyébként a szülés után 4 héttel jött meg először, innentől rendszeresen, és nagyon sokáig szoptatott.
2012. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm 3 éves koráig anyatejes volt. Miután le szokott a ciciről, egy deci tejet sem ivott! 40 éves, semmi baja. Csokit sütiket tejes ételeket megeszi, de az italokat amiben tej van, semmit de semmit!
2012. jún. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én meg pl. undorodok minden tejterméktől, de nem az anyatej miatt, hanem mert nekem nem jön be, hogy egy állat tejét igyam. Tudom, nem a legjobb, de ez van. Mégis szépen éldegélek. :)
2012. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem sincs semmi koze, szules utani 5. honaptol menstrualok es 2 eve szoptatok:))
2012. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Az a "tej" amit vesztek a boltba , az nem tej 1,5% inkább víz.
2012. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bizony olyan is előfordul, főleg gyerekeknél, hogy ösztönösen nem esznek meg bizonyos dolgokat.

Megfigyelték, hogy az olyan gyerekeknél akik nem fogadják el Pl.a tejet, azoknak valamilyen enzim hiányzik a szervezetükből annak megemésztéséhez.

Én pl csak kajába (főzve) bírom a tejet, de ha megpróbálok inni, biztos hasmenés és görcsölés a vége.

Amúgy nem is szeretem, sőt a bio tejen kívül még a szagától is undorodom.

Amúgy a sajton, tejfölön kívül semmit nem eszem szívesen, mert mindennek enyhe hasmenés a vége, még néha bizonyos tejfölöknek is.

Ja, és a nővérem a sajton kívül semmit nem bír megenni, mert mindentől fosik.

2012. jún. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én 19 éves koromig szinte csak édességen, plussz néhány gyümölcsön, húson éltem. Semmilyen zöld cuccot nem tudtak lenyomni a torkomon. Emlékszem édesanyám egyszer leültetett a borsófőzelék elé, és annyit mondott: addig itt ülsz amíg meg nem etted!

Éjfélkor ágyba zavart. Mit mondjak. Makacs gyerek voltam.

Terhes lettem és azóta semmilyen csoki nem megy le a torkomon. A husi még mindíg jöhet, de csak sok salátával!

2012. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én sem ittam/ettem gyerekként sem semmilyen tejes dolgot,most 30-on túl is max. a túrót,sajtot eszem meg,de a tejet még mindig nem iszom semmilyen formában.
2012. jún. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyjából hároméves koromban ittam utoljára tejet. (most 42 vagyok) Semmi bajom, de a tejet nem tudom meginni, se a tejeskávét, se kakaót, semmit. Kiráz a hideg, már a gondolatától is.
2012. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!