Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok, asszonyok! Férjetek...

Lányok, asszonyok! Férjetek vagy párotok nővérének vagy húgának a terhessége alatt hogyan mi módon segítettétek a kismamának, miben illik ilyenkor segíteni a várandós sógornődnek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kapcsolatotoktól is függ. Ha baráti/szeretetteljes a kapcsolat, akkor többször kérdezz rá, hogy tudsz.e neki segíteni, elkísérd-e vásárolni, a ruhák előkészítésében szüksége van-e rád, mondjuk vasalni vagy hasonlók. Első gyereknél még úgyis mindent ő akar majd csinálni. Többediknél, pedig jobb, ha más csinálja. :DD

Az utolsó pár hétben jól jöhet vki, aki segít takarítani, mert nem egyszerű dolog nagy hassal, és ha esetleg akadnak kisebb-nagyobb problémák is (pl. visszerek, stb) akkor még jobban elkél a segítség. Ne erőltesd rá magad, de érezze, hogy nem ciki, ha hozzád fordul vmi miatt. Ha csak olyan elvagyunk egymás mellett a kapcsolat jellege akkor, nem kell túlzottan strapálnod magad. Valószínűleg te lennél az utsó, akinek szól. :)

2010. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kisnita ***** válasza:
100%

Én a sógornőmnek abban segítettem mikor terhes volt, hogy a nagyobbal voltam, kicsit elvittem otthonról, hogy többet tudjon pihenni az anyja. Mikor bement szülni akkor inkább tesómnak segítettem abban, hogy megfőztem egy párszor és kitakarítottam mire hazajöttek a kórházból a kicsivel.

Nyugodtan segíthetsz neki vásárolgatni. Tapasztalatból elmondhatod mire van szükség és mire nincs. Pl: Rám is rám akartak sózni az eladók olyan haszontalan dolgokat aminek semmi értelme nincs, de sógornőm szólt, hogy mit érdemes megvenni és mit nem, mi az amit biztos hogy fogsz használni és mi az amit tutira nem vagy lehet hogy nem. Pl: A mellszívó is, nem tudhatod előre, hogy kell-e és szerintem felesleges több ezer Ft-ért megvenni előre ha utána kiderül, hogy nem is fogod használni. Az ilyen apróságokkal tudsz a legtöbbet segíteni neki, legalábbis szerintem.

2010. nov. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én fordított helyzetben voltam, én voltam terhes és a sógornőm volt, aki semmiben nem segített. Néha átjött,leginkább kávézni, meg hogy otthon ne kelljen neki semmit csinálni, de pl. 9 hónapos terhesen, amikor a létrán állva pucoltam az ablakaimat, raktam fel a függönyöket, karba tett kézzel állt alattam, a segíteni akarás legkisebb jelét sem mutatva. Na akkor kiakadtam.

Szóval a kérdésedre válaszolva, a takarítás, ablakpucolás jó segítség lehet, de csak akkor, ha a sogornőd igényli. Szerintem kérdezd meg őt, hogy miben segíthetsz neki!

2010. nov. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!