Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tartósan beteg gyermek mellett...

Tartósan beteg gyermek mellett 8 órában dolgozom, albérletben élünk, szülői segítségem nincsen. Hol tudok segítséget kérni, és konkrétan miben?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiam Asperger-szindrómás. Tavaly szétköltöztünk az édesapjával, aki egy forintot nem fizet a gyerek után. Albérletet vettem ki, ahol nyugodtan nevelhetem. 8 órában dolgozom, két műszakban, közben hordom-viszem a gyereket oviba, mostmár terápiára is kell vinnem, + egyéni fejlesztésre, utána helyt kell állnom a munkahelyemen, stb. A lakás hiába olcsó, nehéz fenntartanom. Édesanyám nem él már, apám él valahol, de évek óta nem láttam. Egyre nehezebben bírom, érzem, hogy fáradok. Hová menjek segítségért, és mit tudnak segíteni? Nem feltétlenül anyagi segítségre gondolok, a gyes-t már kapom 10 éves koráig. Pl. jár-e szocpol, vagy valamilyen lakástámogatás? Mikor és milyen feltételek mellett juthatok lakáshoz? Ha már fizetek lakást, akkor ne másét, hanem a sajátomat fizessem, ami egyszer a gyerekemé lesz. Hogyan kérjek segítséget? Mit tegyek?
2012. jún. 29. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát én első körben elindulnék a bíróságra, és feljelenteném az exet, hogy nem fizet gyerektartást, ugyan is ez kötelessége.Fél évre visszamenőleg igényelheted meg, amit nagy valószínűséggel meg is ítélnek.Nem kell, hogy házasok legyetek, vagy voltatok, ő az apa és ez a gyereknek jár.Innentől elméletileg fizetnie kell, és ha nem fog, akkor újra menni kell az ítélő tábla elé, és akkor az exednek "megelőlegezi" egy ideig az állam, aztán majd az állam behajtja rajta.Szóval ne hagyd ezt annyiban, hogy nem fizet, mert nem előled, hanem a gyereke elől veszi el a pénzt, és ha arra volt esze hogy megcsinálja, akkor vállaljon felelősséget is érte.Na erről ennyit.

A szocpol én úgy tudom, hogy csak családoknak jár...de én azt javaslom, hogy a helyi önkormányzatba menjél be és ott felvilágosítanának rendesen.Én a helyedbe bemennék a szociális osztályra is, és igényelnék szociális bérlakást.Azoknak nagyon olcsó a havi bérleti díja, igaz elég lerobbantak ezért a felújításra azért kéne pénz.

Én sok kitartást kívánok neked.Remélem segítettem valamicskét.

2012. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szocpol akkor járna, hogy építenél magadnak egy házat de gondolom most ez kizárt.

önkormányzati lakást tudsz igényelni. nehezen adják, de nem lehetetlen, kitartóan kell próbálkozni, nap mint nap bejárni....

ha a koraiba elviszed a gyereked, ott is van terápia, torna, viszont ott lehet rá kérni támogatást, nekünk idén 500..- volt egy alkalom, 2500.- helyett :)

2012. jún. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Menj be az önkormányzathoz, és ott érdeklődés meg, mit kaphatsz!

Mondd el a gondod, biztos segítenek!

2012. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia.Nem tudom mennyire tudok ezzel segíteni de ajánlom a szoc lakást.igaz sok mindennek kell megfelelni és minden hónapban kell pályázni de egyszer csak megkapod.Én Tatabányáról írok itt úgy van,hogy minden hónap 15.-én van lakáskiírás.Arra kell pályázni 200 ft a csekk aztán elbirálják ki kapja ha szerencséd van akkor hamar te fogod.Kb egy 49nm-es lakásnak 12000ft a havidija.Plusz kaphatsz egy csomó kedvezményt.Van itt egy alapitvány is ami kimondottan beteg gyerekes családoknak segít pl elviszik csoportosan strandra stb.Igazábol úgy gondolom a családjoléti szolgálatot kellene felkeresned és ott biztos meg tudjk mondani mikre vagy jogosult.
2012. júl. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mia_may válasza:
családsegítőbe érdeklődj és az apuka ügyében fordúlj bírósághoz hiszen a gyermeked betegsége mellett meg kell adnodneki a megfelelő körűlményeket is !
2012. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Önkormányzatnál tudsz érdeklődni, hogy mit kaphatsz. Egyébként az auti.hu oldalon össze van szedve, hogy milyen támogatási formák igényelhetők (anyagi és egyéb téren).

Lakástámogatás egyébként nincs közte, sajnos... önkormányzati lakáshoz jutni elég nehéz...

2012. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!