Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Beteg lenne vagy rossz nevelés...

Beteg lenne vagy rossz nevelés vagy rossz természet vagy mindegyik?

Figyelt kérdés

Kisfiammal mindig nehéz volt. Kezdetektől, átüvöltötte a csecsemőkorát, majd úton-útfélen hisztériázott már 15hós korától. Pelenkázni sem lehetett, ívben feszült.

2 éves korában megszületett a testvére. Kezdetben nem volt gond, majd ha kisgyerek közelített a testvéréhez, megtámadta (volna), nem engedte közel még a babakocsihoz sem, közben kiabálta, hogy enyém ....baba.


Majd egy kis időre lenyugodott.


Most megint 3 hete kész őrület a játszótérre menni vele. Irigy, durva, más játékát elkéri, de vissza nem akarja adni, verekedés lesz belőle. Közben őrjöng, hogy "nekem nincs ilyenem".

Számtalanszor rászólok, a végén már ordítok. Már mindenki minket néz. Minden nap van valami a játszótéren. Már a képemről sül le a bőr. Elegem van, de nagyon.


Mit tegyek? Hogyan?

Semmi módszer nem válik be, se a beszéd, sem a szobába küldés, sem a játszótérről eljövés, sem a kiabálás, sem a pofon, amit félévente egyszer kap, amikor már teljesen elszakadt nálam a cérna.


Apuka késő estig dolgozik, semmi segítségem nincs.

1,5 éves kishuga egy angyal, édes, mindenki imádja, nem hisztizik, folyton nevet, barátkozik.


Nevelési tanácsadóból egyből az Idegszanatóriumba küldtek vele 2,5 éves korában. Nem segítettek, leráztak.

Gyerekorvos szerint, egy aktív kisfiú-persze ott csendben van, nem durva, nem rohan, nem csap , vág.


Nem ovis.


Besokalltam.

Már a játszótérre sem akarom levinni, szégyellem őt!!!!!

Mit csináljak?????


2012. jún. 21. 12:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
71%

Hát ennyiből nem lehet megmondani.:)


Lehet akármelyik.


A lányom pont tegnap üvöltött, toporzékolt Agárdon a strandon. Tiszta ideg volt, akaratos, dacos, és csakazértis!! Volt néző közönségünk.:)


De nem beteg, nincs rosszul nevelve, csak vmi nem tetszett neki...

2012. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 A kérdező kommentje:

A fiam mindennap ilyen. Nincs olyan nap, hogy ne üvöltene toporzékolva, fetrengve.

3,5 éves.

És, hogy ne támadna meg egy másik gyereket a játszótéren. Legyen akár 5-6 éves az a másik.

2012. jún. 21. 12:58
 3/85 anonim ***** válasza:
És mikor megy oviba?
2012. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a természete és a dackórszak párosulása.

Próbáld meg egy pár napig nem vinni a játszóra és mond is meg neki,hogy miért nem mentek ki.Nekem úgy tűnik,hogy feszegeti a határait,sikeresen.

2012. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 A kérdező kommentje:

Szerencsére felvették, így ősszel. De már előre félek, hogy ott is balhé lesz. Nagyon félek.

Annyira szépen próbálom nevelni, egész nap beszélek neki mindenről, értelmes, okos, talpraesett, csak amiket leírtam, azok nagyon elkeserítenek engem és nem tudom, hogy hol lát ilyen viselkedést.

Mindent megkap, azonnal. És mostmár kikövetel mindent, de mindent. Kishuga szinte semmit nem kap, ő pedig naponta kap ajándékot, főleg az apjától.

2012. jún. 21. 13:10
 6/85 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam, hogy pár napig nem megyünk, de ez a kishugával kiszúrás. Ő imád kint lenni, barátkozni, homokozni, játszani. Már reggel beül a babakocsiba, hogy mehetünk.

Ma is láttam, hogy annyira szomorú, hogy eljövünk, a tébolyodottan üvöltő bátyja miatt.

Mit csináljak?

2012. jún. 21. 13:13
 7/85 A kérdező kommentje:

Reggel apja készült dolgozni menni, erre felébredt ő is 7kor. Egyből üvöltött, hogy "apa ne menj el". csak úgy lehetett csendre inteni, hogy megígérte az apja, hogy mindjárt hoz neki gumicukrot, csak maradjon csendbe.

Mindezt azért, hogy a kishuga tudjon aludni.

2012. jún. 21. 13:15
 8/85 anonim ***** válasza:
Ne vegyetek neki semmit. És ne kapjon meg mindent. így kezdem érezni, hogy a neveléssel van gond:)
2012. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
66%
Na látod, egyre inkább leírod, hogy mik a gondok. Ilyenkor inkább amikor ordít nem gumicukorral kellett volna jutalmazni, hanem bevágni a zuhany alá hideg víz alá, és tuti nem ordítana legközelebb.
2012. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
49%

Vannak gyerekek, akiket sokkal szigorúbban kell fogni, nevelni.

Apa nem hozhat mától semmit!

És ha üvölt nem jutalom, hanem bünti. Ha verekszik nagyon szigorú, következetes büntetés!

2012. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!