Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Verekedés lánytestvérek között?

Verekedés lánytestvérek között?

Figyelt kérdés
A két lányom (9 és 12 évesek) mostanában elég sokat veszekednek, sokszor ha nincs velük senki akkor egymásnak esnek és húzzák egymás haját. Mindig különböző okokból kapnak össze. A ti lányaitok hogy jönnek ki egymással? Van hogy egymással összekapnak? Nem merem egyedül hagyni őket itthon, félek hogy kárt tesznek egymásban. Ti hogy oldottátok meg a problémát?

2012. júl. 1. 12:30
 1/8 anonim válasza:
100%
Én és a nővérem most vagyunk 15 és 17 évesek. Nálunk is ez nagy probléma volt, mikor kisebbek voltunk. Külön világ voltunk, és ez sűrűn kiütközött. Nekünk a szüleink úgy oldották meg,hogy próbáltak olyan helyzeteket "szimulálni" ahol csak egymásra számíthatunk a nővéremmel, olyan élethelyzeteket, ahol össze kell fognunk. Ez nálunk nagyon bevált, azóta a tesóm az egyik legjobb barátnőm is egyben!
2012. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na ná, hogy összekapnak. Én is így voltam a tesómmal. Kb ilyen idősek voltunk, mikor a tesóm nekilökött a szekrénysornak a nappaliban, aminek a tetején likőrök meg ilyenek voltak kiállítva, és az egyik a fejem tört össze, a másik a lábamon. Na gondolhatod mit kaptunk az anyukámtól. Most 230km-re lakunk egymástól, neki 3 lánya nekem 1 fiam van, de mindent tudunk egymásról. A férjem kész is van néha, van úgy hogy 1 nap 3-szor is beszélünk. Szerintem ez normális, mert gondolom van vetélkedés, meg a kicsi mindig azt akarja csinálni, amit a nagyobb. Nálunk az anyu sokszor igen szigorúan lépett közbe. Sok türelmet és kitartást kívánok neked. Ja és mi egyébként 3 lány vagyunk testvérek! Én a legkisebb!!!
2012. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én lányaim is ekkorák, és ők tűz és víz, mint jellemek, néha nagyon jól elvannak, de sokszor órákig piszkálják egymást, nálunk is van verekedés. De nem annyira komoly, hogy félnem kellene egyedül hagyni őket kisebb ideig.

Én szoktam nekik mondani, hogy rossz látni és hallani, mikor ezt vagy azt mondják, teszik, de szerintem ez az egészséges testvérkapcsolat része, hogy nem mindig jönnek ki jól egymással.

2012. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3,5 év van a húgom és köztem, és bizony mi is gyepáltuk egymást anno.

Hajhúzás, harapás volt a leggyakoribb, de előfordult gyomorszájon ütés is.

Szerintem amíg egyedül képesek a kompromisszumra és a verekedés befejezésére, addig nincs teendő.

2012. júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Köztünk 2 és fél év van a húgommal. Nálunk az volt a fő gond, hogy a közös szobában a húgom nem hagyta békén a dolgaimat (ő lehet, hogy mást mondana). Verekedés volt, de azért egymás testi épségét nem veszélyeztettük súlyosan. Mióta külön szobánk van, nincsenek ilyen gondok (meg persze idősebbek, érettebbek is lettünk).


A felszínen látható állandó perpatvar ellenére emlékeim szerint szerettük egymást, és nem akartunk szándékosan maradandó kárt tenni a másikban. De nem szándékosan ez még előfordulhatott volna, erre figyelj.

2012. júl. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egy nagyon gyakran előfordul. előttem már írtak okos tanácsokat! én csak azt teszem hozzá, h ne félj attól, h komolyabb kárt tesznek magukban. nem mennek el odáig. ezek hatalmi harcok, nem gyűlölet vezérli, addig tartanak, amíg egyik el nem kezd sírni, és azáltal meg nem adja magát. viszont figyeld meg, nem az van, h valamelyik csúnyán ledominálja a másikat? mert akkor nem árt közbeszólni, elbeszélgetni a renitenssel.
2012. júl. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó kicsit nyersen,de valójában leírta a lényeget.Valahol még mindig állatok vagyunk, "két dudás egy csárdában" téma szinte minden testvérpár között van,szerintem ez akkor a lehető legrosszabb ha ketten vannak,és azonos neműek:)) meg nehéz életkorban vannak,nálunk ugyanez volt, 3 év korkülönbség:nem sok,de arra elég,hogy sose legyünk egy életszakaszban,nálatok is a nagy már kamaszodik,a kicsi idegesitheti,gyerekesebb még. Majd kicsit egymáshoz nőnek és vége lesz a versengésnek,egymás piszkálásának,idegesítésnek..kitartás.

Ami a lehető legrosszabb (szerintem) ,hogyha folyamatosan nyomatod nekik a "legyetk jótestvérek" "de szeressétek egymást" . Vagy ha a nagynak folyamatosan el kell néznie a kicsi összes idegesitő piszkálódását, mert "te vagy a nagyobb" . Ahhoz még fiatal,hogy ezt megértse,de ahhoz már elég kamasz ,hogy csakazért se csinálja.

2012. júl. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A nővérem és köztem három év van, soha nem verekedtünk, soha nem ütöttük meg egymást... persze sok konfliktusunk volt, mert teljesen különbözőek vagyunk, de nem voltunk verekedősek. Most hogy felnőttünk ő a legjobb barátnőm. Amikor régen összevesztünk, mindig elmondtuk anyukámnak és együtt megbeszéltük a történteket. Ha nagyobb vitáról volt szó, inkább elkerültük egymást kis időre, de idővel mindig megbeszéltük a dolgot.
2012. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!