Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek elfogadható az,...

Szerintetek elfogadható az, ha valaki nem akar valamilyen ételt megenni, de nem egészségügyi okból, hanem meggyőződés miatt?

Figyelt kérdés
Pl. a barátnőm nem akar tejtermékeket enni, mert szerinte nem egészséges, és ezek nélkül ő jobban érzi magát, meg nem is szereti őket. Engem nem kényszerít, hogy legyek én is tejmentes, de ő szeretné ezt az életmódot tartani egy életen keresztül.
2011. nov. 12. 07:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően szerintem elfogadható,a párom nem eszi meg a gombát.Meg sem kóstolta sosem,ránézésre azt mondta ő ezt nem eszi meg.

De az hogy semmilyen tejterméket nem fogyaszt a barátnőd,az nem tudom mennyire egészséges?!Hisz mégis csak vannak bennük olyan dolgok, amik szükségesek a szervezet számára.

2011. nov. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem tejtermékeket nem eszik, hanem cukrot, ezt csak pl.-nak hoztam fel...
2011. nov. 12. 07:33
 3/9 A kérdező kommentje:
A kristály, meg a barna cukrot nem eszi, gyümölcsökből akár egy kilót is meg tud enni egy nap...
2011. nov. 12. 07:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Hát azzal szerintem messze semmi gond nincs,ha cukrot nem eszik,bárcsak én tudnám megállni.

2011. nov. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy NEKED mi a bajod ezzel? Ha valaki nem akar megenni bizonyos élelmiszereket, az az ö dolga, amig nem akarja ezt a meggyözödését másokra rákényszeriteni, addig semmi baj vele.
2011. nov. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel baj, különösen, ha cukorról van szó. A szervezete megkapja más formában azt a ch-t, amit egyébként a cukorból szedne össze.

Nálunk pl. a tesóm a rizst és a tejfölt nem hajlandó megenni, míg a többi tejtermékkel semmi gondja. Én viszont a tejet nem iszom meg, de a többi tejterméket igen.

Szerintem is az a jó, ha valaki odafigyel szervezete "üzeneteire", és annak megfelelően étkezik.

2011. nov. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nagyon jól teszi ha nem eszik cukrot a legártalmasabb dolgok egyike az a finomított cukor. Egyébként én sem eszek cukrot már egy éve kb és nem is hiányzik.
2011. nov. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenki azt eszik, amit akar. Nem?
2011. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A cukor kerülése nem gond, csak ne édesítőszereket használjon helyette a kávéba, meg a kakaóba, ilyesmi. Erre a célra a méz a legalkalmasabb. A mézben lévő cukrok könnyebben bomlanak, nem beszélve a rengeteg hasznos összetevőről, amiből felépül.
2012. febr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!