Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2,5 éves fiammal mi a gond/vag...

2,5 éves fiammal mi a gond/vagy ez normális? Hová forduljak?

Figyelt kérdés
Baba kora óta SOHA nem játszik egyedül,ha letettem üvöltött, most hisztizik,illetve tombol-rombol ha egyedül kéne ellenie. Velem régebben még leült gyurmázni, stb..de mostanába csak rohangál-mindent megun. :( Értelemes, régóta folyékonyan beszél,szobatiszta.A finommozgása ügyetlen, mivel nem épít/rajzol. Labdázni, kirakózni sem akar, amit ilyen korban már szoktak...
2012. júl. 16. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem a fiaddal van probléma, hanem valamit ebből a szempontból nem jól csináltál az elmúlt 2,5 évben. Lehet, hogy neked fele sem tűnt a dolog, szóval nem hibáztatni akarlak, csak most.

Mivel én nem nagyon vagyok pszichológus meg különféle neveléssegítő párti, így magam próbálnék megoldást keresni rá. pl.: játékközben fokozatosan vonni ki magam a játékból

2012. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En meg azt mondom neked, hogy nyugi. Fiu es ilyen a termeszete. Semmi gond vele csak nekunk ilyen jutott. :) Ezt azert irom mert az en kisfiam is pont ilyen. Babakoraban sem jatszott el egyedul amin en igazan nem lepodtem meg hanem betudtam annak, hogy o ilyen tipus. Mindig rohangal, pakol, ugral. Ezert neki a kedvenc jateka a kismotor meg a futobringa. Szerencsere van kertunk igy aztan futkoshat. Sokszor eso utan is raadom a gumicsizmat meg az esokabatot aztan indulas ki a kertbe. Egyszeruen nem az a leulok es eljatszok kirakokkal tipus. Meg a mesenezes is max 10-15 percig koti le. O is mar beszel, sot 6-7 eneket vegig enekel, modnokakat mond, 25-ig megszamolja a dolgokat... szoval a felfogassal nincs gond de semmi olyan nem erdekli amihez le kell ulni. Ertsd ezalatt: puzzle, kirako, gyurma, rajzolas/festes. Ilyen teren a fiam is ugyetlen. En nem aggodnek csak azert mert ilyen korban a gyerekek ezt vagy azt szoktak csinalni. Szerintem nem azzal van a gond, hogy nem tudna megtanulni a kirakot hanem inkabb nem erdekli es kesz. En nem eroltetnem es aggodnek emiatt. Ugyis eszrevenned hidd el ha komolyabb gond lenne. Szerintem csak mozgekony, tele van energival es ezt nem fogja semmilyen kirakoval, gyurmaval... levezetni vagy hasznositani. Nincs vele semmi gond.
2012. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnek van igaza: nyilván akaratodon kívül, de Te rontottad el menet közben a dolgot. Unokám volt ilyen, ott az anyuka állandóan játszott vele, mindig maga körül akarta tudni. Az lett a vége, hogy még iskolás korában sem tudta elfoglalni magát, ha egyedül volt, csak unatkozott. Még nem vagy elkésve, apránként "fejtsd le" magadról. Nehéz lesz, de a jövőre nézve neki is jobb lesz.
2012. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Játszótéren mit csinál?
2012. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem ez a hiperaktivitás tipikus tünete. nézz utána a témának. ez nem betegség, semmi gond vele, de speciális nevelést, foglalkozást, elfoglaltságot igényel. aztán majd később kinövi.
2012. júl. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az enyém 3 éves, és makkegészséges!

de! soha nem játszott és még most sem játszik magában, mindig vele kell lenni, és foglalkozni vele

továbbá nem épít, és mostanában rajzolni sem szeret már, a kirakóval meg odáig jutunk, hogy kiborítja

ugyanakkor folyékonyan beszél, mondókákat, énekeket tud, elszámol 20-ig , és ismeri az összes betűt

ugrabugrál állandóan, nem lehet mellett pihenni

de nem hiperaktív, nincsen semmi baja

2012. júl. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

és kérlek szépen ne hallgass azokra akik azt mondják elrontottad, mert vele voltál és foglalkoztál vele! ugye te is hallod, hogy ez mekkora marhaság! :)

van egy kolléganőm, ő is állandóan azzal jön, hogy minek mindig a gyerekkel lenni, majd anyámasszonykatonája lesz, meg önállótlan, stb és ő inkább takarít! nem akartam neki mondani, hogy hasonlítsuk össze a két gyereket, mert az övén meglátszik, hogy ő inkább takarít :))

2012. júl. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, a többieket kérdezném, az 1. és a 3. válaszolót. Ha egy szülőnek nem terhes a gyermekével játszani, akkor mire jó az, milyen előny származik abból, hogy azt tanácsoljátok, hogy "vond ki magad a játékból" meg "fejtsd le magadról"

Minek szülünk akkor gyereket? hogy magában ellegyen? minket ne zavarjon, hogy tudjuk tenni a dolgunkat? hogy ugyanúgy élhessük az életünket minta ott sem lenne? akkor minek kell?

mert nekem ne mondja senki, hogy majd attól lesz egy gyerek önállótlan mert kiskorában foglalkozott vele a szülő!

olvassatok Ranschburgot vagy Vekerdit!

pl ezt: http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2012. júl. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8!


1. válaszoló vagyok:


Sajnálom, ha félre értettél.

Bár bevallom gondolkodtam, hogyan lehet árnyaltabban a „te rontottad el” kifejezést leírni.


Nem gondolom, hogy nem tette jól a Kérdező, hogy foglalkozott a gyerekkel. Nem gondolom, hogy az a helyes hozzáállás, hogy játsszon egyedül a gyerek. Nem gondolom, hogy alap esetben akár csak a mértékre is oda kellene figyelni.


Viszont hiszem, hogy minden gyerek más és más. Minden gyerek okos, és képes alkalmazkodni a körülményekhez.

Első lánykámmal rengeteget játszottunk. A házunk kialakítása miatt, háztartási teendőim idején eljátszogatott magában is illetve kénytelen volt. Ráadásul abban az időben szomszédoknál, barátoknál is jött a gyermek áldás, szóval hasonló idős pajtásai is lettek. Talán ezek a tényezők, de igazándiból fene se tudja ő magában, velem vagy kis barátjaival is szépen eljátszik.

Második lánykám más egyéniség és a körülmények is változtak. Én is sokat játszottam vele, és nővére is mindig ott volt mellette. Háztartási teendőim esetén elő tudta venni a nővérkét. Nála már nem alakult ki az egyedül játszási tudás. Ha játékközben megcsörrent a telefon és elmenetem felvenni, a beszélgetés idejére megszakadt a játék.


Ha tetszik én is elrontottam.

Nálunk bevált a folyamatosan kivonom magam a játékból stratégia. Teljesen nem tudom megtenni, mert akkor megszakad a játék, de inaktívabbá tudok válni egy pontig. Azon a bizonyos ponton túl, jön a nyüglődés.


Mindezért nem gondolom magam rossz anyukának, nem gondolom, hogy hanyag lennék, nem foglalkoznék vele.

2012. júl. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán most lépet be a dackorszakb ezért hisztisebb.
2012. júl. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!