Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek autista, vagy autista...

Akinek autista, vagy autista gyanus a gyermekük, elolvasnátok, és reagálnátok rá? Kiváncsi vagyok a véleményetekre!

Figyelt kérdés

Megdöbbentő olasz bírósági eredménynek: az MMR oltóanyag autizmust okoz!



(NaturaHirek.hu) Mindezidáig már jó pár éve hasonlóak a feldúlt szülők történetei, ahogy azok nyilvánosságra kerülnek. Egy fiatal, tehetséges kisgyermeknél MMR oltás után először enyhébb mellékhatások, mint magas láz és étvágytalanság jelentkeztek, majd a szimptómák


autizmusba torkolltak. Az orvosi szakma tagadja az autizmus és a kanyaró, mumpsz és rubeola hármas oltás közötti kapcsolatot. Statisztikák azt mutatják, hogy az autista gyermekek számának növekedése korrelál az MMR oltóanyag bevezetésével és elterjedésével. Egy olasz bíróságra kerülő peres ügyben viszont megszületett az első olyan döntés amely a gyermeknek és szüleinek ad igazat. A szülők azt állították, hogy az MMR oltás volt a felelős abban, hogy gyermekük autista lett.


Valentino Bocca szülei 112.000 Euro vigaszdíjat kaptak amelyet az olasz egészségügyi minisztériumnak kell kifizetnie a családnak. További 800.000 Eurót is várnak majd egy másik polgári ügyben. A tragikus történet egy normálisan fejlődő kisfiúról szól. Valentino 14 hónaposan kapta meg az oltást, és először hasmenése volt, majd elvesztette étvágyát és néhány napon belül elvesztette azon képességét is, hogy kanalat használjon. A legrosszabb rész még csak most jön. Egyszer csak elkezdett nagyon nyugtalan lenni éjszaka, órákon át csak sirt fájdalmában. Később kiderült, hogy egy az autista gyerekeknél gyakori bélbetegségben szenved. Étrendjét megváltoztatva oly módon, hogy búza és tejtermékeket nem kaphatott, képes volt aludni, de autizmusa súlyosbodott. Még most, kilencéves korában sem tud beszélni.


Az ügyben bemutatott három szakértő egyetértett abban, hogy van tudományos valószínűsége annak, hogy az MMR oltás váltotta ki Valantino állapotát. A bíró Lucio Ardigo egyetértett abban, hogy ” Valentino autisztikus viselkedését és a vele társuló késedelmes kognitív fejlődését” a kapott MMR oltás okozta. Meg kell itt jegyeznünk, hogy az olasz oltóanyag összetétele nem tér el a magyar oltóanyag összetételétől.


Az óceánon túl, az Egyesült Államokban több mint 5000 családról jelentette a média, hogy az MMR oltást követően lett autista gyermekük, bár az igazi számadat sokkal magasabb lehet. Bírói döntések eredményeként 90.000 GBP (Angol Font) kártéritést itéltek egy Robert Fletcher nevű fiúnak agykárosodás miatt, és egy 1.5 millió USA dolláros kárpótlást Hannah Polingnak, aki az MMR oltás mellett hat másik oltást kapott egy nap, majd autista lett.


A pénz csekély vigasz a mostanra már autistává vált gyermekek családjára nézve. Azonban a közszemlélet még mindig az, hogy jobb beoltani a gyermeket, mint nem.


A remény az alagút végén az, hogy a jövőbeli döntéseknek most már van jogi precedense, tehát az olaszországi döntés zsilipeket nyitogathat meg. Sok más szülő is szeretne jogos kompenzációban részesülni ilyen ügyekben olyan kormányoktól, amelyek támogatják minden idők legnagyobb orvosi csalását.


2012. júl. 23. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs gyermekem, de mint fiatal nő érdekelt és elolvastam. Nagyon elgondolkoztató.

Amin én kiakadtam hogy hogy adhatnak egy kicsi gyereknek 7 fajta oltást 1!!! könyörgöm 1 nap alatt??!! Azért ebben a szülők is nagy mértékben felelősek, :S de hát elég nagy büntetés nekik az h látják h a gyermekükkel mi lett...

2012. júl. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem autista a gyermekem (hálistennek) és már túl is vagyunk az MMR oltáson

én is olvastam már erről, és ennek a cáfolatát is [link]

nem tudom kinek higgyek

és azt sem tudom mit lehetne tenni, ha valaki ennek az álláspontnak hisz? mert ha a szülők nem oltatják be a gyerekeket, akkor előbb utóbb ismét felüti a fejét a betegség, és azt mindenki tudja hogy ezek nagyon komoly betegségek :(

2012. júl. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben nem hiszek. Ha igaz lenne, akkor gyógyÍtani is lehetne.A másik fele, hogy az autizmust még ilyen pici korban épphogy ki lehet szűrni, lehet már voltak jelek csak nem vették észre.
2012. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Talán akkor meg volt higany a vedooltasban?Mert allitolag az okozza az autizmust.Mo-on 2000-ota nincs higany a kotelezo vedooltasokban.

Viszont az erdekes,hogy Europaban csak nalunk,Lengyelorszagban es Csehorszagban van kotelezo vedooltas.

2012. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Erről én már korábban is hallottam, de nem hiszek benne.

És az sem igaz, hogy Európában csak az utolsó hozzászóló által említett 3 országban van kötelező védőoltás.

2012. júl. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En azt olvastam,hogy,ebben a harom orszagban van kotelezo oltas a gyerekeknek.

Szerintem pedig igen is van valami a dologban.Amerikaban az amisok kozt es a rendes lakossag kozt vegeztek kutatast.Amisok kozt nem volt egy autista sem(nem oltatjak a gyerekeiket).

Nyilvan megoszlanak a velemenyek de ettol meg okozhatja.

Japanban pld. 2 eves korig nincs vedooltas.Mert nem akarnak addig vedooltast adni,amig a gyerek immunrendszere fejlodik.

2012. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Ezt már hivatalosan, orvosilag megcáfolták. (Auti anyukája vagyok, és biztos vagyok benne, hogy nem az oltástól lett auti.)
2012. júl. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amásik a tej amire gyanakszanak.
2012. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!