Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Véleményetekre vagyok kíváncsi?

Véleményetekre vagyok kíváncsi?

Figyelt kérdés
Óvodában ma szóltak hogy a3,5 éves gyerkőcömet el kellene vinni nevelési tanácsadóba,mert visszahúzodó,szótlan nem játszik többi gyerekkel.azt tudni kell hozzá hogy van egy súlyosan beteg testvére akivel itthon vagyok és sajnos sok felé nem tudunk menni ha nincs aki a nagyra vigyázzon.szeptemberben kezdte az ovit és azóta szinte egy hetet megy kettőt itthon van mert betegeskedik.össze vissza kb 3 hónapot voltunk oviban.mire beszokott volna beteg lett nem ment és igy tovább.én ma ezen kiakadtam hogy problémás a gyerek mert ilyen.ők azt szeretnék hogy jól érezze magát az oviban,de kérdem én ahhoz pszichológus kell a gyereknek?kinek mi a véleménye?én fújtam csak fel a dolgot?
2012. ápr. 11. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden szulot érzékenyen érinti,ha a gyermekét pszichologushoz kuldik. De gondolj arra,h. ez a szakmájuk,ezt tanulták és éveken keresztul dolgoznak gyerekek kozott.Biztos észrevettek valamit, és csak joindulatbol mondják. Nemtragédia,ha oda jár a gyermek.En már csak azért is elvinném,hogy még nagyobb szakember véleményét meghallgassam. Ott a gyerek játszik, szeret oda járni...szerintem hallgass rájuk!
2012. ápr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs valami normálisabb ovi a környéketeken? Mert ezek hülyék, ahogy leírod. :-(

Egy normális ovónőben fel se merülne, hogy egy visszahúzódó gyereket - aki alig járt még oviba - nevelésibe küldjön. Döbbenet, hogy ilyen "pedagógusokra" kénytelen az ember bízni a gyerekét.

2012. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem olyan nagy gond

vidd el legalább lesz papírod róla h semmi baj a gyerekkel :-)

majd minden 2ik gyereket elküldik


mi is voltunk a gyerekeket alig lehetett kirángatni onnan annyira tetszett nekik :-)

velem meg beszélgetett a doki kérdezgetett és végül irt egy hivatalos igazolást h okés mind a két gyerek


nagy szoba teli játékkal kis asztal papír színes cerka lehet rajzolni nagyobbnak le kellet rajzolnia saját magát összesen ennyi feladat volt

és nem volt rossz h megerősített h remek gyerekeim vannak :-)

2012. ápr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.az rendben hogy lesz papir rola hogy nincs baj a gyerkőccel,de attól az oviban (viselkedésében)mi fog változni??hirtelen életvidám és felszabadult lesz??mert nekik ez a problémájuk.
2012. ápr. 12. 11:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz az hirtelen ,de legalább az óvónők leszállnak róla.Lehet hogy ilyen alkat hogy sosem fog virgonckodni.A férjem is ilyen gyerek volt és normális felnőtt lett belőle.
2012. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Az óvónők láttak már visszahúzódó gyereket, és szerintem nem küldik mindet pszichológushoz. Lehet, hogy nem fogalmaztak pontosan, de a te gyermekeden valami mást is látnak. Egy súlyosan beteg testvér például már bőven kelthet olyan szorongásokat, amik gátolják egy kisgyerek lelki fejlődését, és egy jó pszichológus itt sokat tud segíteni.

Ne érezd úgy, hogy a családot bárki is hibáztatná, nyilvánvaló, hogy önhibátokon kívül kerültetek nehéz élethelyzetbe. De a helyzetetek nehéz, és ezt minden családtag érzi, a kisóvodás is. A gyerek egyszerűen egy lehetőséget kapott, amit a magyar közoktatás (még) ingyen biztosít ha szükséges. A keresztmetszet szűk, kevés a pszichológus, sok a jelentkező, de a szolgáltatás elvileg még jár. Kérjetek beutalót minél hamarabb, mert arról nem sokat tudunk, mi lesz jövő decembertől kezdődően.

2012. ápr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!