Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ki találkozott már ennyire...

Ki találkozott már ennyire hisztis gyerekkel?

Figyelt kérdés
A lányom most 3 éves és iszonyat, hogy miket csinál. Lassan a hisztije miatt a düh és az ingerültség elurakodik a kis családunkon. Hisztizik reggel, délben, este. Mindenért elsírja magát, toporzékol, és szörnyen akaratos. Szerintem vagy 30 oldalt olvastam végig minden féle gyermeknevelésről szóló cikkeket és tanácsokat. Semmi sem használt eddig. Most ott tartunk, hogy a lányka dühében összepisili magát és kezdi elfelejteni azokat a dolgokat amiket eddig tudott és alkalmazott. Mint pl. kimenni a wcre ha pisilni kell. Elkezdett füllenteni is, ha esetleg vmi rosszat csinált. Kezdek tönkremenni és a párom sem bírja már sokáig ezt az állandó ordítást és hangzavart. Pedig aztán ő a világ legnyugodtabb embere szerintem. Kérlek segítsetek, hátha van valakinek valami tanácsa ez ügyben ami végre használ.

2012. júl. 26. 13:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%
Miket próbáltál?
2012. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
39%
Egí atyai pofon néha bizony a legcélravezetőbb. Most nem azt mondom, hogy verd laposra a gyerekedet, de néha igenis rá kell csapni egy kicsit a fenekére vagy a kezére, ha hisztizik. Másik verzió a víz, fröcsköld le ha elkezdi a hisztit, ledöbben és amíg csendben van pár percre elmondhatod neki, hogy ezt nem szabad. Jobbat nem tudok.
2012. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
33%
*Egy
2012. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
80%
Biztos van arra felétek is nevelési tanács adó nekem ők nagyon sokat segitettek mit hogyan csináljak.ingyen van szerintem feltétlenül próbáld meg nem fogod megbánni.Sok sikert.
2012. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém ugyan ezt csinálta,csak sugárban hányt és el is tudott ájulni.

Aztán egyszer a fürdőkád tele volt vízzel,ázott az ágynemű.És mielőtt megint végighányta volna a szobát,lekaptam róla a cipőt és beraktam a hidegvízbe a ruha mellé.és engedtem a zuhanyt a fejére.És közöltem vele,vagy tízszer,hogy legközelebb ugyan ezt kapod.

vagy 4 óra múlva újra kezdte volna,és közöltem vele,hogy mész a kádba a ruha mellé!!! Soha többet nem csinálta.

Ekkor már naponta 3-5-ször pucoltam szőnyeget.

2012. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
39%
Szerintem is oda lehet csapni néha. Nem vertem soha a gyerekemet de néha betelt a pohár és megtanulta. Először figyelmeztesd és ha utána is úgy viselkedik akkor használd a kezed. Engem is így neveltek meg még rajtam kívül sok embert, mégis itt vagyunk és élünk.
2012. júl. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
66%
Igen, ez már szerintem az a helyzet, amikor "helyre kell tenni" a kisasszonyt. Már tudja, hogy bármit megtehet veletek. Itt az ideje, hogy bekeményítsetek. Nem agyonverni kell, de tőlem már biztos kapott volna egyet a sejhajára. Vagy megzuhanyoztam volna. Vagy átveszitek az irányítás még időben, vagy neveltek belőle egy kis zsarnokot.
2012. júl. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
82%
Nyilvan nem unalmaban hisztizik, hanem mert el akar valamit erni. Valamit amit nem kap meg. Pl. figyelmet, törödest, akarmit. Agresszioval lehet fegyelmezni de azzal a problema nem oldodik meg, csak meg felni is fog töled. A hiszti a szülönek szol h vmit rosszul csinal, nem itelkezni akarok, de pl nalunk erdekes h a kishugom csak az apjaval szemben hisztis (de nagyon), massal szemben tök nyugodt...
2012. júl. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

3 éves, nekem dackorszakos hisztinek tűnik, annak meg csak egy ellenszere van, a lesz.rom tabletta.

Az én nagyobb lányomhoz más már ördögűzőt hívott volna. Előtte normális volt, utána normális lett, most egy szófogadó aranyos lány, de a 2,5-3,5 éves kora közötti időszak maga volt a pokol.

A dackorszakos hisztinek az a fő jellemzője, hogy a gyerek sem tudja, hogy mit akar, de iszonyat módon hisztizik miatta. Engem ez az oknélküliség volt ami kiborított, mert ha éhes adok enni, ha fáradt elbabusgatom.

Legyél következetes, próbáld nem mutatni hogy mennyire idegesít.



"Szerintem vagy 30 oldalt olvastam végig minden féle gyermeknevelésről szóló cikkeket és tanácsokat."


Én akkor hagytam a fenébe ezeket a könyveket, amikor az egyik azt írta, hogy a megfelelő kommunikációval minden hiszti elkerülhető.

Na a szerzőtől megkérdezném, hogy ezt a hisztit hogyan lehetett volna elkerülni, mit rontottam el:

Készülünk a tesómékhoz.

-anya, hozhatom a kicsi zsiráfokat?

-igen.

-de nem akarom, nem akarom, NEHHHEEEEM AKARÓÓÓÓÓM (+ fél óra magán kívül üvöltözős-földön fetrengős gigahiszti)

2012. júl. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Nos a szép szóval kezdtem és a "próbálom kideríteni nyugodtan, vajon mi baja lehet" aztán volt a nemtörődöm vele majd csak abbahagyja, aztán volt a még mindig nyugodt de szigorú. Utána kezdődött el minden. Addig míg kb 2 éves volt addig arany drága csillag volt. Aztán előbújt belőle a szörnyecske. Ja és az is elég kemény volt amikor zsarolt a hangjával minket. A szó szoros értelmében. A gond az, hogy mi hollandiában lakunk egy kis ideje és a hollandoknak nem tudnánk elmagyarázni, hogy nem bántjuk a lányt, hanem hisztizik. Erre ő meg még hangosabban és hangosabban ordít, hogy mindenki hallja. A környéken mindenki úgy néz ránk mint a gyermekgyilkosokra vagy ilyesmi. Már lassan az utcára kimenni is rossz érzés. Szúrós tekintetekról nem is beszélve. Amúgy a hideg víz már volt, a fürdetés már megvolt, a fenékre csapás is volt és a kézre csapás is volt. Még holland családgondozóhoz is járunk hátha tud vmit segíteni. Eddig minden eredménytelen...
2012. júl. 26. 19:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!