Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Agresszív gyerekkel mit lehet...

Agresszív gyerekkel mit lehet kezdeni? 3 éves.

Figyelt kérdés
Vendégségben voltak nálunk. A gyerek szó szerint tört-zúzott, ütögette a lányom fejét, többször durván ellökte, bántotta mikor nem láttuk, van most egy nagy karmolás az arcán. Elvette a játékait, néhányat széttört és szétszakított. A szülők 70%-ban rászóltak. Néha ejnye-bejnye volt, néha üvöltözés, néha szépen kérés, de semmi sem használt. Anya idegroncs, apa meg tutyi-mutyi. Mi nem szólhattunk rá, mert az anyja többször mondta, hogy nem szereti, ha más beleszól a nevelési módszereikbe. Ezt nem konkrétan ránk értette, hanem másokkal kapcsolatban mesélte többször is. A házaspárt nagyon szeretjük és nem szeretnénk a gyerekük miatt eltávolodni tőlük.
2012. márc. 17. 01:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok híve hogy mások gyereknevelésébe belekotnyeleskedjek,de az én házamban az én szabályaim érvényesek.Ha nálam ezt művelte volna a gyerek akkor simán rászóltam volna,még akkor is ha az anyjának nem tetszik.Az anyukának is elmagyaráztam volna,hogy más játékát,tulajdonát még egy 3 éves se tegye tönkre.Ha nem tud szépen játszani,akkor üljön a fenekén.Az sem megoldás,hogy csöndben tűröm,hogy a saját kisebb gyerekemet egy 3 éves megverje.Ha nem tud rendesen játszani,akkor igenis szólnék,és megmondanám az anyjának,hogy ilyen esetben egy kézre csapás(na nem fájdalmasan,csak felfogja a gyerek hogy rosszat tett) nem árt neki..Sokszor a tudat elég,hogy anyu haragszik,és lecsendesedik a gyerek.Ha meg ennyire kezelhetetlen akkor ott súlyos gondok vannak.Érdemes elmenni egy olyan orvoshoz aki tudna segíteni rajtuk.3 évesen messze nem szabadna agresszívan viselkedni a gyereknek.Ha nem lépnek időben,akkor pár év múlva a saját anyját is megveri,nekimegy..
2012. márc. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%
az agreszív gyerekkel te semmit,a hüly# szüleivel annál inkább-elmondod mi volt és nem kell őket hívni megint......
2012. márc. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
hát sajnos én volt,hogy egy időre szüneteltettem a gyerekek találkozóját,egyszerűen félt tőle már a gyerekem,igy nem találkoztunk családosan,igaz nem barátság volt,csak ismerős kapcsolat,de megérte mert fél év múlva már nem volt olyan agresszív a gyerek,és amúgy osztálytársak lettek,és jó barátok.ha nálatok ilyet csinál bizony szólj rá,mond meg anyukának sokszor jobban hat egy idegen fegyelmezése, főleg ha anyukára nem hederít.a gyerekem miatt megtettem azt a lépést,és megérte.
2012. márc. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell többször meghívni őket. Mi is megszakítottuk egy régi barátságot, azért, mert a gyerekek szó szerint agresszívak, törő-zúzó ördögök voltak.
2012. márc. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszi!

Lehet, hogy bevezetem ez az "én házam-én szabályaim" dolgot. Másik városban laknak, így csak 4-5 havonta találkozunk. Legutóbb még nem volt ilyen veszett ez a gyerek. Talán ha eltelik megint pár hónap, akkor normálisabb lesz.

2012. márc. 17. 08:27
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Így látatlanban nehéz bármit mondani. Nem mindig a szülők a hibásak, de lehet extra odafigyelésre van a gyereknek szüksége az biztos.

Ha nem akarod, hogy megszakadjon a kapcsolat, én azt javasolnám, hogy találkozzatok a gyerekek nélkül. Persze nem mondanátok, hogy miért, hanem csak hogy mindig a gyerek körül forog minden, most legyen egy kis nyugis beszélgetés köztetek gyerekmentesen.

Lehet, hogy valami figyelemzavara lehet a gyermeknek, vagy másképp kellene nevelni, de úgy tűúnik, hogy próbálkoznak. Ha esetleg feljön a téma, hogy már nem tudja mit csináljon a gyerekkel, akkor hozd szóba, hogy kérjen valami segítséget hivataltól, hogy hogyan tudná jobban nevelgetni a kicsit. Mert mind más, valljuk be, vannak nehezebb esetek is, és nem szégyen segítséget kérni.

2012. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%

Az én kisfiam ADHD-s ,orvosilag diagnosztizált.

Vért izzadok a nevelésével,fejlesztésével.

Meggyőződésem és az orvosok is megerősítettek benne,hogy nem nevelési hiba miatt olyan amilyen:nyugtalan,nehezebben kezelhető,sírósabb ,túlmozgásos.


Van egy kis gyámoltalan ,félénk kisfiú az ismerettségünkben a kisfiam ha együtt vagyunk folyamatosan cukkolná,hergelné -mindezt viccelődésnek veszi,kergetőzne vele,bírkózna vele,a kisfiú pedig csak panaszkodik,fél tőle,bebújik a sarokba,nem tart igényt az olyan játékra amit a kisfiam szeretne-állítólag kislányokkal szeret inkább játszani,nagyon érzékeny lelkű.

Folyton készenlétben állok ,fegyelmezek ,nem hagyom szó nélkül amit a kisfiam művel vele,már attól tartok,hogy a szülők nem tartanak igényt a velünk való barátság(félig-meddig rokonság) ápolására a gyerekem viselkedése miatt.

DE szerencsére nyugtatnak,hogy ne aggódjak,így az "ilyen" gyerekemmel együtt is kellek.


A kisfiam legjobb barátja olyan mint ő,mozgékony,szereti a bírkózást,fiús játékokat ,egész nap nevetnek,viccelődnek, a barátja egy perc alatt helyreteszi a kisfiamat ,határozottan rászól és máris képes disztingválni,mindent elkövet a kisfiam ,hogy a barátság megmaradjon,még egy kicsit alkalmazkodni is képes...örülök,hogy van olyan gyerek aki elfogadja olyannak a kisfiamat amilyen,nagy kincs ez egy hiperaktív kisgyereknek!

2012. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Igen próbálják nevelni, csak szegény kisfiú nincs tisztában azzal, hogy mit jelent a "nem" és a "nem szabad". Ha csinál valami rossz dolgot, néha ordítva verik a kezét, aztán pár óra múlva ugyanazért a dologért nem szólnak rá, csak megrántják a vállukat. A gyereket is sajnálom emiatt, de az enyém nyugalma mégis fontosabb.
2012. márc. 17. 19:40
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Idő kell ahhoz,hogy egy olyan gyermek aki így viselkedik 3 évesen érjen és képes legyen jobban alkalmazkodni,megfelelni a viselkedési normáknak,lehetséges,hogy figyelemzavros ,amiatt ilyen.


Ha nem tudod tolerálni az ilyen viselkedést,akkor a gyerekek nélkül találkozzatok .DE ki vállalná el mégis a nehezen kezelhető gyereket amíg a szülő a barátokkal tölti az idejét?Az a jellemző,hogy az ilyen gyerekek szülei előbb-utóbb kirekesztődnek a gyerekükkel együtt mindenhonnan,mert vendégségben nem az elvártak szerint viselkednek,a nagyszülők pedig ismervén a gyerek temperamentumát hárítják,hogy rájuk legyen bízva.

A szülők kénytelenek lemondani a baráti társaságukról előbb-utóbb,mert beláttják,hogy nem tudják megfeleltetni a gyereket másoknak akárhogyan próbálják nevelni-bizonyára a tőlük telhető legjobban.Tipikus helyzet sajnos.

2012. márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
51%
Beszéld meg velük, hogy vagy megnevelik a gyereket vagy nem vagytok velük hajlandóak egy házban lenni. Én a helyedbe kihajíntottam volna őket. Már nem azért.....de ha a gyerekem ütögetik ráadásul három éves kis szaros akkor nem hagyom szó nélkül. Nem értem, hogy lehetnek olyan szülők akik nem tudják megnevelni a gyereket, ha meg ilyen érthetetlen akkor hagyják otthon és hívjanak bébiszittert, vagy valami.....
2012. márc. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!