Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni a hajszálerekkel?

Mit lehet tenni a hajszálerekkel?

Figyelt kérdés

van a lábamon hajszálér! A bokámon, meg a lábszáramon! Nagyon durván néz ki! Nem is merek szoknyába, vagy rövidnadrágba járni, mert szégyenlem! Nem fáj, csak ronda sötétlila színe van! Kipróbáltam krémeket (venoruton, lioton), de még csak el se halványítja!

Megműtetni nincs pénzem! Nem tudtok esetleg valami házipatikát, amivel kicsit halványíthatnám, vagy valami?

Itt van 30-35 fok és hosszú nadágba járok, mert nem merem felvenni a rövidet!


2009. júl. 18. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:

A hajszálereket nem kell műteni, csak a visszeret.

Nem tudom mennyi idős lehetsz, de ha ezt jelzed a háziorvosnál biztosan továbbküld ha kéred.

Beszéld meg vele, addig meg nyugodtan húzz rövidgatyát, ilyen hajszálérhúzást úgyis csak ősszel csinálnak.

2009. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok! Voltam dokinál, megmutattam, azt mondta, amíg nem fáj, addig nem tud mit tenni.
2009. júl. 19. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudom mennyire zavaró, nekem is egy csomó van sajnos!

Úgy tudom ezen csak lézeres kezeléssel tudnak segíteni. El tudják tüntetni vagy legalábbis halványítani a meglévőket, de nem tudják megakadályozni az újabbak kialakulását. Ez amolyan esztétikai beavatkozás. TB-re nem lehet, magánklinikákon végzik el, de talán nem olyan nagy összeg (asszem' attól függ, mekkora területről van szó), lehet hogy össze tudod spórolni rá a pénzt.

Küldök egy linket az árak miatt, szerintem máshol is kb. hasonló:

[link]

Egyébként ha google-ban rákeresel, a legtöbb ilyennel foglalkozó magánklinikának van árlistája.


Annyit tudok még erről, hogy alapvetően hajlamtól függ a kialakulásuk, de a láb erőltetése kedvez nekik. Ezért javasolják a magassarkú cipők kerülését, helyette lapos talpú, kényelmes viselet ajánlott, illetve nem tesz jót a hosszas ülés/állás, ülőmunka esetén a lábszárak lógatása (lábtartóval alá kell támasztani a talpat vagy amilyen sokat lehet fel kell állni, át kell mozgatni a lábakat). Az erős fizikai terhelés sem jó, pl. konditeremben vádlizás nagy súllyal, vagy terhesség...

Amivel jelenleg láthatatlanabbá teheted, a nadrágon kívül: barnítókrém, testszínűnél sötétebb harisnya, hosszú lenge szoknya, ruha.

Sovány vigasz, de rengeteg nőnek van ilyen, főleg terhesség után. Én már combon is láttam ilyet. Egyébként messzebbről egyáltalán nem feltűnő, csak mi érezzük úgy...

2009. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Rossz dokinál voltál szerintem, mert nekem a munkámból kifolyólag lettek 28-vagyok és szépen kozmetikai injekcióval eltűntették- nyoma sincs, csak a nagyobbjaimat így már nem lehet.

Esetlek próbáld homeopátiás krémmel -belső bógyóval!

2009. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Megírnád, hogy pontosan milyen dokinál voltál, hol és kinél? Fizettél a beavatkozásért vagy TB-re ment? Én anno körzeti orvosnál voltam és szintén azt mondta, a seprűvénákkal nem tudnak mit kezdeni. Utána olvastam interneten, hogy létezik rá a lézeres kezelés.
2009. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem körülnézek, hátha találok valami olcsó és hatékony megoldást!

Köszi mégegyszer!

2009. júl. 22. 23:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Addig viszont, amíg nincs megoldva a probléma, szerintem ne szégyelld magad, inkább öltözz úgy, ahogy kényelmes. Nem csak modellek járkálnak az utcán...:)

2009. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!