Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni, ha kisfiam...

Mit lehet tenni, ha kisfiam (2 éves múlt) nem fogad szót, ha rá merek szólni hisztizik üvöltözik, főleg nyilvános helyen!? Nagyon okos kisgyerek, és nem értem miért ilyen engedetlen!?

Figyelt kérdés
A két lánytestvére nem ilyen!Még azért is elkezd sikogatni,hisztizni,ha az apukája tolja a babakocsiba és nem én,pedig őt is nagyon szereti!Folyton verekszik,rugdal,harap,és nem csak engem hanem másokat is!Sajnos ez már elég régóta így van,és hiába próbáljuk szép szóval hiáb próbáljuk szigorúbban esetleg enyhébb büntetéssel(Leültetjük az ágyra 2 percig ott kell ülnie,utána elmagyarázzuk neki,hogy nem szabad rosszalkodni)nem változik semmi!
2011. okt. 13. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerüen nem kell vele törödni.

Nekem van hogy elvágja magát a boltban visít. egyszerüen nem törödök vele vagy beültetem a babkocsiba ahol ugyan úgy hisztizik. mire fizetünk és kiérünk a boltból abba marad.


így mindig csak 2-3 napot hisztizik aztán leszokik róla, majd jön pár hónap után egy rosszabb periodus megint megpróbálja.


büntetéssel nem érsz el semmit. föleg mert még kicsi is hozzá.


szerintem ha látod hogy rugna harapna akkor szolja másiknak hogy jöjjön el onnan, de vele ne foglalkozzatok.


ö arra kiváncsi meddig mehet el.

nekem most a lányom azt csinálja hogy a rágcsálóink ketrecét ütögeti, mert akkor oda megyek és rászólok és kiváncsi hogy mindig oda megyek-e. most már nem rászolok hogy nem hanem egyszerüen elkezdem neki mutogatni hogy ott vannak az egérkék, mit csinálnak, mit látni a ketrecben.

2011. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hisztis korszakban van. Nem tudsz mit tenni, ignorálod és csinálod a dolgaidat tovább mintha mi se történne.

Berakhatod a szobájába ajtó becsuk és majd kijöhet,ha befejezte.

2011. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

legkisebb gyrek sz9indróma

a hisztire a legjobb megoldás, ha nem ülsz fel neki

2011. okt. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem!:-)

Legyél következetes, és ha hisztizik, ne vedd észre. Csak akkor teljesítsd az akaratát, ha nem hisztizve próbálkozik.


Mit lehet tenni?

Kivárni, míg vége lesz ennek az időszaknak.


2,5 éves, szintén "tehetséges" kisfiú anyukája

2011. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen valószínű,hogy azért nem engedi,hogy pl. az apukája tolja a babakocsiját,csak én tolhatom,mert ha nem akkor leveri a hisztit,mert nem szeret!Szégyellhetnéd magad,hogy ilyent írsz!Szánalmas vagy!
2011. okt. 14. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt az időszakot túl kell élni...

De maradjatok következetesek, előbb-utóbb beérik az a gyümölcs. Az én lányom is viselkedett úgy, hogy ördögűző kellett volna hozzá, de nem hagytam hogy felidegesítsen.

2011. okt. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!