Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan büntessem meg 3 éves...

Hogyan büntessem meg 3 éves gyerekem ha védőnőhőnél vagyunk és üt csapkod rugdos, hogyan csillapítsam le ha nem fogad szót?

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 13:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le velelehetőleg. Fogd meg hátulról az öledbe, tehát háttal legyen neked, és tartsd úgy, hogy ne tudjon elérni se a kezével se a lábával. Mint a piciket szokták fogni, hogy nézelődjön. Várd meg míg lehiggad magától, hasztalan lenne bármi rákiabálás, magyarázás, csoki ígérgetés, úgyis csak jobban felhergelnéd. Hagyd hogy kitombolja magát, és maradj nyugodt. Miután lenyugodott mondd neki, hogy ha szeretné megöleled. És ha akarja öleld meg, és mondd neki hogy semmi baj, már elmúlt a méreg. Ha nem kér ölelést, akkor csak hagyd, ne öleld és ne szólj hozzá, amig pukkancskodik. Ha látja hogy nem bosszant fel téged vele, és nem kapja meg amit akar, elvileg el fogja hagyni ezt a viselkedést. Én nem büntetném ezért, ha ennyire őrjöng, annak oka lehet, és lehet nem használna a bünti, mivel míg hazaértek addigis telik az idő. Az én lányom is 3 éves lesz 1 hónap múlva, én így kezelem a dühkitörését.
2012. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel,mert az én 2 éves kisfiam is ilyen:(A postán is lefekszik a földre.:(
2012. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Eddig még ilyen nem fordult elő a 3 éves felmérésre mentünk , azzal kezdődött hogy alig akart bemenni a védőnőhöz is 5 percig magyaráztam neki mire megfogta a barátnőm kezét és bementünk. Nagy nehezen meg mértük a súlyát mert a mérlegre sem akart rá állni csak mikor már látta hogy mink is rá állunk , a magasságát is 10 percig kérleltem hogy jöjjön oda és álljon oda akkor még csak nézelődött és járkált . Ott mérgesedett fel hogy meg akartuk mérni a mellkasát de azt már nem engedte elvette a szalagot. Azután lefogás és ordítás árán megmértük. A vérnyomását azt már sehogy sem tudtuk megmérni az előtt kezdődött nála hogy azt mondja nem és el kezedet csapkodni én meg le fogni sem mertem mert ezek a védőnők már jelentik a gyámügynek azt is hogy ha kicsúszik egy meggondolatlan szó a szánkon .Elkezdett rugdosódni mert tetszett neki hogy mindenki védi magát. Itthon tudja hogy nem szabad és keményebben rá is szolok de ott nem tehetem meg. Mit tegyek mivel büntessem hogy ne nőjön a fejemre amikor másutt vagyunk?De egyébként is mikor itthon vagyunk nagyon irigy velem a fiam ha kiöntök egy tálba nápolyit mindenkinek külön akkor az enyémet is elakarja venni. És odaadná az apjának.Nem vesz semmibe mintha utálna pedig mindent megveszek neki a boltban is amit csak szeretne viszont nem állok le vele játszani lehet hogy ez a baj.Mindent amit kérdez válaszolok beszélgetek vele de nem fogócskázok vele nem ülök le vele játszani ha igen nagyon ritkán. Tudom többet kéne foglalkoznom vele mert nem igazán lát embereket sem mikor jöttünk haza fele kerékpárral és a barátnőm ment haza külön váltunk és mi fordultunk le ők meg egyenesen mentek és a fiam torka szakadtából elkezdett ordítani mert a barátnőm el megy haza pedig egész úton hazafelé egymáshoz sem szóltak. Az én ölembe egyszer sem ül bele. Ma a kezemet is sokszor el engette. Mi ez a változás 2 hét alatt?
2012. aug. 13. 13:48
 4/29 A kérdező kommentje:
Mink azon az idő szakon már túl vagyunk hogy le fekszik a földre hanem most már az van hogy nem akar semmit sem és nem fogad szót. Nem lehet megfogni úgy hogy háttal legyen nekem mert kiugrik a kezemből és még 15 házzal odébb is hallják hogy ordít és ha lefogom akkor összerogyik és abba sem hagyja ma is potyogtak a könnyei. Mintha nem tudnám a tuttára juttatni hogy mit akarok vele csináltatni. Hiába mondtam neki hogy minél gyorsabb leszünk annál hamarabb mehetünk.Így most csak félig csináltuk meg a teszteket és mehetünk vissza de be sem tudom íratni az óvodába mert nincs meg még ez a felmérés.De jól tudom hogy következő alkalom is ilyen lesz. Ma teljesen úgy viselkedett mintha ott sem lettem volna nem fogadott szót a barátnőm kezét hamarabb megfogta mint az enyémet és erőszakos, a boltba is be kellett tennem a tolós kocsiba mert már üvöltött ha csak tolhatta. Beletettem toltam 5 métert és ki szállítattam bele mert mondtam neki nem fér el a kenyér benne. Hanem nem akarta megfogni a kezem. Tudja hogy mindent megkap.De cserébe nem fogad szót.
2012. aug. 13. 13:58
 5/29 anonim ***** válasza:

Talán nem kellene mindent megkapnia. Ezek helyett tényleg inkább foglalkoznod kellene vele.


Szerintem meg nyugodtan szólj rá a védőnő előtt is. Pont azért csinálja, mert tudja, hogy nem mered.

2012. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
És miért nem játszol vele?Ezt azért írtad,mert ezzel büntetni szeretnéd,vagy amúgy sincs időd foglalkozni vele?Mert akkor azért csinálja,hogy kivívja a figyelmedet.A hisztinél is először a figyelemeltereléssel szoktam próbálkozni,ha ez nem megy,akkor a lefogásos módszer jó,amit az első hozzászóló írt.Egyébként hozzáteszem nem mindegyik gyerek szereti,ha idegenek méregetik,nálunk is elég sarkalatos pont volt a két éves státusz vizsgálat a védőnőnél és ha jól tudom,akkor a három évesen már hallásvizsgálat is van.Már tavaly is próbálkozott a védőnő,de nem sikerült.Amúgy meg nyugodtan lehetsz határozott a védőnőnél is,azért nem fogják elvenni a gyereket,mert nevelni próbálod.
2012. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Én hiába mondtam akármit gyermekemnek a válasz mindenre nem volt. Ő ment volna már mondtam neki hogy otthagyom kettesben a nénivel mi meg ki megyünk a barátnőmmel erre ő még jobban elkezdett ordítani amint tettem 1 lépést.Ezért is választottam azt hogy elébb elmegyünk a védőbe azután meg a boltba de a boltba is türelmetlen volt most pedig 10 perceket szokott várni most 1 percet sem voltunk és merészen ment előre és még a kezemet sem fogta ha megfogtam akkor rántotta el a kezét mint valami leprás lennék és undorodna tőlem. Lehet hogy már be sokkalt belőlem mert nap 24 órájában csak engem lát. És hetekig másokat nem.Mondtam neki hogy boltba se megyünk ha nem fogad szót de meg sem hallotta. Nagyon rossz szülőnek érzem most magam, nincsen tapasztalatom első gyermekem, és segítségem sincs és + kisgyerekes ismerősöm sincs akitől tanácsot meríthetnék.
2012. aug. 13. 15:15
 8/29 anonim ***** válasza:
Ne készülj ki emiatt.Mind éreztünk már így.Az én lányom is három éves és két hete akkora hisztit levágott az egyik üzletben,mert nem bírta kivárni,míg bevásárolunk.Vettünk neki egy pici csokit és mindenáron meg akarta enni.Én meg miután minősíthetetlenül viselkedett visszaraktam a csokit.Akkora hisztit levágott,hogy ilyet én még nem láttam.Úgy húztam ki az üzletből,taknya-nyála egybefolyt,szerintem annyira belelovalta magát,hogy már azt sem tudta hol van.Mindenki minket nézett.Szörnyű érzés volt,utána napokig a sírás kerülgetett,de!!!! jól tettem,hogy nem vettem meg a csokit,mert azóta elég csak annyit mondani,hogy tudod mi lesz,ha nem viselkedsz.Én nem szégyenlem,a vásárlások során mindig választhat,vagy egy kiflit,vagy egy túrórudit,vagy egy apró csokit,ha kéri.Nem ezzel fogom elrontani,de tudjon viselkedni és értse meg azt is,ha nem tudom megvenni.Lehet,hogy neked is ezzel kéne megfognod.Ha legközlelebb mentek vásárolni ne vedd meg,amit szeretne,mert azt mondtad neki,hogy ha nem viselkedik a védőnőnél,akkor így lesz.Mindig olyat ígérj,amit be is tartasz (anyukám mindig ezt mondja és milyen igaza van).Én még azzal is szoktam büntetni,hogy nem nézheti meg az esti mesét,ill. nem mesélek neki aznap délután.Szóval olyannal tudom megfogni,amit nagyon szeret.
2012. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Én vagyok az az anyuka,akinek a postán is lefekszik a kisfia.Ismerős ez a hiszti,amiről írsz.Nálunk már nagyon nehéz ezt elviselni.Azt én is megcsináltam,hogy a boltban hisztizett a csokiért,mikor még 5-en voltak előttünk,rászóltam,hogy vagy kivárja,vagy mehetünk.Nem várta ki,így kimentünk.Persze ordított.Most meg pl behintőporozta az egész szobát,múltkor fél kg cukrot szórt ki,közel 1 l tejet borított ki.Az egyik kedvenc játékát elveszem,ideig-óráig érek el vele valamit.Nem tudom mit lehet tenni:(
2012. aug. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nálunk ilyesmit nem csinál mert nem éri el azt a polcot ahol ilyesmit tárolunk.Inkább nála az a baj hogy unatkozik és mindig a kutyákkal érzi jól magát csak hogy a kutyák bolhásak és 10 perc után hót fekete az egész gyerek mert dobálja a homokot rájuk és magára is, úgy hogy alig veszem észre olyan halkan lopózik ki.Közösségbe nem nagyon szoktunk járni nem látja hogy hogyan viselkedik egy kora beli.A társaságot igényelné mert kiváncsi és el lenne velük de nem ismerek senkit aki vele egy korú lenne és a bejárás is kész kin szenvedés mert bokáig érő homokban kell végig tolnom a kerékpárt.
2012. aug. 13. 16:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!